Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod jirka mz 3. 8. 2019 09:57

Ta aplikace My BP Lab, ukazuje vám tlak v jakých hodnotách? Čekal jsem že se časem odemkne a místo procent bude ukazovat skutečné hodnoty, ale zatím nic. Se svou bídnou angličtinou jsem to možná špatně pochopil....?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod adam.jacques 7. 8. 2019 09:23

S9 volný prodej červencová aktualizace
Přílohy
Screenshot_20190807-091924_Software update.jpg
adam.jacques
Junior

Odeslat příspěvekod Karel2 8. 8. 2019 07:57

S9+ taktez.
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 8. 2019 16:28

Pánové také se vám občas přehřívá telefon když je venku vedro a natáčíte video?
Kamarád co má S9+ 256GB a momentálně je ve Španělsku a natáčí tam x x vlogů.. A tak se mu v těch vedrech tam přehřívá telefon jak divej.. Ale jen když natáčí videa... Videa trvají tak 30min. ... Je to dosti nepříjemné no.. Když vám telefon sám řekne že je přehřátý vydrž! Video za chvilku... :D :D :/
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
URL maniak

Odeslat příspěvekod Sachmar 9. 8. 2019 18:47

Neřeším.
Sachmar
Junior

Odeslat příspěvekod Amateer 12. 8. 2019 13:07

Osobně mám zkušenost, že se S9 extrémně přehřívá při zapnutém displeji v rozlišení na maximálních 1440 bodů. Po pár minutách cítím v ruce jakobych sahal na horký radiátor, když jej vezmu do druhé ruky vnímám to ještě víc a dokonce jsem jednou ucuknul, protože ten první moment je fakt hrozné sáhnout na něco tolik žhavého. Při rozlišení na 1080 (FHD) je to lepší, i baterka tolik nepadá, ale i přesto cítím že telefon hřeje. Jediné plně použitelné nastavení je 720 (HD) kdy baterie vydrží opravdu celej den bez problému a telefon se ani nehřeje.

K tomu mě napadá, proč vlastně dává výrobce možnost rozlišení 1440 když to je v praxi nepoužitelné? Jde zase jen o nahánění čísel v tabulkách? Právě proto jsem začal používat jako hlavní telefon iPhone XR kde je sice rozlišení "jen" lehce nad HD, ale telefon se nehřeje ani po půl hodině videa, baterka si vezme za tu dobu kolem 5% a výrobce si nehoní ego tabulkovýma hodnotama. Já osobně bych ocenil kdyby někdo dokázal udělat smartphone s kvalitním fotoaparátem (klidně jen jedna čočka, zase si výrobci vymýšlejí počty čoček do tabulek aby měli u čeho onanovat), dobrou výdrží baterie, odolností proti vodě, a rozumnýma parametrama bez zbytečných absurdit za cenu kolem 8-10tisíc. Čína to umí, ale jen za cenu malweru a s podobnými extremními čísly v tabulkách. Já bych raději použitelný základ bez zbytečností, cenově by to pak vyšlo a kvalita by byla špičková. Toho se ale nedočkám, proto jsem se uchýlil k předraženému ale alespoň za ty prachy funkčnímu iPhonu.

Takže zumzumzum zkus snížit rozlišení displeje, možná sundat kryt aby mohlo teplo lépe odcházet.
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 12. 8. 2019 13:34

zumzumzum píše:Pánové také se vám občas přehřívá telefon když je venku vedro a natáčíte video?
Kamarád co má S9+ 256GB a momentálně je ve Španělsku a natáčí tam x x vlogů.. A tak se mu v těch vedrech tam přehřívá telefon jak divej.. Ale jen když natáčí videa... Videa trvají tak 30min. ... Je to dosti nepříjemné no.. Když vám telefon sám řekne že je přehřátý vydrž! Video za chvilku... :D :D :/

Je to naprosto normální vlastnost. Čím vyšší datový tok nahrávané video má, tím náročnější na HW a tím i vyšší vyzářené teplo.
Jediné co může udělat je: 1) Snížit rozlišení videa 2) Vyjmout z obalu pokud používá 3) Pryč z přímého slunce

edit: pamatuji na "kauzu" Sony Xperia Z2, kdy jsme v servisu testovali zda vydrží požadovaných 10minut záznamu ve 4K a nevypnou se z důvodu přehřátí. Desítky stejných modelů zapnutých a natáčejících jednu zeď :-))
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 8. 2019 10:58

Na S9 celkem s přehledem stačí FHD+ i s HD+ to je OK. 2k mám na 24" monitoru a tam už to smysl má, ale na 5,8 " ?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 8. 2019 11:22

HD+ je uz videt, to uz je hrubozrno.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 8. 2019 17:56

Mě to přijde v pohodě, ale každej to vnímá jinak. Nebo takhle, nijak mě to HD+ neomezuje...
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod hannys85 24. 8. 2019 16:56

V poslední době při natáčení videí z různých tanečních akcí se mi stává (v jakémkoliv rozlišení), že se mi z ničeho nic vypne nahrávání. Mám S9 256 GB (videa se ukládají přímo do mobilu, pam.kartu v mobilu nemám). Někdy se vypne nahrávání po 10 sekundách, někdy po minutě, někdy po 4 minutách. Mobil není horký, takže přehříváním to určitě nebude. Další problém bývá se zaostřováním. Někdy se scéna rozostřuje a video je pak nepoužitelné, jelikož se mobil stále snaží zaostřit a nejde mu to... Je pravda, že akce jsou většinou v noci (horší světelné podmínky) a nejspíše lasery a různé další efekty jsou pro optiku náročné, každopádně v minulosti se mi to nestávalo. Zatím nemám nainstalovanou poslední aktualizaci, ale předpokládám, že tím to nebude..Nenapadá Vás něco, sekali jste se s tím ?
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 24. 8. 2019 17:48

Kazi se fotomoduly, takze vymaz dat aplikace, nepomuze obnova do tovarniho nastaveni, nepomuze, reklamace a probehne vymena fotomodulu.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 25. 8. 2019 09:25

S tou kazivostí fotomodulů, to je teď nějaký častý problém S9 (nečetl jsem si celé vlákno) ? Jestli to přiznal i třeba Samsung, byl k tomu vydán nějaký článek apod., ať tím když tak podložím i samotnou reklamaci? Děkuji
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 8. 2019 10:03

U cele rady, S9, Note9, bohuzel. Na zahranicnich forech toho je habadej a zacina se to objevovat i u nas. Proc by neco priznaval, pokud je telefon v zaruce, vymeni to.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slava68 26. 8. 2019 20:44

Ahoj rozhoduji se mezi s9 a s9pluskem. Jde mi hlavně o kvalitu fotografií. Je velký rozdíl v kvalitě fotek?
Ještě mám dotaz jestli už jde na s9 s androidem 9 nahrávání hovorů, např. s ACR Calls. Díky
https://www.svetandroida.cz/fototest-rady-samsung-galaxy/
Fotografie jsou opravdu horší než S8?
slava68
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka