Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KrylP 9. 8. 2019 07:48

Už se to tady psalo, Samsung systém je úplně na h*vno, jedině bez skla a fólie. To byla první věc, co mě nas*rala při spuštění, pořád kroutit prstem aby se telefon odemknul. Za další, oproti Huawei to strašně dlouho trvá, než odemkne. Hold od samsungu jsou pořád amatéři. Jaký je problém pro některé verze, jen změnit v TS jméno a příjmení, protože mají dorbané menu, co jsem řešil na předchozí stránce...
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod ojto 9. 8. 2019 09:10

Tak si kup whitestone dome glass a mas pokoj. Hentie za 10 euro si hadam ani necakal ze bude dobre.
ojto
Junior

Odeslat příspěvekod tlamik5 9. 8. 2019 09:20

Podle videí na YT se mi nezdá, že by to bylo 3D, spíš to vidím na 2D, nemá zaoblené hrany, takže není ani nemůže být přes celý displej a stojí 5x tolik.
Chtěl bych sklo které pasuje a není jen uprostřed displeje
tlamik5
Junior

Odeslat příspěvekod kesounam 9. 8. 2019 10:36

tlamik5 píše:Zdravím,

jaké máte kdo zkušenosti s temperovanými skly pro S10, konkrétně mě zajímá S10e ? Koupil jsem tohle https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051600000000004XU4, má to být premium quality 3D atp. a přitom je úplně napikaču. Kromě toho, že je menší než displej (cca 2mm na výšku a 1,5 na šířku), tak příšerně zhoršilo dotyk. Vynechávají mi písmenka, málokdy mi funguje tlačítko z5 napoprvé, boční lišta skoro nejde vysunout. Chystám se prodejci jít nakopat zadek. A samozřejmě mám obavy, abych nekoupil další šméčko.
Dik

Já to vyřešil tímto pouzdrem https://www.mironet.cz/samsung-clear-vi ... +dp378325/ , nemá chybu.
kesounam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zizistm 9. 8. 2019 10:42

Já mám nastavenou kombinaci tvář a otisk a jsem spokojen ( s10+)
Odemknutí je bleskurychlé ... než vytáhnu z kapsy a podívám se ... pokud je trochu větší tma ,tak už je to horší ale pomůže i častečné osvětlení tváře pomocí zvýšení jasu ( automaticky) no a pokud je už tma ,tak použiju otisk.
Mám pořád ještě původní folii a jak ji dám pryč ,tak žádné sklo dávat nebudu.
Otisk i pres origo folii funguje tak 8 z 10 ,ale bylo potřeba chytit grif :-)
Zizi


KrylP píše:Už se to tady psalo, Samsung systém je úplně na h*vno, jedině bez skla a fólie. To byla první věc, co mě nas*rala při spuštění, pořád kroutit prstem aby se telefon odemknul. Za další, oproti Huawei to strašně dlouho trvá, než odemkne. Hold od samsungu jsou pořád amatéři. Jaký je problém pro některé verze, jen změnit v TS jméno a příjmení, protože mají dorbané menu, co jsem řešil na předchozí stránce...
Samsung Galaxy S10+ White
zizistm
Junior

Odeslat příspěvekod Reliks 9. 8. 2019 11:44

KrylP píše:
RychJ píše:Pres Odin budes mit aktulaizaci rychleji, ale jinak je to uplne jedno. Jen pres Odin použij vzdy HomeCSC.
Galaxy store se mi taky neaktualizije automaticky, musim aplilace aktualizovat rucne.

Můžeš mi poradit, přešel jsem z P30ky na S10+, stáhl jsem si Odin a chtěl aktualizovat, ale podle návodu se mi nedařilo spustit instalaci. Držel jsem různě tlačítka a mobil žádné menu nespustil...jen se vždy restartoval a nic.

U S10+ už je to zas jinak. Taky sem nad tím dumal a nejjednodušší způsob je volume UP + bixby + power, kdy telefon najede do recovery a položka "reboot to bootloader", potvrdit power tlačítkem a je to. ;-)
Samsung Galaxy S21 Ultra 256GB
Reliks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mifey 9. 8. 2019 20:24

[quote="KrylP"]Už se to tady psalo, Samsung systém je úplně na h*vno, jedině bez skla a fólie. To byla první věc, co mě nas*rala při spuštění, pořád kroutit prstem aby se telefon odemknul.
Nahovno mozma pro tebe .. hlavne jak na foru Hua pisou ze maj nahovno system oni :-D .. a proc kroutis prstem? ja mam origo folii a odemknu normalne a dlouho trva? jak kdy a urcite ne dyl nez jedna sekunda to nebude mozna pul nebo ctvrt .. nemeril sem to ..
mifey
Junior

Odeslat příspěvekod vdavidk86 9. 8. 2019 20:26

RychJ píše:Pres Odin budes mit aktulaizaci rychleji, ale jinak je to uplne jedno. Jen pres Odin použij vzdy HomeCSC.
Galaxy store se mi taky neaktualizije automaticky, musim aplilace aktualizovat rucne.


No jde mi hlavně o to, aby po aktualizaci softwaru data v telefonu byly zachovaný. Někdo doporučuje po aktualizaci factory reset ale po každý se mi nechce od začátku nastavovat telefon.

Nechápu proč Samsung nemá vyřešené automatické aktualizace přes Galaxy store když do vývoje telefonů a softwaru jdou určitě nemalé peníze. Člověk si pořídí telefon přes 20k a musí holt některé věci dělat ručně když nejde automat. No někdy blbne i google se svým obchodem play, tak snad se někdy dočkáme a aktualizace aplikací pojedou automaticky jako po másle.

Ještě mě zajímá jedna věc a to je bixby. Můžu odinstalovat všechny aplikace co mají společnýho s bixbym a samotnýho bixbyho? Nebude to mít negativní vliv na výdrž baterie, foťáku nebo celého systému?
A půjde potom přemapovat tlačítko bixby, přes aplikaci bxActions?
vdavidk86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 8. 2019 20:43

Pokud pouzijes Home CSC, data logicky budou zachovana. Factory reset po aktualizaci jsi spatne pochopil, ten se doporucuje (neni vsak podminkou) pri velke aktualizaci, napr. z Android 8 na Android 9, ne pri klasickych aktualizacich. Ano, vse ohledne z bixby se da dat pryc a pak si nastavit tlacitko pres bxaction, sam to tak mam. Logicky to nemuze mit negativni vliv na baterii. Fotak to take nepotrebuje.
Naposledy upravil uiqjirka dne 10. 8. 2019 07:01, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamreyese 9. 8. 2019 22:52

Jak se dá těch bixby věci zbavit ? Vypnout to klasicky nejde ..diky
jamreyese
Junior

Odeslat příspěvekod vdavidk86 9. 8. 2019 23:13

jamreyese píše:Jak se dá těch bixby věci zbavit ? Vypnout to klasicky nejde ..diky


Bixby i ostatní systémové aplikace co nepotřebuješ se můžou odinstalovat přes nástroj adb v pc.
Tady je odkaz z návodem:

https://www.svetandroida.cz/jak-odstranit-bloatware-samsung-experience/

Je to sice pro starší experience ale jde to bez problému.
vdavidk86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jamreyese 11. 8. 2019 14:59

Paráda díky funguje
jamreyese
Junior

Odeslat příspěvekod Matysska 12. 8. 2019 20:39

Mohu požádat o dvě rady ohledně nastavení na S10e?
1) kde nastavím, abych pomocí tlačítka na zapnutí vypnutí displeje (vpravo) měla po přijetí notifikační lištu.
2) v recenzi na S10e jsem viděla, že kolem přední kamery problikávalo kolečko, to nahrazuje led diodu zmeškaných události? Kde se to nastavuje?
Děkuji za rady

-- 12. 8. 2019 21:47 --

A ještě jeden dotaz, kde stáhnout dobre tapety, které by zakryly čočku předního fotoaparátu. Děkuji
Matysska
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 8. 2019 20:47

První dotaz nekomentuji, zcela jsem nepochopil, priznam se..

K druhemu bodu..

že kolem přední kamery problikávalo kolečko, to nahrazuje led diodu zmeškaných události? Kde se to nastavuje?


To jsou aplikace tretich stran, pokusy, ne uplne zdarile, ne uplne ok k baterce a diodu zcela nenahradi.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysska 12. 8. 2019 21:13

Omlouvám se, asi jsem ten první dotaz napsala nesrozumitelně. Odpověď už jsem našla - aktivace gesta snimace otisků prstů.
Kde prosím nastavím, aby se mi při jednom stisku tlačítka Bixby aktivovala mnou nastavená nějaká aplikace?
Matysska
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků