Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Reliks 29. 7. 2019 15:31

Řekl bych že to nepomůže. Je to přesně ten problém proč aktualizace nechodí. Nejspíš se právě vložením české SIM změnilo CSC na XEZ a protože tohle sestavení pro českou distribuci nikdy nevyšlo aktualizaci to nenajde. Jedině flashnout poslední XEZ přes Odin.
Přílohy
x2.png
x2.png (85.39 ) Zobrazeno 5224 krát
x1.png
x1.png (79.99 ) Zobrazeno 5220 krát
Reliks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 29. 7. 2019 21:21

Prosim Vas. Ma uz niekto aktualizaciu z 1.jula? Dakujem
djpiecka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janci.p 29. 7. 2019 22:39

Ja už mám, cca týždeň.
janci.p
Junior

Odeslat příspěvekod wancohoff88 1. 8. 2019 09:56

ahojte, je nejaka zarucena apka alebo sposob, ako zistit, v akej kondicii je bateria ? mam pocit posledne mesiace ze uz mobil nevydrzi to co inokedy. nabijam to 3x denne. o 7 vytiahnem z nabijacky a o 10hod. mam 50% a to len messenger sms a fb.. jas na 50%... proste nestiham to nabijat :)
wancohoff88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 1. 8. 2019 10:33

Ne, aplikace to zjistit nemuze, jen servis a servisni soft/pristroj, kdy se testuje samotna a odpojena baterie od telefonu. Vsechny ty aplikace to jen odhaduji a vypisuji nesmysl a to vsechny do jedne. |
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mnemor 1. 8. 2019 23:02

Děkuji za všechny rady. Přes ODIN jsem nahrál poslední DBT verzi fw co jsem našel na sammobile.com
Nyní mám tohle sestavení G965FXXU6CSG8/G965FOXM6CSG5/G965FXXU6CSG4.
V téhle konfiguraci už by měli chodit aktualizace automaticky samy, nebo?
Děkuji
Mnemor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 2. 8. 2019 06:02

Ano, uvidis, az bude dalsi aktualizace.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 3. 8. 2019 08:57

Ta aplikace My BP Lab, ukazuje vám tlak v jakých hodnotách? Čekal jsem že se časem odemkne a místo procent bude ukazovat skutečné hodnoty, ale zatím nic. Se svou bídnou angličtinou jsem to možná špatně pochopil....?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod adam.jacques 7. 8. 2019 08:23

S9 volný prodej červencová aktualizace
Přílohy
Screenshot_20190807-091924_Software update.jpg
adam.jacques
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel2 8. 8. 2019 06:57

S9+ taktez.
S23 Ultra
Karel2
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 8. 2019 15:28

Pánové také se vám občas přehřívá telefon když je venku vedro a natáčíte video?
Kamarád co má S9+ 256GB a momentálně je ve Španělsku a natáčí tam x x vlogů.. A tak se mu v těch vedrech tam přehřívá telefon jak divej.. Ale jen když natáčí videa... Videa trvají tak 30min. ... Je to dosti nepříjemné no.. Když vám telefon sám řekne že je přehřátý vydrž! Video za chvilku... :D :D :/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sachmar 9. 8. 2019 17:47

Neřeším.
Sachmar
BAN

Odeslat příspěvekod Amateer 12. 8. 2019 12:07

Osobně mám zkušenost, že se S9 extrémně přehřívá při zapnutém displeji v rozlišení na maximálních 1440 bodů. Po pár minutách cítím v ruce jakobych sahal na horký radiátor, když jej vezmu do druhé ruky vnímám to ještě víc a dokonce jsem jednou ucuknul, protože ten první moment je fakt hrozné sáhnout na něco tolik žhavého. Při rozlišení na 1080 (FHD) je to lepší, i baterka tolik nepadá, ale i přesto cítím že telefon hřeje. Jediné plně použitelné nastavení je 720 (HD) kdy baterie vydrží opravdu celej den bez problému a telefon se ani nehřeje.

K tomu mě napadá, proč vlastně dává výrobce možnost rozlišení 1440 když to je v praxi nepoužitelné? Jde zase jen o nahánění čísel v tabulkách? Právě proto jsem začal používat jako hlavní telefon iPhone XR kde je sice rozlišení "jen" lehce nad HD, ale telefon se nehřeje ani po půl hodině videa, baterka si vezme za tu dobu kolem 5% a výrobce si nehoní ego tabulkovýma hodnotama. Já osobně bych ocenil kdyby někdo dokázal udělat smartphone s kvalitním fotoaparátem (klidně jen jedna čočka, zase si výrobci vymýšlejí počty čoček do tabulek aby měli u čeho onanovat), dobrou výdrží baterie, odolností proti vodě, a rozumnýma parametrama bez zbytečných absurdit za cenu kolem 8-10tisíc. Čína to umí, ale jen za cenu malweru a s podobnými extremními čísly v tabulkách. Já bych raději použitelný základ bez zbytečností, cenově by to pak vyšlo a kvalita by byla špičková. Toho se ale nedočkám, proto jsem se uchýlil k předraženému ale alespoň za ty prachy funkčnímu iPhonu.

Takže zumzumzum zkus snížit rozlišení displeje, možná sundat kryt aby mohlo teplo lépe odcházet.
Amateer
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 12. 8. 2019 12:34

zumzumzum píše:Pánové také se vám občas přehřívá telefon když je venku vedro a natáčíte video?
Kamarád co má S9+ 256GB a momentálně je ve Španělsku a natáčí tam x x vlogů.. A tak se mu v těch vedrech tam přehřívá telefon jak divej.. Ale jen když natáčí videa... Videa trvají tak 30min. ... Je to dosti nepříjemné no.. Když vám telefon sám řekne že je přehřátý vydrž! Video za chvilku... :D :D :/

Je to naprosto normální vlastnost. Čím vyšší datový tok nahrávané video má, tím náročnější na HW a tím i vyšší vyzářené teplo.
Jediné co může udělat je: 1) Snížit rozlišení videa 2) Vyjmout z obalu pokud používá 3) Pryč z přímého slunce

edit: pamatuji na "kauzu" Sony Xperia Z2, kdy jsme v servisu testovali zda vydrží požadovaných 10minut záznamu ve 4K a nevypnou se z důvodu přehřátí. Desítky stejných modelů zapnutých a natáčejících jednu zeď :-))
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 8. 2019 09:58

Na S9 celkem s přehledem stačí FHD+ i s HD+ to je OK. 2k mám na 24" monitoru a tam už to smysl má, ale na 5,8 " ?
jirka mz
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků