Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 23. 2. 2020 18:33

S10e i S10 podporují opravdu bohužel jen Qualcomm Quick Charge 2.0, takže limit při nabíjení je výkon 15W, až S10 5G podporuje rychlejší 25W.
Takže stačí nabíječka s podporou QC2.0, samozřejmě lze použít i novější QC3.0, QC4.0 +, mobil si vezme jen maximálně oněch 15W.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod herma 23. 2. 2020 18:44

Tak logicky, pokud je v tom čip Exynos, tak pochybuji že bude umět firemní nabíjení Qualcomu. Každopádně já v balení měl 9V adaptér a funguje stejně jako nějaký neorigo z číny. Stejně tak funguje s origo od S7 přes QI.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod druh8472 23. 2. 2020 19:52

Díky za info tak to chápu proč se tím nikde nechlubí a kolik si umí vzít bezdrátově má smysl kupovat vyšší než 10w?
druh8472
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 23. 2. 2020 22:37

Kupovat lepší/výkonější nabíječku než je současný mobil schopný nabíjet lze pochopit z jednoho důvodu...v budoucnu si koupíš nový mobil s rychlejším dobíjením a nebudeš muset zase řešit jakou nabíječku :)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod public75 24. 2. 2020 13:09

Zdravím,mám dotaz. Nějak jsem si hrál se složkou "motivy" a úplně mi zmizel ten můj nej origo motiv,kterej tam byl od začátku . . .
A ve složce moje věci je mraky témat,ale ten můj původní modrej tam ne a ne mít . . .
Neříkejte,že musím tovární reset ?
Díky za odp.
Naposledy upravil public75 dne 24. 2. 2020 18:33, celkově upraveno 1
public75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigTuti 24. 2. 2020 18:21

Capita píše:Teď jsem to různě prozkoušel a nedělá mi to. Nemůžeš tam mít zapnuté něco v nastavení? Nějaký "sledování aut. zaostření" nebo tak?


Nakonec to nebylo nastavením. V Samsungu to projeli nějakým testem a kamera vyhodila chyby. Takže telefon zabalen a odeslán zpět prodejci.
I když vlastně celkově nevím jestli mi S10e plně vyhovovala jako náhrada za s7e..
Úplně mi "nesedla do ruky". Jestli jako náhrada by nebyla lepší S10. Zde mám ale mnohem větší obavy z výdrže na baterii.
BigTuti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 24. 2. 2020 19:59

Záleží jak to používáš. Mě vydrží pracovní den, ale v tom mám net, synchronizaci kalendářů, emailů a volání. Pokud nemám pracovní den, tak vydrží klidně dva dny a když bych se jó snažil, tak bych asi i tři dny dal. Až mě příjde S20, tak budu mojí stávající S10 prodávat, tak když by si chtěl . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod haens 25. 2. 2020 12:01

známý má S10 a zapomněl heslo ke svojí domácí wifi. dá se to heslo nějak zjistit z telefonu, kde tu síť i heslo má uložené?
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod drabek06 25. 2. 2020 12:18

Ne
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 25. 2. 2020 12:53

haens píše:známý má S10 a zapomněl heslo ke svojí domácí wifi. dá se to heslo nějak zjistit z telefonu, kde tu síť i heslo má uložené?


Zmena hesla na wifi je otazkou 3 minut.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod honza_daffy 25. 2. 2020 13:04

haens píše:známý má S10 a zapomněl heslo ke svojí domácí wifi. dá se to heslo nějak zjistit z telefonu, kde tu síť i heslo má uložené?


na mobilu asi těžko, ale tohle by mohlo pomoci:
https://www.youtube.com/watch?v=h_NKy2-FRwE&t=1s
honza_daffy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Servisák 25. 2. 2020 15:01

A co zkusit v mobilu otevřít tu wifi ke které je připojen, tam dát ozubené kolo a Správa směrovače. Skočí mu to do nastavení routeru, ve kterém bude mít buď předvyplněné přihlášení (pomocí samsung pass) a nebo tam bude nejspíš standartní přihlášení admin,admin. A poté si už jen dát wirelles settings a zobrazí se mu tam to heslo. A když to nepůjde, tak ať resetuje router manuálně, ze zadu bude tlačítko RESET, a originální heslo nalepené na routeru.
Servisák
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 25. 2. 2020 18:20

haens píše:známý má S10 a zapomněl heslo ke svojí domácí wifi. dá se to heslo nějak zjistit z telefonu, kde tu síť i heslo má uložené?

Normálně, ať se jde zeptat souseda, proč to heslo změnil.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 25. 2. 2020 18:51

Ahoj,
tak jsem S10+ předal přítelkyni a při čekání na S20+ jsem pořídil na zkoušku Xiaomi Note 10 Pro a rád bych se podělil o pár postřehů/srovnání, třeba někdo, kdo rád a hodně fotí na mobil tápe mezi těmito telefony :-) kdyby to hodně vadilo, příspěvek samo smažu.

S10+ byla taková větší placka, Note 10 je spíše užší, ale těžší...Display jde sice do bočních stran/hran, ale pak je odskakující hranka těla do šíře telefonu, není to souběžné, takže ani tak pěkné jak u řady S10. Akumulátor bych netipoval na skoro 5300 mAh, z pohledu samsungáře max na 4500mAh. Pravděpodobně rozežraný systém. za noc není problém 6% dolů při vypnutých datech a wifi u S10+ to bylo 2-5% jak kdy. Zde jsem tedy čekal max 2-3%. Uvidíme až se akumulátor trochu zajede...Výdrž tedy při mém využívání o chlup delší než S10+, bavíme se max 10% navíc, takže ten den a půl, dva...
Menu a pohyb po systému mi přijde lepší u Samsungu, ale zde není úplně co vytknout, jak kdo je zvyklý.
Jako velmi funkční a praktický jsou zprávy/oznámení na zamčeném displayi, kdy je skrytý obsah, dokud se na telefon nepodíváte (myslím že to je obšlehnutý z iPhone :-)). Pak se bleskurychle odkreje a můžete třeba z uzamčené obrazovky odpovědět. Na S10+ jsem musel telefon odemčít jestli se nepletu. Dále přijde vhod dvojité poklepání na zamykací obrazovce kdy následuje uzamčení telefonu. Na S10+ jsem používal one hand operation kdy stačilo přejet od okraje, ale i toto není špatné. Dále je praktické zamykání telefonu podržením prostředního tlačítka (menu), logicky tedy člověk který používá gesta má smůlu. Čtečka otisku prstů je umístěna trochu výš, nicméně je rychlejší a spolehlivější, pravděpodobně tím, že je "jen" optická.
Velké mínus dávám za vstup do galerie, kdy jste vždy ve fotkách z fotoaparátu a musíte tedy pokaždé (pokud nejdete pro fotku z fotoaparátu) přejít na záložku alba a to buď přejetím prstem zprava doleva, nebo klikem na záložku"alba" v horní části. Nikde jsem nenašel možnost, jak udělat z "alba" primární vstup po kliknutí na galerii.
Fotoaparát mi přijde o dost lepší co jsem zkoušel porovnávat s S10+, hlavně kresba. Uvidíme ještě jak noční fotky.
Níže přikládám zoom, který mě dost překvapil. Je to sice skoro nepoužitelný :D (první foto bez, další tuším zoom 40 a 50x), ale práce velkého čipu má své kouzlo a možná se do budoucna výrobci vydají cestou 5x optický zoom a zbytek zkusí odladit velkým čipem.
Tuto fotku jsem fotil od Nového Města na Moravě a jsou na ní komíny firmy Zdas, cca 8km vzduchem. Jinak zoom je samozřejmě použitelný 10x, v dobrých svět. podmínkách i 20x.
108MPX fotografie vypadají parádně a dají se skvěle vyřezávat detaily. Optická stabilizace pracuje dobře a je srovnatelná se Samsungem, stejně jako stabilizované video (je zde i možnost super stabilizace obšlehnuté od Samsungu).
Takže kdo rád fotí/natáčí na mobil, rozhodně doporučuji, za 14tis teď v akci se těžko hledá konkurence ve stejné cenové relaci a možná i vyšší :-) Uvidíme jak S20+ :-)
Přílohy
IMG_20200224_085641.jpg
IMG_20200224_085745.jpg
IMG_20200224_085739.jpg
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 2. 2020 10:53

Geekbench odhalil, že Samsung Galaxy S10 dostane Androidem 11

Obrázek
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků