Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod jan.machalik 21. 1. 2020 17:51

Aha, takže já jsem asi idiot a fotku co jsem poslal jsem si asi upravil sám, abych byl zajímavej. Klidně ti pošlu link na celou moji zálohu a jestli tam najdeš jedinou fotku s exifem, tak si frajer..
jan.machalik
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 21. 1. 2020 18:40

Tak tady jsem dal screen z PC: https://ctrlv.cz/rrM6

A nechápu ty řeči kolem.
Pokud neumíte takové fotky udělat ani na automatiku jako já, fotografický antitalent, tak nebude problém v telefonu ,ale v rukou.
Prostě se musíte smířit s tím, že S10e dělá velice povedené fotky, ale vy neumíte ani zmáčknout spoušť.
Dál to odmítám řešit.
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod padytest 21. 1. 2020 19:12

jan.machalik možná jsem nepochopil tu konverzaci k těm fotkám, ale když stáhnu tu fotku z toho odkazu co jsi posílal a hodím jí do http://exif.regex.info/exif.cgi tak tam vidím všechny informace o fotce včetně exif. Jediné co nevidím jsou gps souřadnice, ale ty si málokdo zapíná. Do fotek se mi přidávají i GPS, líbí se mi potom provázanost s časovou osou na google, případně to jde použít s nějakou třetí stranou a ta projde fotky z google photos a udělá mapu podle GPS, případně nějaký chytřejší photo editor pro PC to umí také.
padytest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ALDA._ 21. 1. 2020 20:10

Tak nevim, ale ja tam exif vidim. Alespon typ mobilu, cas, clona... Staci tuknout na fotku a pak napravo nahore na tri tecky...
Bavime se vubec o stejnem? Jinak nechapu, ze to nevidite...

Treba ta fotka fotbalistu od Lubicka je po priblizeni hrozna. Zamerte se na obliceje... S9 by mela vetsi/lepsi detaily...
ALDA._
Junior

Odeslat příspěvekod slava68 21. 1. 2020 20:58

Rozhoduji se koupit S10 nebo S10 plus. U S10 se mi líbí velikost, ale zase mám strach ze slabé baterie. S10 plusko se mi zdá být dost veliký, ale baterie super.
V obchodě jsem si oba telefony vzal do ruky, ale nemohu se rozhodnout který vybrat. Třeba mi pomůžete s výběrem.
Díky
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 21. 1. 2020 21:12

Tak bych mel jeste dalsi dotaz. I kdyz jsem dal notifikacni zvuk do slozky Notifications a vybral pak tento zvuk i v app whatsapp, tak mi prichozi zpravy vubec nehlasi. Stejne tak gmail. U gmailu mam sice nastaveno bez zvuku, ale emaily mi prijdou az ve chvili, kdy rozsvitim displej nebo odemknu telefon. Jako by to mobil killoval uz stejne jako u huaweie.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod jan.machalik 21. 1. 2020 21:23

Ano, pokud dáš zobrazit exif přímo v těch Google fotkách, tak tam je.. Ale pokud si fotku stáhneš do pc a klikneš pravým tlačítkem/vlastnosti, tak tam vidíš napsáno pouze Google. Nic víc.. A to je to, proč se tu dohadujeme. Někdo zpochybnil původ fotky z S10e jen proto, že v exifu je napsáno pouze ,, google''. A to po stáhnutí do pc opravdu tak je...
jan.machalik
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Sldek 23. 1. 2020 21:12

Zdravím, už 5 let mám Sony Z1c a teď jsem rozhodnutý pořídit si S10e, větší mobily než je tento mi bohužel nesedí. Měl bych dotaz k foťáku, prošel jsem snad všechny testy a vadí mi na něm přehnaný postproces, prostě všechny snímky jsou na můj vkus až moc vyžehlené a bez detailů. Neví někdo jestli se zlepší fotky při použití jiné fotoaplikace? Na pořádné focení mám zrcadlovku, ale přeci jen nejvíc už fotím mobilem.
Petr Sldek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bruco 23. 1. 2020 21:21

Fotit do raw nie je riesenie?
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Sldek 23. 1. 2020 21:54

Zrcadlovkou fotím jen do raw, ale fotit takhle mobilem bych asi nedal. Jen by mě zajímalo jestli za ten postproces může aplikace foťáku a to by šlo vyřešit jinou aplikací anebo je to dílo "chipsetu?" a s tím už by asi nešlo udělat nic.
Petr Sldek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2020 22:00

Google Camera dokáže zlepšit fotky.
Další možností je koupě S10e se Snapdragonem, tady se to řeší
viewtopic.php?f=2&t=1304091
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Sldek 23. 1. 2020 22:42

Díky, teď jsem našel na youtube porovnání nočních fotek z vestavěné aplikace vs google a rozdíl diametrální, snad to takhle bude lepší i při denních fotkách.
Petr Sldek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chezter 24. 1. 2020 13:55

nestava sa vam ze ked potrebujete surne nieco odfotit fotak sa zasekne a prestane cely telefon reagovat?

pomoze az restart

s10+

uz sa mi to stalo za posledny mesiac 3x, mam pocit ze od noveho androidu
chezter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 1. 2020 14:34

může to být tím, že jsi po update neudělal Factory reset
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jan.machalik 24. 1. 2020 14:40

Ahoj, popisovany problem jsme s pritelkyni zaregistrovali uz pred mesicem hned po vydani updatu. Oba jsme hned po aktualizaci delali factory reset, takze tim to opravdu neni. Vetsinou stacilo restartovat telefon a zabralo to. Ted jsme meli nejakou dobu klid a dnes mi zrovna pritelkyne rikala, ze se to objevilo znovu.
Tohle mi u telefonu za 25 tisic prijde opravdu smutny a pokud se to dalsim updatem nevyresi, tak telefon vracim.

Tady jsem to popisoval ja..
viewtopic.php?f=30&t=1296357&p=12447350#p12447350
S10+ / Watch GT2
jan.machalik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka