Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod jirka mz 11. 6. 2019 15:42

Zdravím, máte nějaké zkušenosti s ochranou displeje, ať už sklo, nebo fólie? Pročetl jsem skoro celý fórum, hledal jsem i jinde, a nic moc jsem nezjistil. Mám malou S9.
Celkem zajímavě vypadá tohle https://www.vashop.cz/Samsung-Galaxy-S9 ... 3UEALw_wcB nebo https://tvrzenaskla.eu/cs/s9/622-wozins ... i3EALw_wcB . Ale otázka je jestli to funguje, nebo ne.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 11. 6. 2019 15:58

Ty folie a skla se tu řešili mockrát.Určitě najdete v této sekci co kdo používá. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S10 +Samsung Evo Select 256GB
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod jirka mz 11. 6. 2019 18:16

No zkusím teda https://www.mojemobilka.cz/liquid-glass ... g965-22633 to jsem nějak přehlídl. Snad bude dobrý.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 11. 6. 2019 18:25

To jsem měl na S9 a bez problémů. :-) Jen jak jsem dával telefon pak do výkupu,tak jsem sklo oddělával a šlo odlepit celkem dobře i když tam drželo fest. Ale v prostředku kde bylo nejvíc toho lepidla nešlo odlepit a zůstal mi tam flek i se sklem asi 2cm v průměru.Tak jsem to postupně lihem namáčel a po kouskách oddělával asi hodinu,ale ve finále vše dole a displej jako nový. 8-)
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod jirka mz 11. 6. 2019 19:07

Máš konkrétně to z toho e-shopu? Co instalace, snadná? Dle videa to vypadá relativně jednoduše.
Ještě k tomu musím přikoupit nějakej "pracovní" kryt. Koupil jsem to s čirým Nillkinem, ale ten není přes displej ten si nechám do divadla :-). Ty kryty od Spigenu jsou dle fotek dost silný. Jak je to ve skutečnosti? Chtěl bych zachovat kompaktnost.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 11. 6. 2019 19:14

No přesně už nevím někam jsem dával také odkaz,ale je možné že to je ten eshop.Instalace snadná a bez problémů.Řídil jsem se instrukcemi z toho videa a pohoda. 8-)
guiz
Moderátor

Odeslat příspěvekod zumzumzum 12. 6. 2019 15:11

Nová aktualizace pro Samsung Galaxy S9 a S9+ přináší Noční režim a další novinky
https://www.smartmania.cz/nova-aktualiz ... i-novinky/
Měl jsem tolik mob. telefonů že se mi sem ani všechny nevejdou. Aktuálně používám Honor 9 + JBL Reflect Fit & Honor Band 3
zumzumzum
Místní informátor

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 6. 2019 19:55

Note9 v zavesu take, prinasi to cervnova aktualizace v ramci baliku zabezpeceni. Prikladna podpora. :tleskani
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alda.v 15. 6. 2019 21:36

Nemci a Polaci ji samozrejme uz maji , Cesi a Slovaci samozrejme jeste ne :lol: :pozor
S9 Plus, Note8
alda.v
Junior

Odeslat příspěvekod Amateer 17. 6. 2019 12:59

Zdravím.

Jsem čerstvým majitelem Galaxy S9. Že jsem nadšený asi nemusím psát, kupoval jsem v Planeu na mínus deset procent na všechno za výslednou cenu 11699 což není zlé si myslím. Telefon mě doslova šokoval svou velikostí, je malinkej. Vlastně je to jen displej a nic víc, což je super. Prozatím jsem si na něj pořídil https://www.spigen.com/collections/gala ... 0750926849 ale já tyhle pouzdra prostě nemám rád. S9 je najednou velkej tlustej a už to není jen ten displej a v ruce cítím velkej rozdíl. Tak se chci zeptat jaké jsou vaše zkušenosti s běžným používáním bez pouzdra? Má třeba fotoaparát taky GorillaGlass nebo je to jen obyčejné sklo? Navíc se mi zdá, že se pod to pouzdro dostává prach. Třeba teď v létě v kapse když se člověk zpotí a telefon jakoby navlhne, neměl by to být problém díky IP68, ovšem s tím pouzdrem právě nevím, pokud tam ta vlhkost zůstane. A jako sundávat a nasazovat a pořád dokola se mi nechce, to pak celé pouzdro ztrácí smysl. Další věc je že se mi zdá že bezdrátové nabíjení funguje omezeněji, telefon musí být na přesně umístěný, což se mi bez pouzdra nestávalo a fungoval prakticky na jakékoli položení, plus mínus centimetr.

No prostě zajímají mě zkušenosti z používání pokud mi telefon nepadá stále z ruky na zem. Taky jestli nepociťujete z pouzdra nějaké výrazné omezení, zvláště u tak malého (na dnešní poměry je to fakt malej stroj) telefonu, navíc pokud má někdo zkušenost s vlhkostí nebo prachem v pouzdře.

Všem moc díky, omlouvám se pokud se tu někde už probíralo, ale nemám sílu probírat se 116 stránkama v diskuzi. :D
Amateer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FeShiNe 17. 6. 2019 13:45

Mobil dávám do bytelného pouzdra (spigen rugged armor) pouze v případě, že dělám nějakou větší aktivitu. Jinak telefon používám bez pouzdra. Mám S9 plus a ta je skutečně obrovská, těžká sama o sobě natož s obalem. Zároveň telefon v jakémkoliv obalu prostě už není takový jaký chci, aby byl. Proto jsem to vyřešil polepem zadní strany, třeba od dbrand nebo i na ali mají nějaké polepy - už 3 měsíce mám dekor tmavého dřeva, za 30kč drží perfektně a mě osobně se líbí + plní svůj účel jakési ochrany. Zepředu mám nalepené 0.2mm sklo pomocí UV lepidla (nemůžu si vynachválit) a ani ne snad, že bych věřil, že zabrání případnému prasknutí displeje při náhodném pádu, ale slouží jako ochrana proti mikroškrábancům (možná i menším nárazům), které se prostě zákonitě po čase objeví i přestože je telefon vždy v prázdné kapse. Zkoušel jsem různá spigen pouzdra i originální spigen fólii (rozhodně tu spigen fólii co se lepí mokrou metodou nemohu doporučit), ale jak to mám teď mi na běžné používání vyhovuje nejvíc. Nemám rád byť sebemenší škrábanečky, jinak bych nepoužíval žádnou ochranu :)

Sklíčko kamery by mělo být GorillaGlass.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 17. 6. 2019 14:35

Na S9+ se mi poškrábala pouze čtečka otisků prstů, jinak telefon po roce jako nový. Bez fólie a občas SPIGEN pouzdro.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod FeShiNe 17. 6. 2019 15:33

Tady je právě rozdíl, jak moc je člověk puntičkář a citlivý. Prostě těm mikroškrábanečkům neodolá ani gorilla glass. Jsou vidět jen v určitém světle i úhlu a pro hodně lidí jsou neviditelné nebo je vidět nechtějí. Já je vidím a proto používám na mobilech sklo. Mobil je sice spotřebák, ale mám rád šetrné zacházení.

Nechápejte mě zle, není to jen u S9, ale celkově u všech mobilů. I blbý prach je schopný udělat mikroškrábanec, který na skle je, byť není moc vidět.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 17. 6. 2019 16:23

I já jsem opatrný, v kapse mám většinou pouze telefon, ve druhé mám zbytek. Na to jsem pedant :-))
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod Marus 18. 6. 2019 07:04

Já měl mikroškrábanec asi týden po koupi. Nedokážu si představit po roce jako nový. To to máte na výstavce nebo co?
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka