Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Amateer 19. 6. 2019 00:24

Ještě mám takovej menší dotaz. Když chci zavřít všechny aplikace, samozřejmě použiju levé tlačítko a zvolím "zavřít vše". Ovšem nevidím kolik mám k dispozici RAM a ani poté nevidím kolik jsem toho uvolnil a kolik mám tedy teď, po zavření všeho. Byl jsem zvyklí že tento údaj mám k dispozici, po odložení telefonu pravidelně zavírám vše takto a vyhovovalo mi vědět, jak na tom telefon je. Myslím že ani ihned po koupi ještě s Androidem 8 se mi tento údaj nezobrazoval, a teď s A. 9 taky ne. Je to takto nastaveno od Samsungu defaultně a zcela automaticky?
Amateer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 6. 2019 01:14

nainstaluj si nějaký Widget RAM z GP
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FeShiNe 19. 6. 2019 06:40

Stačí na plochu přidat widget co má samsung v nabídce označené jako Péče o zařízení. Ten druhý ze dvou widgetů zobrazuje dostupnou kapacitu úložiště a využití ram.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 19. 6. 2019 10:58

Je pěkná blbost zavírat aplikace při každém odložení. Aplikace se musí znovu nakešovat do paměti. Samsung má dobrý app management, nezavírej aplikace.

BTW: V nastavení je taková utilitka, tam se můžeš za čas podívat a "vyčistit" co je třeba, ale ne při každém odložení..
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod uiqjirka 19. 6. 2019 11:18

Presne tak, neni potreba zavirat aplikace. Samsung to ma zvladnuté velice dobre. Ani neni potreba hlidat ram apod.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Amateer 19. 6. 2019 12:32

No občas zůstane něco přehnaně aktivní i potom co danou aplikaci již nepoužívám a výrobce prostě jen považuje za důležité aby nadále "běžela". V některých případech to dokáže celkem dosti žrát baterku, kdy po noci zjistím ráno že mi kamsi zmizelo 30%, nebo v době kdy mám telefon v kapse či ho v práci nepoužívám. No a vědět že stav RAM není optimální vzhledem k tomu, že nic nepoužívám o ono je to stále nejspíš něčím zaneprázdněno je taky dobré. Odinstaloval jsem tak díky tomu několik aplikací, které stále i po zákazu prostě běželi na pozadí a hlavně zaměstnávali baterku.

No a opravdu to nedělám z nutnosti, ale abych měl mobil pod kontrolou. Ale je fakt že to je asi zbytečné, jelikož jsem na to po koupi nového telefonu kašlal a žádný rozdíl ani ve výdrži nevidím. Nějaký widget určitě zkusím.
Amateer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 19. 6. 2019 16:21

To se me jeste behem roku ani jednou nestalo, system si to hlida a takovou aplikaci hned shodi, k zadnemu zvysemu odberu tak nedochazi. Zavirat aplikace opravdu neni treba.
Paradoxne ti nejvice budpou zrat nesmysly typu zobrazovani ram na plose (umi uz to system a neni potreba instalovat dalsi), u nekterych jeste, kdyz si nainstaluji ruzne killery nedejboze antivir apod.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 6. 2019 07:18

Jaké máte zkušenosti s reklamacemi?
Na cca týden starém S9 mě zničeho nic jakoby zesláblo podsvícení na vrchní polovině displeje, na bílém pozadí je vršek tmavě zelené barvy a do ztracena přechází v bílou ... a trochu problikává.
Telefon dnes posílám do Max mobilu na reklamaci a prý to nejspíš budou posílat do Samsungu. Mám od nich EU distribucí tak nejspíš do Německa nebo jinam? Trochu se obávám výměny displeje kvůli vodotěsnosti,... ale obavy jsou snad zbytečný?
Stalo se vám někomu něco podobnýho?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 6. 2019 07:34

Max mobil je ok, meni se cely panel, lepeni nebo zada se davaji nova, takze o vodeodolnost nemusis mit strach, zustane zachovana. ;-)

P.S.

Tomu rikam smolik po tydnu
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 6. 2019 08:11

No co už, beru to sportovně, stát se to může... Snad to bude co nejdřív. Pán sice psal že to budou asi posílat do Samsungu, ale uvidíme.
Počítám že o ochranný sklo co jsem si lepil asi přijdu, nebo se mění jen displej?
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 6. 2019 08:44

O sklo na tuty prijdes. Meni se cely panel, vcetne ramecku.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 6. 2019 09:33

S tím jsem počítal. Tak hlavně aby to bylo co nejdřív :-).
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 21. 6. 2019 10:52

Tohle se s ním stalo.
Přílohy
20190620_153933-1.jpg
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 6. 2019 15:02

Pekny, hlavne kdyz to neni po zaruce.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wancohoff88 24. 6. 2019 10:48

ahojte, dnes mi dorazila konecne aktualizacia. sice pridali nocny rezim, ale zmizol mi v liste zostavajuci cas do konca nabijania. stalo sa to aj Vam ? pouzivam original nabijacku. teda o o yo vzdy ukazovqlo zostavaju cas aj ked bol pripojeny mobil k PC. teraz mi tam ukazuje len percenta...
wancohoff88
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka