Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Capita 13. 7. 2019 22:03

ok, já jsem z toho nechtěl dělat aféru...Až půjdu zase okolo, tak se na to kouknu pořádně.

(já jen, že v S7 prostě je v nastavení fotoaparátu velikost obrázku a je tam na výběr. Např:

4:3 4032x3024
4:3 2880x2160
atd...

tak mě jen překvapilo, že jsem to tam neviděl...

misternet23 píše:Velikost fotografie se mění změnou formátu fotografie 3:4, 1:1 a pod. Nejmenší velikost má kolem 4MB, největší 12MB.

čili je tam přepínač formátů někde přímo v nabídce aplikace - už j mi to jasnější
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior

Odeslat příspěvekod zizistm 14. 7. 2019 06:48

misternet23 píše:Velikost fotografie se mění změnou formátu fotografie 3:4, 1:1 a pod. Nejmenší velikost má kolem 4MB, největší 12MB.

Nemůžu si pomoc,ale fotky mám na full většinou velké cca 2,5 MB.
Rád bych viděl fotku na režim "fotoaparát" s nastavením FULL s velikostí 12 MB
Možná tak panoráma okolo 8 MB
Je někde skryto nějaké další nastavení ? Komprese ? A nebo jsi myslel těmi čísly rpzlišení ?
Díky Zizi
Samsung Galaxy S10+ White
zizistm
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 14. 7. 2019 07:12

Ono taky zalezi co fotis, kdyz fotis tmu tak se nesmis divit ze tam je malo informaci ;) ne vazne je to tak...na S7e maji fotky bezne 5-6MB tech 2,5MB mi prijde malo. Bohuzel ti nekteri vyrobci delaji z lidi opicky a nastaveni ubyva.

edit: tech 12 myslel urcite Mpx velikost fotografie takto presne nenastavis :D kompresi slo kdysi taky nastavit ikdyz to bylo zcela zbytecne
Naposledy upravil kultus dne 14. 7. 2019 07:17, celkově upraveno 2
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 14. 7. 2019 07:13

zizistm píše: Rád bych viděl fotku na režim "fotoaparát" s nastavením FULL s velikostí 12 MB...

podle mého to bude režim PRO a focení do formátu RAW. To je asi to nejlepší co z toho můžeš dostat. Já to nikdy nepoužil, ale fotografové to mají rádi, protože máš pak daleko větší možnosti v "postprodukci" (photoshop, zoner...). Ale uvidíme co napíše MISTERNET23, taky mě to zajímá ;-)

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 14. 7. 2019 07:23

RAWy mivaji kolem 25MB
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 14. 7. 2019 07:28

ještě jsem nad tím včera přemýšlel a myslím si, že ty možnosti nastavení mohou mít také souvislost s interní pamětí...

Z pohledu výrobce - pokud má telefon interní paměť 16GB, tak samozřejmě tam dám možnost udělat fotku ve špičkové kvalitě, ale současně nechám v nastavení i třeba 2 možnosti jak udělat při stejném formátu fotky "menší"

Pokud ale mám interní paměť 128GB, tak fotky v podstatě vůbec nemusím řešit. Nechám jen nastavení formátu (4:3 a 16:9), ale kvalita je automaticky nejvyšší. Proč by si tam vlastně někdo nastavoval kvalitu nižší?
Nastavení nechám pouze u videa (protože údajně 30s dlouhé video z S10 ve 4K (60fps) má 300MB), aby s tím lidi co jedou na dovolenou a tam 20minut točí jak leze brouk neměli pak třeba problémy.

U lidí co hrají hry a dívají se na filmy na mobilu, lze pžedpokládat uživatelskou pokročilost (SD karty)

toliko moje teorie :hm

P.S. Pořád narážím při focení na možnost nastavení fotoaparátu 1:1...To někdo používá? Na co proboha? Díky

-- 14. 7. 2019 07:32 --

kultus píše:RAWy mivaji kolem 25MB

aha :shock: myslel jsem že míň

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior

Odeslat příspěvekod zizistm 14. 7. 2019 07:36

Jen mě udivuje ,že kámoš má na S7 fotky na "auto" tak dvakrát větší ( 5-6 MB)
Prostě podle mého nemůže být fotka o velikosti 2,5 MB úplně dobrá.
Fotky jsem porovnával a zkoumal a přišel jsem k názoru , že na první pohled vypadají na displeji telefonu parádně ,ale pokud zvětším a zkoumám detaily na maximalní zvětšení ,tak jsou tam napříklas oproti P30 Pro znát znatelné rozdíly.
Ztráta detailů , rozmazání okrajů detailů atd....a právě toto je myslím daň za tu velikost.
Pořád si myslím ,že to musí Samsung opravit, byl by přece sám proti sobě, protože kvalita foťáku se neřeší jen tady na fóru ,ale na celém internetu napříč světem.
Zizi
Samsung Galaxy S10+ White
zizistm
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 14. 7. 2019 08:26

zizistm píše:Jen mě udivuje ,že kámoš má na S7 fotky na "auto" tak dvakrát větší ( 5-6 MB)

tak jsem teď koukl do galerie a mám tam (na AUTO SGS7):

fotka normální světlo, miska s jídlem: 4032x2268 2,57MB
fotka tma, svítící mrazák: stejný parametry 2,17MB
úplná tma, strop s bleskem: stejný parametry 2,26MB
exteriér, fotka z okna: stejný parametry4,34MB

tak jen ta poslední má velikost odlišnou od vás

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 14. 7. 2019 08:55

Capita píše:Pokud ale mám interní paměť 128GB, tak fotky v podstatě vůbec nemusím řešit. Nechám jen nastavení formátu (4:3 a 16:9), ale kvalita je automaticky nejvyšší. Proč by si tam vlastně někdo nastavoval...

protoze kdyz z mobilu emailem posilam deset dvacet fotek ze stavby, tak si rovnou nastavim mensi rozliseni abych je nemusel zmensovat anebo posilat v X emailech...stejne tak jako si nastavim HD video kdyz si chci natocit unboxing kramu co mne prisli z aliexpresu nebo i odjinud a pak to musim pripadne jako dukaz uploadovat na YT taky nebudu tocit 10GB video ikdyz na to misto mam. Je to par polozek v menu navic...za tim s tema opicama si stojim a jak vidim lidi kolem sebe tak uz se to deje :D lidi si nezvladaji ani najit sve misto ve vlaku. V budoucnu verim ze uz bude elektronicka mistenka s navigaci i v tom vlaku, ktera zapipa az se pasazer dostane k tomu svemu kresilku. A prostorova orientace lidi bude uplne v haji...

Capita:
Kurna :D S7e 12Mpx 4:3 sedim v regiojetu...fotka kelimku s kafe 3.5MB co vidim z okna 6.6MB. Kdybych fotil normalne na 2.5MB tak ho hodim z okna, tam nemuze byt pulka detailu pokud zrovna nefotite sedou desticku...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 14. 7. 2019 09:33

kultus píše:...protoze kdyz z mobilu emailem posilam deset dvacet fotek ze stavby, tak si rovnou nastavim mensi rozliseni abych je nemusel zmensovat anebo posilat v X emailech...

jasný chápu, já fotím na max a když něco sdílím, tak třeba přes WS co si to sám "oseká", takže jsem si neuvědomil tu praktičnost u jiných lidí

(kvůli tobě jsem si vyfotil kelímek s kafem a fakt to má 3,23MB:)) :-D

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior

Odeslat příspěvekod lgku990 14. 7. 2019 11:27

Zdravím, nemáte někdo funkční odkaz na stažení aplikace nahrávání hovorů ACR 31.5-unchained, měl jsem i odkaz, ale já blbec ho nechtěně vymazal, při nahrávání hovorů se ukazují i kontakty a je slyšet volaného i volajícího. Určitě se to tu řešilo a je tu možná i odkaz, ale hledal jsem a nenašel.
lgku990
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rony135 14. 7. 2019 14:29

Tak jsem zkoušel fotit stejnou scénu s7 edge a s10 e na automatiku 4:3 s7 na nejvyšší kvalitu s 10 nastavit nejde. S7 8.8 mb S10 7.3 mb . Celkem spokojenost u obou foťákům v informaci o fotkách uvedeno nejvyšší rozlišení 4032×3034.Tím pro mě debata o velikosti fotek končí
rony135
Junior

Odeslat příspěvekod -tomtom- 14. 7. 2019 14:36

lgku990 píše:Zdravím, nemáte někdo funkční odkaz na stažení aplikace nahrávání hovorů ACR 31.5-unchained, měl jsem i odkaz, ale já blbec ho nechtěně vymazal, při nahrávání hovorů se ukazují i kontakty a je slyšet volaného i volajícího. Určitě se to tu řešilo a je tu možná i odkaz, ale hledal jsem a nenašel.

Unchained je v Galaxy store. Teď byla aktualizace na 32.6
-tomtom-
Junior

Odeslat příspěvekod lgku990 14. 7. 2019 18:29

Dík, stáhnul jsem si 32.7
lgku990
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misternet23 14. 7. 2019 21:51

Abych to upřesnil, v nastavení jsem nikde nenašel možnost zvolit si velikost/kvalitu fotografie v rozlišení. Foťák to fotí automaticky v plné palbě. Jediný co jde je zvolit si formát fotografie jak jsem psal dříve. Velikost fotografie se mi pohybuje 6-12MB. Někdo tu chtěl vidět fotku 12MB v režimu fotoaparát. K nahlédnutí zde https://webshare.cz/#/file/2rp13Y5iD2/2 ... 214708-jpg
misternet23
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka