Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 13. 9. 2019 08:58

Zdar, tak jsem včera pomocí ADB nástroje odinstaloval z S10 vše kolem Bixbyho a další nepotřebné appky, které nešly odinstalovat ani vypnout. Dobré to ADB. Není potřeba Root. Telefon je čistý jak slovo boží. :)
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 13. 9. 2019 09:19

A teď mi řekni proč.
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 13. 9. 2019 09:36

J_FUNKY: mas nejaky seznam odinstalovanych veci? Nebo link? Taky bych do toho sel. Klidne v SZ, at se to tu nezapleveluje. Tu bixby tam nechci, a ani bixby remaper nefunguje uplne jak bych si prestavoval. Díky

Sice to narootuju, ale radsi pozdeji. Používám totiž na svych telefonech MicroG.


Lubicek: a proc ne?
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubicek 13. 9. 2019 09:39

Odpovídáš otázkou ? To bude asi plodná diskuze ...
Mě jen zajímá proč odinstalovat "Bixby a další nepotřebné apky", které apky jsou třeba pro mě nebo pro Vás nepotřebné ?
Bixby nějak ruší při používání telefonu, ty "nepotřebné apky" dělají nějaké problémy nebo nefungují ?

Takže znovu: Proč ?
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 13. 9. 2019 09:57

Protože už od principu tam nechci nic co jsem si tam nedal já. To je jako s koupením PC se systémem Windows. Taky tam jsou nainstalované sračky a zbytečné věci, které se jen nutí uživatelům. Bixby, Dictionary, Game Launcher, Tipy na Wifi a další pobobné sračky nepoužívám, tak je tam nechci. Pokud jsi spokojený s tím co tam máš, tak fajn, psal jsem to tu pro ty, co tam sračky jako já nechtějí.

Tady je návod: https://www.svetandroida.cz/jak-odstranit-bloatware-samsung-experience/

Funguje to přesně podle postupu. Pročti si i komentáře, některé příkazy je třeba napsat trochu jinak.
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 13. 9. 2019 10:05

no, já nemůžu mluvit za ostatní, ale...

Dělám tohle pokaždé když si koupim telefon. Třeba jsem si zvyknul na internetový prohlížeč od Samsungu, tak hned odinstaluju (nebo zakážu) všechny ostatní prohlížeče. Prostě je nepoužívám a používat nebudu, tak na co je tam mít? Akorát to zabírá místo...Nebo třeba vůbec nemám FB, tak se snažím všechno s tím spojené vyházet...

Mít v telefonu aplikace, které nepoužívám a u některých ani nevím k čemu jsou mi přijde divný...myslel jsem, že to takhle má každej:)))
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 13. 9. 2019 10:19

Lubicek: Důvod proc jsem to napsal je, že otázka typu "teď mi řekni proč" mi přijde položená docela ofrklým způsobem. To se nezlob, osobně bych na to ani slušně neodpověděl.

J_FUNKY: dík

Jinak samozřejmě důvod promazání maji všichni asi stejný, proč mít v telefonu něco co nechci/nevyužiji. A to nepočítám, že taková bixby nejde ani pořádně vypnout
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubicek 13. 9. 2019 10:21

A já myslel (myslím), že 99,9% uživatelů když ty aplikace nepoužívá, tak je prostě nepoužívá a nevšímá si jich, případně je nahází do nějaké složky "zbytečnosti".
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Capita 13. 9. 2019 10:32

jj to máš asi pravdu. já myslel spíš "pokročilé uživatele" ;-) Moje žena to má samozřejmě tak jak to koupila a tohle co tady řešíme ji absolutně nezajímá :-D
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 13. 9. 2019 10:39

Capita: přesně jak píšeš. :)
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod slava68 13. 9. 2019 11:34

Prosím nemáte přehled nebo odkaz na net, kde jsou uvedené originál předinstalovaný aplikace z výroby mobilu, který se dají odinstalovat nebo deaktivovat? Má li to u s10e smysl. Díky
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 13. 9. 2019 11:42

myslíš seznam aplikací které můžeš vyházet nebo povypínat a přitom nic důležitýho nerozbít?
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 13. 9. 2019 14:28

Jj přesně tak
slava68
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 13. 9. 2019 18:05

slava68 píše:Prosím nemáte přehled nebo odkaz na net, kde jsou uvedené originál předinstalovaný aplikace z výroby mobilu, který se dají odinstalovat nebo deaktivovat? Má li to u s10e smysl. Díky

A přesně tohle jsem myslel. Neví, nezná, ale chce je odinstalovat :D
Lubicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slava68 13. 9. 2019 18:34

Nechápu tvoji odpověď, proč vůbec reaguješ na muj dotaz.
slava68
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků