Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod slava68 4. 11. 2019 23:51

Vybírám pouzdro pro S10 a zamlouvá se mi clear view, na kterém se dají ovládat i hovory a nemusí se otevřít. Máte s tímto pouzdrem nějaké zkušenosti nebo poraďte nějaké jiné. Díky Sláva
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 5. 11. 2019 06:09

Já ho mám, je v pohodě, vypadá dobře, akorát na něho musíš být opatrný, protože se snadno poškrábe a upatlá.
Jen ber originál, s kopiemi často něco nefunguje.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 11. 2019 09:21

Mikross píše:Tak vcera davam vecer mobil nabijet (dratem) a po chvilce hlaska, ze je vlhkost v nabijecim portu. Odpojil jsem nabijeni, restart a stejna hlaska. Odpojil jsem zase, vypl mobil, dal jsem ho nabijet a sel spat. Mobil jsem daval nabijet pri 40% baterie. Rano vstanu, zapnu mobil a mel jsem 46%. Znova dam nabijet a zase hlaska o vlhkosti. Vymenil jsem kablik, vypl mobil a uz se mi podarilo nabit pri vypnutem mobilu na 100%. Mobil jsem nikde nepotopil, nenamocil ani nicim nepolil. Akorat jsme se vcera presouvali z CR letadlem do Svycar.
Uvidim, co bude dneska vecer nebo odpo, jak dam na nabijecku.


Tak po nekolika dnech nabijeni musim rict, ze mi to delalo pouze pri nabijeni z power banky. Coz je dosti zvlastni.
anonymni

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 5. 11. 2019 11:16

slava68 píše:Vybírám pouzdro pro S10 a zamlouvá se mi clear view, na kterém se dají ovládat i hovory a nemusí se otevřít. Máte s tímto pouzdrem nějaké zkušenosti nebo poraďte nějaké jiné. Díky Sláva


Zavíracím pouzdrům moc nehovím, stálé otvírání při reakci na email či jinou zprávu mě po týdnu donutilo přejít na klasiku a od té doby už bych zavírací pouzdro nechtěl. Pokud máš ale vyzkoušeno a vyhovuje, žádný problém :-)
Jinak mám nepoužitý nový tento kryt, kdyby si chtěl, nechám za 399,- i s dokladem ;-) stál tuším 1190,- v Samsungu.
https://www.mobilefun.com/official-samsung-galaxy-s10-plus-leather-cover-case-green-70652
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 5. 11. 2019 11:49

Díky za nabídku, ale zelené a kožené pouzdro se mi nelíbí.
Myslíte, že to originální silikonové pouzdro, které se teď prodává kolem 500 Kč pro S10 je postačující, třeba jen s originál nalepenou fólií z výroby?
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod kukom6 5. 11. 2019 13:17

Ja sem tam používam toto https://www.czc.cz/nillkin-super-froste ... 04/produkt . Nieje ani nijak veľké a dobre sa drží. Ja napr. ale väčšinou telefón nosim bez puzdra s tým že display proti poškrabaniu chráni hydrogel. folia a vzadu mam kvalitný skin z XtremeSkins (pár stran dozadu je foto). Každopádne prori pádu to neochrani ako puzdro.
kukom6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 5. 11. 2019 14:34

Opět zdar, tak jsem si trochu početl o té ochraně Factory Reset Protection (FRP). Snad to tedy funguje a ochrana je aktivní. Nevím, zda se nemusí někde aktivovat, ale nikde jsem se to nedočetl. Zrejmě se aktivuje sama, pokud se do telefonu přihlásím Google účtem?

Zde jsem našel: http://spyphone.macphone.cz/index.php/c ... raneni-frp že v download (bootloader) módu si můžu zkontrolovat, zda je FRP aktivní, viz obrázek. Ale S10 má už jiný download mód a nikde jsem to tam nenašel. Má otázka tedy zní: dá se status FRP někde v S10 zkontrolovat, zda je aktivní? :)
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 5. 11. 2019 15:52

Pokud jsi v telefonu přihlášen ke Google účtu, tak je FRP aktivní, není třeba nic dál ověřovat. Pokud dáš tovární nastavení, nebo přehraješ fw tak to bude chtít přihlášení k tomu google účtu, jinak je telefon jen na ozdobu. :-D
Proto když se prodává telefon v dnešní době je potřeba před továrním nastavení vždy odhlásit google účet, tím se deaktivuje FRP. Na starších androidem to šlo ještě všelijakými fígly obejít, ale u androidu 9 už snad ani ne. Proto je dobré mít v telefonu nejnovější android který se nedá prolomit. Osobně jsem podle návodu zkoušel prolomit android 7 s FRP na jednom Samsungu a šlo to bez problémů. Myslím že i 8 se dá obejít. :-D

Edit : Tak mě to samotného zajímalo a obejít FRP se dá i androidu 9 a snad už i na 10. Ale ty návody částo platí jen chvíli, protože tyhle zadní vrátka řeší i měsíční bezpečnostní aktualizace. Takže už z tohohle důvodu je dobré mít vše aktuální. :-)
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 11. 2019 19:59

slava68 píše:Vybírám pouzdro pro S10 a zamlouvá se mi clear view, na kterém se dají ovládat i hovory a nemusí se otevřít. Máte s tímto pouzdrem nějaké zkušenosti nebo poraďte nějaké jiné. Díky Sláva

Používám originál Clear View na Note 10+ a sem maximálně spokojen, na S9+ sem měl taky Clear View, ale se stojánkem. Na tomto novém se mi právě líbí, že na hovory nebo budík to nemusím otevírat.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vwmaniak 7. 11. 2019 07:01

Já mám na S10+ tohle .
Ale kupoval jsem ho v czc o tři stovky levněji když ho ještě měli.
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod bruco 7. 11. 2019 10:01

Pre rodinku S10 vysla beta3 Androidu 10 s OneUI 2.0. Zoznam oprav je pomerne dlhy.
https://www.sammobile.com/news/third-an ... 10-series/
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod vwmaniak 7. 11. 2019 16:31

Zdravím, mám dotaz, mám S10+ ani ne měsíc a zmizela mi v nastavení položka Smart Lock, nevím odkdy to tam není, moc se v něm nevrtám, ale pamatuju se, že to tam bylo, zadával jsem si po koupi, kde má telefon zůstat odemčenej. Pak jsem to deaktivoval a teď to nemůžu najít. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Obrázek
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod pan_Lukas 7. 11. 2019 16:39

Zkoušel jsi restart telefonu a funkci hledání v nastavení?
pan_Lukas
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 7. 11. 2019 18:21

Zkoušel, pořád stejný. Vyhledávání mě navede do sekce Zamknout displej, kde by to mělo být a není to tam.
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 7. 11. 2019 19:48

Musí tam být, protože je i na androidu 10.
Přílohy
Screenshot_20191107-194534_Settings.jpg
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků