Samsung Galaxy A50 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod pablomino 2. 10. 2019 21:45

Aktualizace o ktere psal zumzumzum ma datum zabezpeceni 1. srpna. Dnes se nabidla aktualizace s datem zabezpeceni 1. rijna.
Přílohy
Screenshot_20191002-224250_Software update.jpg
Naposledy upravil pablomino dne 3. 10. 2019 15:30, celkově upraveno 1
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod gifter 3. 10. 2019 06:09

To je přesně to, co jsem psal. Je tam sice 1. říjen, ale sezman oprav je stejný.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: Gigabyte | CPU: Intel | RAM: Kingston | VGA: MSI | HDD: 2x Seagate | SSD: Intel + Crutial | DVD: Samsung | Fan: Gelid + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 3. 10. 2019 15:34

Seznam oprav neni stejny, srpnova aktualizace zasadne a snad uz definitivne, vylepsila ctecku otisku prstu. Tato oprava byla uvedena jako vylepseni odezvy displeje (pokud si dobre vzpominam) a upravy nabijeni. Soucasna posledni aktualizace zrejme neobsahuje nic tak zasadniho.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 10. 2019 22:33

Vybírám telefon u T-Mobile. Nechci Čínu, nechci Apple. Na BlackBerry key2 le jsem koukal, ale dle recenzí mi to přijde jako docela kompromisní telefon. Takže zůstalo duo A50 a A70. A70 mě odrazuje velikostí. A50 je taky obr, ale to už se holt nedá nic dělat. A teď k věci - mám Huawei P8 lite. Po téhle otřesné zkušenosti se chci ujistit, že mě tento android nebude také týrat následujícími věcmi:
- nefunkční multitasking - u Huawei aplikaci minimalizujete, vlezete do jiný, chcete zpátky do původní a ta se spouští znovu. Ram je furt poloprázdná, ale mobil s ní debilně hospodaří.
- nefunkční WiFi a Bluetooth zároveň (s tím jsem se bohužel setkal i u Sony, takže to možná nebude taková neobvyklá anomálie). Chci surfovat přes WiFi? Musím vypnout Bluetooth. Chci si streamovat hru z PC a mít přes Bluetooth připojený gamepad? Kdepak, nejde. Data přes WiFi netečou, ruší se to.
- nefunkční OTG a video výstup
- žalostná výdrž baterie v řádu hodin
- neskutečná pomalost pro většinu běžných činností. Používání Waze za trest.
- otřesná kvalita zvuku přes Bluetooth. Na poslouchání hudby nepoužitelné

Bude mě s tímhle trápit nebo budu moct konečně zase mít rád svůj telefon?
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Mokashi 18. 10. 2019 08:43

To OTG nevim, k nicemu to neni, tak to nepouzivam, ale vsechno ostatni funguje v pohode.
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 9 Pie
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 10. 2019 08:48

Samsung Galaxy A50 má USB OTG
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 10. 2019 08:55

Ale jak jsem zjistil, nemá MHL :-\

OTG je potřeba v okamžiku, kdy nefunguje BT a Wifi zároveň :-D
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Mokashi 18. 10. 2019 08:59

Nick Cave: však já nepíšu, že nemá, jen že nevím jestli to funguje tak jak on potřebuje, protože jsem to nijak nezkoušel.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 10. 2019 17:57

Má telefon vestavěný systémový ekvalizér? Kvůli Spotify a tak...
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Mokashi 19. 10. 2019 18:16

jo
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 9 Pie
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 22. 10. 2019 08:55

Multitasking funguje korektne, system programy na pozadi neukoncuje a lze se mezi nimi prepinat.
Wifi a Bluetooth funguji spolu at uz wifi funguje na kmitoctu 2,4 GHz nebo 5 GHz.
OTG funguje, video vystup Galaxy A50 nema.
Pri normalnim pouziti vydrzi pristroj 2 dny na nabiti.
Mam deaktivovane aplikace vyrobce ktere nepotrebuji a pohyb v systemu nebo jakakoliv prace se neprojevuji zadnymi lagy nebo zpomalenim.
Kvalita zvuku je vynikajici, pristroj dokonce disponuje zpersonalizovanim zvukoveho vystupu na bazi tonove audiometrie jako u ORL lekare.
Systemovy equalizer je pritomen.
Fotoaparat pracuje vyborne, nelze jej samozrejme srovnavat s vlajkovymi lodemi ale na stredni tridu je vynikajici, hlavne po vsech aktualizacich.
Ctecka otisku prstu se take neda srovnavat s ultrazvukovymi sestrickami drazsich modelu ale zasluhou minulych aktualizaci se velmi zpresnila a zrychlila.
Rekl bych ze je to jeden z mala smartphonu na trhu ktery ma po vsech strankach vyrovnane parametry, v nicem neni spickovy (vyrobce prece nechce konkurovat svym vlastnim vlajkovym lodim) ale take v nicem nezaostava za konkurenci, spise ji v leccems prekonava.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 22. 10. 2019 19:17

Ahoj,
měl jsem S10, ale nebyl jsem úplně spokojený s výdrží na jedno nabití. Zkusil jsem tedy A50 a maximální spokojenost až samozřejmě na fotoaparát. Byl jsem rozmazlený S10. Tak jsem stejně skončil u S10, respektive u S10+, kde je fotoaparát i výdrž super. Nicméně když srovnám oba telefony, tak A50 Ti za ty peníze nabídne hodně muziky. Když pominu tělo z horších materiálů, trochu pomalejší odezvu/načítání her a slabší fotoaparát proti S10+, vypíchnu super display, 128gb uložiště, výdrž na jedno nabití, always on display... tak rozdíl skoro 20tis kč je až neuvěřitelný :oboze
A50 mám doma, byla používaná dva měsíce v krytu s nalepenou folii, kdyby si měl zájem, mohu za 6000 - 6500 přenechat. Je koupená v Okay elektro za 9tis. Příslušenství krom nabíječky nepoužité. Tel nemá jediný mikro škrábanec je vhodný i jako dárek pro někoho ;-) jsou na něm ještě ty původní folie.

Jinak ještě musím doporučit přímo od Samsugnu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.sidegesturepad&hl=cs fakt dobrá aplikace. Používám na zamykání telefonu, screenshoty, zesilování...! Rozhodně doporučuji minimálně vyzkoušet!
pan_Lukas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mokashi 4. 11. 2019 22:18

Nová aktualizace,ale spíše taková všeobecná, vylepšení výkonu a tak.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod pablomino 5. 11. 2019 00:28

Take jsem nezpozoroval zadny rozdil pred a po aktualizaci.
Nicmene na zahranicnich serverech nekteri jedinci popisuji plynulejsi pohyb v systemu, pripadne vetsi vydrz baterie. No chvili pockame a uvidime...
pablomino
Junior

Předchozí stránka