Samsung Galaxy A50 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pablomino 25. 5. 2019 22:09

Tak abych se vratil k aktualizacim. V poradi druha aktualizace, kterou jsem zde jiz letmo popisoval, mela i sva negativa. WiFi se zacala samovolne odpojovat od routeru a to tak ze velmi casto, hlavne po uspani pristroje, a k automatickemu pripojeni po odemceni vetsinou nedoslo, musel jsem vypnout wifi modul a znovu jej zapnout. Tuto chybu napravila zatim posledni aktualizace s datem opravy zabezpeceni 1. kvetna 2019. Krome opravene wifiny by se take mela zlepsit stabilita fotoaparatu, kvalita obrazku z fotoaparatu (coz mohu potvrdit) a dalsi opravy napr. zabezpeceni a jinych chyb. Jeste ale o jedne veci se musim zminit, jedna se o probuzeni displeje zvednutim telefonu. Tato funkce se nekdy odmita spustit, je treba bud stisknout tlacitko on-off nebo poklepat na displej. Problem se objevil po instalaci druhe aktualizace v poradi a zatim jej ani treti aktualizace zcela neodstranila. Jinak je u mne vse v naprostem poradku.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod xx30 19. 6. 2019 08:05

Zvažuji také nákup nového telefonu a rozhoduji se mezi tímto Samsung A 50 a HUAWEI P 30 lite. Chtěl bych se zeptat na kvalitu fotek těch kteří už telefon mají. Když jsem procházel fotky v recenzích tak mám pocit, že některé fotky ze Samsungu jsou zabarvené do červena ( nepřirozeně ). Je to opravdu tak, že tento telefon fotí fotky více zabarvené do teplé ( červené ) barvy? Jde to někde změnit a nestavit?
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pablomino 21. 6. 2019 23:48

1. Samsung Galaxy A50 je po všech stránkách výkonnějším a lépe vybaveným smartphonem než HUAWEI P 30 lite.
2. Po poslední aktualizaci se mimo jiné zvedla kvalita fotoaparátu a je to hodně znát. Na rozdíl v rozlišení se moc nedívej, není to jediný ukazatel kvality a už vůbec není rozhodujícím. Porovnával jsem fotky pořízené Galaxy A50 a Xiaomi Redmi Note 7 který má stejné rozlišení jako P30 lite a rozdíl mezi pořízenými snímky byl opravdu minimální. Srovnával jsem dokonce Galaxy A50 se svým starým foťákem Sony Cybershot DSC-HX50 a byl jsem velmi překvapen o kolik lépe Galaxy fotí (samozřejmě zoom jsem v potaz nebral).
3. Můžeš si v nastavení fotoaparátu Galaxy A50 vypnout předdefinované nastavení scén a pak porovnat výsledky
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Vazit 23. 6. 2019 16:11

A jak moc chybí optický zoom u A50 ?
Vazit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xx30 23. 6. 2019 19:46

Děkuju za odpověď.
Ještě dotaz, to předdefinované nastavení scén má vliv na zbarvení fotek? Omlouvám se zatím jsem jen porovnával fotky v recenzích. Praktickou osobní zkušenost nemám a poradit si určitě nechám. Ještě se zeptám pokud bych fotil do formátu 16:9 ( protože standartní fotky jsou 3:2 ( bohužel tento formát žádné mobily nepochopitelně nepodporují ) je úbytek rozlišení znatelný nebo ho netřeba řešit. Díky.
xx30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pablomino 25. 6. 2019 20:54

Mne osobne nechybi zoom vubec, na rozdil od jinych "znalcu" neocekavam od telefonu stredni tridy ze bude mit fotak jako digitalni zrcadlovka za 50 litru. Na stredni tridu jsou fotky odpovidajici a ja jsem spokojen.

Pri prepnuti do "full" formatu samozrejme dojde ke snizeni rozliseni, osobne to neresim a fotim radeji vse "naplno" cili 3:4H (3:2 neexistuje), kdyz bych mel potrebu pouzit obrazek 16:9, asi bych pouzil orez. Vetsi rozdil v rozliseni ale nastane v pripade pouziti sirokouhleho fotoaparatu, ten ma rozliseni "jen" 8MPx na rozdil od hlavniho objektivu ktery pracuje v rozliseni 25MPx. Sirokouhly fotak ma i nizsi svetelnost a uz pri drobnem ubytku svetla je na fotkach znat sum.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 6. 2019 20:26

Huawei P30 Lite vs. Samsung Galaxy A50 duel
https://www.mobilenet.cz/clanky/huawei- ... duel-38237
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 6. 2019 12:08

Aktualizace Samsung Galaxy A50 přináší Noční režim a zpomalené videa
https://www.mojandroid.sk/samsung-galax ... zim-video/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 10. 7. 2019 15:35

SROVNÁVACÍ VIDEORECENZE: Samsung Galaxy A50 / A70: Skvělé focení i ve střední třídě!

► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokashi 30. 7. 2019 19:30

ten clanek uz je mesic stary a aktualizace nikde
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod JRQ009 31. 7. 2019 08:08

OTA sice stále nic, ale pokud použijete program Smart Switch (verzi pro PC), tak vám po připojení telefonu umožní aktualizaci stáhnout a nainstalovat. Mám to z webu XDA developers, včera večer jsem úspěšně aktualizoval.
JRQ009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mokashi 31. 7. 2019 15:08

perfektni, funguje ;-]
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 31. 7. 2019 16:57

Dnes aktualizace, ale noční režim nikde :-)
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ponorka 31. 7. 2019 17:29

restartoval jsem nastaveni fotoaparatu a nocni rezim tam je
ponorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 31. 7. 2019 20:27

Funguje, díky za radu
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků