Samsung Galaxy S9, S9+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod czposix 2. 12. 2018 15:02

Operátoři VoLTE a VoWifi u Dual SIM telefonů běžně nepodporují, u S7 SS mi to šlape v síti VF v pohodě, ale když bych pořídil Dual SIM S9, tak jestli to bude fungovat s Vodafone taky ? Např. u DS Xperií mi to v síti VF nešlo... Díky
Galaxy S7 (ETL), VF CZ
czposix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 2. 12. 2018 15:04

Mám S9+ DS a vše šlape, v appce od VF to jde vidět a v notifikační liště mi svítí VoLTE.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod czposix 2. 12. 2018 15:13

Tak paráda, díky za info.
Galaxy S7 (ETL), VF CZ
czposix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrej.n 2. 12. 2018 16:56

Jaké jsou výhody volte a vowifi?
ondrej.n
Junior

Odeslat příspěvekod kotrbal 2. 12. 2018 18:08

Volte - môžeš počas hovoru surfovat, nakolko to beží v 4G, je to návykové, musíš mať ale dostatocny objem dat, data volte hovoru sa do datoveho objemu nazaratavaju, necerpaju. Dalsia vyhoda je rychlost spojenia pri hovore, cca 4s a kvalitnejší hlasovy prenos HD. Inak asi nic. Vowifi na SK tuším neposkytuje ziadny operator, Telekom nie urcite. Myslim ze sa jedna o prenos hovoru cez WIFI kde sa nachadzas, operator teda na hlasovy hovor vyuziva tvoje pripojene wifi. Pouzivam Volte, najprv to nic moc nebolo, ale zvykol som si, ze mimo wifi mozem aj datovat. Volte vyuzijes samozrejme iba v pokryti 4G.

-- 2. 12. 2018 18:14 --

Este taky poznatok, po prechode na s9+ hodnotim kvalitu prijmu signalu lepšiu ako na s7e ktory som predtym pouzival, zaujímal by vas nazor, ci ste s citlivostou anteny spokojní. Co sa tyka vydrze, tak rano 7.00 100%, 2 hodky hovoru spolu, 1h dáta, viber, telegram, emaily, bt, vsetko pozapinane a vecer cca 15 az 20 %, takze jeden deň. Ked sa krotim tak den a pol, to je ale max.
kotrbal
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 2. 12. 2018 18:54

Plně s tebou souhlasím co se týče výdrže i signálu!
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod stahovac00 3. 12. 2018 10:25

Zdravím, už jsem to tu jendou zmínil... jde o automatický jas displeje... již to sleduji delší dobu... někdy to funguje tak jak zde někdo psal, že si ho nastavím na učitou úroveň při určitém světle a on pak drží na dané hodnotě, ale po nějaké době začne opět vystřelovat na max (třeba na slunci).

Také jsem vypozoroval, že automatický jas se někdy i sám vypne. Poté se musí jít do nastavení a opět jej zapnout. Děje se toto více lidem, nebo je to jen manýr mého telefonu?:-)
Nyní Samsung Galaxy S9+ 256GB
Předchozí telefon: Nokia Lumia 920
stahovac00
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 3. 12. 2018 11:43

Zatím mne to nepotkalo.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Administrátor

Odeslat příspěvekod romo.11 3. 12. 2018 12:38

stalo s MS Launcherom, nastavenia menil on. Vypol som mu opravnenie a bolo vybavene....
romo.11
Junior

Odeslat příspěvekod stahovac00 3. 12. 2018 12:45

MS LAuncher nepoužívám, takže tím to asi nebude...

-- 3. 12. 2018 13:27 --

Ještě jedna věc, co se jasu týče - když spustím foťák, tak se mi jas nastaví automaticky asi na polovinu škály. Když to stáhnu, tak jen do té doby, než foťák ukončím... po opětovném spuštění fťáku se jas zase nastaví asi na polovinu.... tohle se dá nějak nastavit tak, aby byl trvale jas tak jak chci já a ne telefon?
Nyní Samsung Galaxy S9+ 256GB
Předchozí telefon: Nokia Lumia 920
stahovac00
Junior

Odeslat příspěvekod kanecakk 4. 12. 2018 08:05

Ahoj všem. Mám prosbu, možná se to tu už probiralo ale nikde jsem to nenašel. Občas se mi stává že vyfotím fotku na šířku a když se na ní podívám, tak se zobrazuje na výšku. Stává se to jen občas. Moc děkuji radu. Samsung galaxy s9
kanecakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 12. 2018 08:29

Spatne v tu chvili drzis telefon, to je vse. Staci ho mit sice na sirku, ale treba nevhodne naklopeny dopredu a fotka je na vysku. Nic neobvykleho.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kanecakk 4. 12. 2018 12:28

Děkuji moc za odpověď. To platí i pro videa? Nebo se musí nastavit správná velikost videa?
kanecakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 4. 12. 2018 16:01

S tim focenim se me to stalo obcas s kazdym telefonem, s videem vsak nikdy.
Ty natocis video na sirku a mas ho ve finale na vysku pri prehravani? Jak to souvisi s velikosti videa?
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Standa_82 4. 12. 2018 16:08

Vybiram drzak s Qi do auta. Mate nekdo nejaky tip?
Zatim jsem nasel:
https://www.aliexpress.com/item/Baseus- ... 2e0ej32A2M

Nebo
https://www.aliexpress.com/item/Ugreen- ... 2e0ej32A2M

Asi nechci ten s prisavkou. Mam zkusenosti, ze to pada.
Standa_82
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka