Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zizistm 18. 6. 2019 08:27

Jak to tady čtu, tak to vypadá , že pořád ideální mobil neexistuje a jen tak existovat nebude.
Ten má TO ,ale zase nemá TO ...další má TO co TEN předchozí nemá .... no a ještě by to chtělo přidat TO a TO :-)
Možná by ideální mobil udělat šel ,ale co by potom ty firmy prodávaly :-)
Jak jsem psal o něco výše... chtěl bych si pohrát týden s Iphonem, týden s P30 PRO, týden s XIAOMI a týden třeba s ASUS ZEN6 ... pak bych možná mohl říct co je nejlepší.
ALE zase jenom pro moje potřeby. Jiný uživatel by volil jinak.
Z.
Samsung Galaxy S10+ White
zizistm
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 6. 2019 09:10

One UI je opravdu propracovana nadstavba a zasadne vylepsuje jak praci, uzitek, tak i pohled na Android jako takovy.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeterPan 18. 6. 2019 17:53

Ne jen jsem prekvapen po Mate 9, Mate 10 Pro, P30Pro, ze Samsung je opravdu o necem co me dava smysl. AOD u Huawei je spatny vtip, opravdu zde nic nenastavite a po tom co Huawei po aktualizaci nedokazal za 3 updaty opravit na Mate 10Pro 24hod rezim, no nic. U Samsungu jsem prekvapen co lze vsechno nastavit. Probuzeni poklepem, no super. 3.5mm vstup no super. IP68, luxus. Huawei P30Pro hezky fotky , zoom super. Ale display. Cervena byla dost tragicka. Jinak system fajn. Ale uz nemusim resit kompromisy v nastaveni. Dekuji Donalde, alespon v necem jsi me donutil ke zmene k lepsimu. :)
S10+
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod marcello 19. 6. 2019 11:57

guiz píše:To asi ano, ale aktivní CSC bude pořád BTU, takže aktualizace budou chodit pořád později než XEZ. Jedině že by se někomu chtělo vždy když vyjde aktualizace třeba DBT, tak stáhnout a flashnout přes Odin s použitím Home CSC.


To quiz:
Rozumiem tomu správne, že nemá význam prehrávať z TMZ na voľnú distribúciu XEZ (včera mi prišiel S10e a nemilo som prekvapený, že tam vidím Muj T-mobile, to na webe eshopu nepísali , písali, že ide o CZ/SK distribúciu)?
To som mal radšej zobrať EU distribúciu. Takto človek bude kto vie koľko čakať na updaty. Aké dlhé je omeškanie oproti voľnej distribúcii voči T - Mobile CZ ?

Doplnenie:
Prečítal som vlákno a odporúča sa DBT Nemecko, prosím vedel by mi niekto dať link na nejaký postup a návod pre pololamu na prehratie TMZ (T-Mobile CZ) na odporúčané DBT Nemecko....alebo prečo si tam dať DBT Nemecko a nie Slovenské? Má to nejaký iný význam? Alebo len ten, že to nemci dostanú skôr ako CZ a SK? (ale to neviem, ktorý z týchto ORX, ORS, TMS je všeobecný a nie operátorský, len tipujem, že ORX, lebo ORS mi príde ako Orange a TMS ako Slovak Telekom).

Nech to urobím prípadne hneď po vybalení telefónu a až potom tak všetko presúvať z Lumie (RIP Windows Mobile, škoda).

A ešte jedna otázka, ako je to so zárukou po prehratí FW?

Dik
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 19. 6. 2019 13:27

Přehrání ofiko fw přes Odin nemá na záruku vliv, ale doporučuje se při případné reklamaci vrátit původní fw.
Pokud máš v telefonu TMZ verzi nepůjde ti tam pravděpodobně slovenský fw ani český XEZ. Každý model to má jinak. S10 má výchozí BTU, takže můžu mít jen TMZ nebo BTU ať tam dám jakékoliv CSC. U S10+ je výchozí CSC také jiné a u S10e také, u některé z nich je to XEF,ale už nevím u které. Potřeba to vyzkoušet, stáhnout třeba DBT a nahrát to do telefonu. Pak se uvidí co má S10e za výchozí CSC. Opět půjde tam dát jen to co tam bude, nebo TMZ, nic jiného.
Jinak TMZ má oproti DBT tak 3 týdny zpoždění a oproti XEZ tak týden až 14 dní. :-)
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 19. 6. 2019 13:36

Veľká vďaka.
Tak sa na to vykašlem. Aj keby to bol mesiac, tak to úplne v pohode prežijem.
Pri štarte to ponúkalo položky 1. Muj T-mobile a 2. Ďalši CZ aplikácie (alebo tak nejako), neviem čo presne a koľko apiek sa tam skrýva a či by som ich využil (možno áno), ale v každom prípade sa to dalo vynechať, narozdiel od Muj T-mobile, ten tam ostal, ale to sa dá prežiť, aj keď nepôjde asi odinstalovať.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod alekss 19. 6. 2019 14:10

Hola, kde presne najdu verzi fw? Nasel jsem to jen v zavorkach (XEZ/...), cekal jsem to nejak vyraznejsi. Ja koupil v Alze -3000, ale zase ti zelenaci nebyli v programu Galaxy buds...
alekss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod muchacho 19. 6. 2019 17:09

Na zaručené a vyčerpávající informace o telefonu doporučuji aplikaci Phone INFO Samsung.
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 20. 6. 2019 08:47

Prepáčte, neviem či aj sem patrí táto otázka, ale ktorý kalendár (udalosti) zobrazuje to AOD na Samsungoch S10?

Prešiel som z Windows Mobile a teda na NTB a v mobile som používal Outlook kalendár, ktorý mi zobrazuje v NTB aj mobile oba kalendáre aj s možnosťou zadávania udalosti, pričom som sa rozhodol či bude ako Outllook (pracovný) alebo ako Google (súkromný).

Mám v tom pekný chaos v mobile je Samsung kalendár, samozrejme aj kalendár Google konta a nainštaloval som apku Microsoft Outlook, ktorá v sebe má email aj kalendár.

Poradí mi niekto ako z toho von? A najmä, aby som videl udalosti na AOD alebo aspoň na uzamykacej obrazovke.

Aby ste pochopili na Lumii som používal českú super aplikáciu Lockmix (existuje niečo také aj na Android?) a tá pridala nadchádzajúce udalosti z kalendára na zamykaciu obrazovku a tak som mal stále na očiach veci čo ma čakajú a tak na nič nezabudol. A toto musím nejako vyriešiť, keďže človek starne a informácií je veľa a človek potrebuje mať všetko na očiach a pripomínať si, nech niečo nepremešká.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod stile297 20. 6. 2019 09:56

Ahoj, já jsem také přecházel na android z WP. Sice nevím zda nebo který kalendář umí zobrazit informace přímo v AOD, ale používám aplikaci Business Calendar, ve kterém mám sloučených pár kalendářů (soukromý, rodinný, pracovní).
Na plochu "domovské obrazovky", která se mi zobrazí po otevření telefonu, jsem si instaloval widget, ve kterém přehledně vidím plánované události (barevně rozlišené podle toho, ze kterého kalendáře je daná událost) včetně úkolů.
stile297
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcello 20. 6. 2019 10:06

Dik, a to je widget tej appky Bussiness Calendar? A teda v Business Calendar máš aj google a outlook kalendár? A keď v nej pridávaš udalosti, tak ich potom následne vidíš v Outlook (resp. Google) kalendári v NTB, resp. na webovej verziách a zase naopak, ak pridáš udalosť na NTB do Outlook (resp. Google) kalendára vidiš ich potom v mobile v tej appke?

Trochu som hľadal a Lockmixu sa mi podobá Chronus.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod stile297 20. 6. 2019 10:37

Ano, události v kalendářích se mi synchronizují jak na PC, tak v NTB, tak v telefonu. Pracovní kalendář mám od Microsoftu (Outlook), soukromý a rodinný mám gmail.
Rodinný máme nastavený celá rodina stejný, takže kdokoliv má nějakou událost, zapíše si to do něj a synchronizuje se to ve všech zařízeních naráz (kroužky, školní akce, vystoupení, návštěvy babiček, narozeniny atd.).
V aplikaci v telefonu si pak můžeš jednoduše odkliknout, který kalendář se má zobrazovat a který se má skrýt. Dá se např. zapnout zobrazení všech najednou - jsou pěkně barevně rozlišené.
stile297
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcello 20. 6. 2019 10:59

Dik, vyskúšam. Znie to tak, že by to účel splnilo.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod mira_s 20. 6. 2019 18:58

Achta: hledal jsem čtení oznámení nahlas a našel jsem v Bixby routines, bohužel nevím, kde je trvalá volba, ale pod přednastavenou rutinou Řídím je čtení oznámení Zpráv a jde nastavit i další aplikace. Na víc hledání jsem neměl čas, snad na to přijdeš :-)
mira_s
Junior

Odeslat příspěvekod Achta 20. 6. 2019 20:46

díky míro.....ja tedy bixby vůbec neaktivoval, prý neumí česky....
já jsem něco našel v nastavení, ale nějak to nic nečte...snad jen budík, kolik je hodin přečte
Achta
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků