Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tod2 20. 3. 2020 07:33

za rozumnou cenu asi nikde :)
respektive 20kKč není rozumná cena (ani s rouškou jako dárek)
Lumia950XL => S10+
Tod2
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 20. 3. 2020 07:38

benes. joz píše:Prosím doporučte mi obchod, kde teď lze koupit za rozumnou cenu Samsung s10 plus a jedná se o spolehlivý obchod. Díky


max-shop.cz
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod supfor 20. 3. 2020 19:16

Ahojte,-mám S10e cca 14 dnů, zatím spokojenost.Prosím o vyjádření k následujícímu :
1.Klávesnici jsem si zvolil "kontrastní" Samsung. Na této klávesníci jsou však psané znaky hrozně malé.Nenašel jsem nikde,zda se to dá zvětšit.
2.Máte někdo zkušenosti s Microsoft launcher (funkčnost,spolehlivost apod.)?
Děkuji.
supfor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KiruCZ 20. 3. 2020 21:45

supfor klávesnice se dá zvětšit: nastavení - obecná správa - jazyk a zadávání - obrázková klávesnice - styl a rozložení - velikost a průhlednost.
KiruCZ
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 21. 3. 2020 11:59

Ad 2) Microsoft Launcher je fajn, hlavně pokud člověk používá další věci od Microsoftu jako třeba jejich To-Do aplikaci atd. Nicméně teď, ale žádný launcher 3. strany nepoužívám, protože bych přišel o gesta. Ty by měly být podporovány až s One UI 2.5, která příjde bůhví kdy...

https://mobilenet.cz/clanky/samsung-chysta-one-ui-25-prinese-gesta-i-do-ostatnich-launcheru-40310
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod supfor 21. 3. 2020 12:45

KiruCZ píše:supfor klávesnice se dá zvětšit: nastavení - obecná správa - jazyk a zadávání - obrázková klávesnice - styl a rozložení - velikost a průhlednost.

Dám: nastavení - obecná správa - jazyk a zadávání - obrázková klávesnice- ....pak z toho výběru - klávesnice Samsung -styl a rozložení - (tam mám nastavenou vysoce kontrastní kláv. - a velikost a průhlednost nejde rozkliknout (nereaguje). I kdyby ano, tak tam jde pouze upravit rozměr klávesnice, ale ne výška písma.
supfor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod benes. joz 21. 3. 2020 15:50

Prodává se už teď Samsung s10 plusko s androidem 10 nebo se musí dělat aktualizace? Díky
benes. joz
Junior

Odeslat příspěvekod Karlos2377 21. 3. 2020 18:09

Ahoj,
mám prosbu. Koupil jsem si nový S10E, po spuštění proběhly aktualizace samsungu a při nich se nainstaloval i android 10. Takže telefon mám teď ve stavu - čistý s androidem 10 a několika aplikacemi samsung a google, které se nainstalovaly a aktualizovaly samy. Nic víc tam nemám. A pokud pustím fotoaplikaci, nebo prohlížím jakékoliv dříve pořízené fotky, nebo i videa, případně úplně všechny obrázky v prohlížeči (prostě asi jakákoliv média), tak všechny světlé plochy, případně i obrysy jsou jakoby přepálené tak jako zeleno-modře. Zkoušel jsem nastavovat zobrazení, tovární nastavení, nouzový režim ... no snad všechno co se obrazu týká a je nějakým běžným způsobem dostupné v nastavení. Ale nezměnilo se nic.
Zkusil jsem i nahrát dění na obrazovce, protože se problém špatně popisuje, tak abych mohl názorně ukázat co to dělá a video se nahrálo bez těch modrozelených skvrn (což jsem trošku předpokládal, no ale zkusil jsem to).
Takže podle všeho to vypadá na nějakou chybu zobrazení jen na displeji?
Netušíte někdo co by to mohlo být? Kde bych měl co nastavit nebo vypnout? Nebo se jedná o vadný kus?
Pokusil jsem se to nahrát jiným telefonem. Nevím, jak to bude dobře vidět ... https://youtu.be/4q8nqTTyxAw
Poradíte jestli se s tím dá něco dělat? Nebo rovnou reklamace?
Karlos2377
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pikropikro 21. 3. 2020 20:41

Tak vzdy pred reklamaci se radi jeste jednou zkusit udelat tovarni nastaveni. A ja vzdy po KAZDE aktualizaci (i po te male) delam wipe cache pres recovery mod.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod Karlos2377 21. 3. 2020 21:05

Tovární nastavení jsem dal. Jen nevím jak se dostat na volbu wipe cash. Zkusím pogooglit. Děkuji
Karlos2377
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pikropikro 21. 3. 2020 21:16

Vypnout mobil, pak trojhmatem (najednou stisknout tlacitka: on/off - bixby - volume up) zapnout recovery. Jakmile se objevi modra obrazovka s androiidim panackem tak pustit tlacitka. System najede do recovery. Vybrat tlacitkama hlasitosti wipe cache, potvrdit zapinacim a pak uplne nahore vybrat volbu pro restart, coz vrati mobil zpet.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod Karlos2377 21. 3. 2020 21:49

Děkuji. našel jsme to, vyzkoušel ale nezabralo to. Asi to vypadá na reklamaci. I když mi přijde že se by to mohla být nějaká softwarová chyba nebo nastavení. Při procházení třeba menu, nebo nějakém přepínání potvrzovacích oken, tak se tak jako divně zabarví obrazovka. Tak jako problikne ta modrozelená barva, jako by byl nějak blbě nastaven nějaký grafický přechod... Jinak se mi nic podobného nepovedlo vygooglit. Tak jestli někoho ještě něco nenapadne, tak to asi zreklamuju :(
Karlos2377
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pikropikro 21. 3. 2020 21:58

Tak jeste pockej. Urcite ti tady jeste poradi znalejsi. Ale mozna bych jeste zkusil prehrat znovu cely android. Stahnout ho ze sammobile pro tvuj region a natahnout znova. A nebo pak jak rikas, tak reklamace.
Ted nevim teda jak ho mas dlouho...pokud do 14 dnu, tak rovnou vratit v teto lhute.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 21. 3. 2020 23:00

Karlos2377: Todle skoro vypadá jako nějaké nastavení pro barvoslepé. Zkusil bych mrknout do nastavení - usnadnění - zlepšení viditelnosti - nastavení barev. V opačném případě bych telefon vrátil.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Karlos2377 22. 3. 2020 06:43

Děkuji za radu. Prošel jsem toto nastavení a všechno je tam povypínané. Zkusil jsem si s tím pohrát, ale nezabralo to. Tměny se projevovaly na všem ostatním (jako domovská obrazovka, nastavení apodobně...) ale ta média zůstala stále přepálená tou modrozelenou barvou. Ale děkuji za radu.
Karlos2377
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků