Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sachmar 3. 6. 2019 19:43

Už instaluji XEZ.Budu muset asi akorát čekat než vyjde aktualizace pro XEZ je to tak?
Sachmar
BAN

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 6. 2019 19:54

Ne, nekdy vyjde stejne, nekdy i drive a nekdy o tyden ci dva pozdeji. Je to kazdy mesic jine.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 5. 6. 2019 04:41

hannys85 píše:Za poslední 3 měsíce se mi často stává, že z ničeho nic je má S9 nedostupná. Vždy pomůže až restart telefonu. Používám v telefonu 2 sim karty (obě operátor Tesco mobile). Dělalo mi to jak na Android 8, tak nyní na Android 9. Už jsem dělal factory reset, ale nepomohlo. Je tady někdo, kdo řešil(řeší) podobný problém, popřípadě někdo, kdo poradí, co bych mohl zkusit ? Anebo jedině reklamace ? Tam mi je jasné, že mi sdělí, že se problém neprojevil. Dnes se mi to stalo zase asi po 2 týdnech, je to už hodně obtěžující..Člověk už neví, jaký telefon si koupit, aby ně něho byl spoleh. Děkuji za jakoukoliv radu.


Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale tohle je problém Teska. Měl jsem 3 simky v rodině a dělali to dvě. Vyřešit se to nepodařilo, protože jejich podpora je zcela mimo a výsledkem bylo, že navíc zneprovoznili Samoobsluhu. A když si přečteš diskuzi o nich, tak mají v "nabídce" i jiné problémy. Radši uteč pryč.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod szoustal 5. 6. 2019 07:56

Stejný problém i emtéčko. Znám spoustu lidí co jsou i několikrát denně bez signálu. Pomůže jen restart telefonu. Zajímavé, že to nedělá všem, ale jen nějakému procentu zákazníků. U nás v okolí má emtéčko většina a ostatní bez problému. Dělá to tak cca měsíc, měsíc a půl.
szoustal
Junior

Odeslat příspěvekod Karel01 5. 6. 2019 12:24

Zdravím,
včera proběhla aktualizace telefonu Galaxy S9 ( přiznám se, že mě uniklo o jakou aktualizaci se jednalo)
Mám v telefonu 2x sim (Vodafone a T-mobile). Před aktualizací se mě zobrazoval signál u obou karet a pak jednou data (znak LTE). Po připojení k wi-fi se LTE změnilo na wifi.
Nyní po aktualizaci se mě zobrazují data 2x, jednou LTE a jednou LTE nad kterým je Vo)).
Po připojení k wifi mě zmizi LTE, ale LTE Vo)) zůstává. V telefonu mám nastavenou preferenci pro data – připojování přes Vodafone.
Volání přes wifi ( WLAN-Call) mám u obou karet vypnuto.
Když se připojím k wifi, tak bych neměl být na mobilních datech u žádné karty.
Může mě to někdo objasnit. Díky
Karel01
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FeShiNe 5. 6. 2019 13:11

To VoLTE je Voice over lte. Přenos hovorů lze uskutečnit přes LTE, i když jsou data vypnutá. Pokud volaný disponuje technologií VoLTE, tak dochází k rychlejšímu spojení hovorů a vyšší kvalitě přenášeného zvuku.

Lze vypnout v nastavení-připojení-mobilní sítě, ale nevidím k tomu důvod. Volání přes VoLTE nemá vliv na spotřebu dat a přináší výše zmiňovanou řadu výhod.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 5. 6. 2019 20:50

hannys85 píše:Za poslední 3 měsíce se mi často stává, že z ničeho nic je má S9 nedostupná. Vždy pomůže až restart telefonu. Používám v telefonu 2 sim karty (obě operátor Tesco mobile)

Používám v S9+ současně SIM karty Vodafone a O2, problém za více než rok tohoto rázu nemám. Pokud sem někdy měl problém se SIM v minulosti, řešil sem to obratem výměnou SIM na prodejně, chápu ale že u "operátorů" jako je Tesco a podobné sračky je výměna SIM to poslední co chceš řešit.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jirka mz 11. 6. 2019 14:42

Zdravím, máte nějaké zkušenosti s ochranou displeje, ať už sklo, nebo fólie? Pročetl jsem skoro celý fórum, hledal jsem i jinde, a nic moc jsem nezjistil. Mám malou S9.
Celkem zajímavě vypadá tohle https://www.vashop.cz/Samsung-Galaxy-S9 ... 3UEALw_wcB nebo https://tvrzenaskla.eu/cs/s9/622-wozins ... i3EALw_wcB . Ale otázka je jestli to funguje, nebo ne.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 11. 6. 2019 14:58

Ty folie a skla se tu řešili mockrát.Určitě najdete v této sekci co kdo používá. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 11. 6. 2019 17:16

No zkusím teda https://www.mojemobilka.cz/liquid-glass ... g965-22633 to jsem nějak přehlídl. Snad bude dobrý.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 11. 6. 2019 17:25

To jsem měl na S9 a bez problémů. :-) Jen jak jsem dával telefon pak do výkupu,tak jsem sklo oddělával a šlo odlepit celkem dobře i když tam drželo fest. Ale v prostředku kde bylo nejvíc toho lepidla nešlo odlepit a zůstal mi tam flek i se sklem asi 2cm v průměru.Tak jsem to postupně lihem namáčel a po kouskách oddělával asi hodinu,ale ve finále vše dole a displej jako nový. 8-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 11. 6. 2019 18:07

Máš konkrétně to z toho e-shopu? Co instalace, snadná? Dle videa to vypadá relativně jednoduše.
Ještě k tomu musím přikoupit nějakej "pracovní" kryt. Koupil jsem to s čirým Nillkinem, ale ten není přes displej ten si nechám do divadla :-). Ty kryty od Spigenu jsou dle fotek dost silný. Jak je to ve skutečnosti? Chtěl bych zachovat kompaktnost.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 11. 6. 2019 18:14

No přesně už nevím někam jsem dával také odkaz,ale je možné že to je ten eshop.Instalace snadná a bez problémů.Řídil jsem se instrukcemi z toho videa a pohoda. 8-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 12. 6. 2019 14:11

Nová aktualizace pro Samsung Galaxy S9 a S9+ přináší Noční režim a další novinky
https://www.smartmania.cz/nova-aktualiz ... i-novinky/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 6. 2019 18:55

Note9 v zavesu take, prinasi to cervnova aktualizace v ramci baliku zabezpeceni. Prikladna podpora. :tleskani
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků