Samsung Galaxy S8, S8+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 7. 2019 11:53

Firma ti zakazuje používat soukromý telefon, kvůli tady těm věcem?
Bablbam
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 7. 2019 13:06

hjkow píše:Jenže Apple je povolen ještě iPhone 5S díky aktuálnímu iOS, tedy telefon z roku 2013. U Samsungu už máme zákaz používat S7, tedy 2016.
Vysvětlili jsme si sice, že Apple nepřidává nové funkce, ale vydává nový iOS. To je dostatečné. Víc po samsungu nechci, jen aktualizace čísla v nastavení a bezpečnostní aktualizaci.
Tudíž poskytuje o dost horší podporu, než iPhone.

Ano a s novym iOS nektere funkce dokonce nefunguji a i nektere aplikace, takze opravdu nabizi vice.. :lol: To dava logiku i tu firemni co jsi zminil. :lol: Takze ve finale je ten iPhone5 horsim a mene pouzitelnejsim. 5letá podpora, ale jen na oko a ciselne. Jinak kram na zahozeni.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod romo.11 25. 7. 2019 13:38

vyvoj u smartfonov je taky rychly, ze rychlo moralne zastaravaju, a tak tato debata nedava zmysel.
romo.11
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 25. 7. 2019 13:58

Presne tak, za 5 let uz je kazdy telefon popelnice, takze si stezovat po třech letech ukazkove podpory, ze bude o číslo OS pozadu nesmysl.
Momentálně používám..

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8
Nokia Lumia 930, Nokial Lumia 830, Nokia Lumia 925
uiqjirka
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hjkow 25. 7. 2019 15:42

seterwohipikule píše:Firma ti zakazuje používat soukromý telefon, kvůli tady těm věcem?

Firma nabízí dvě možnosti - firemní telefon od nich, ale celkově z 50% ho zaplatím postupně každý měsíc v platu a každé dva roky dostanu nový nebo v rámci BYOD mi nastaví moje vlastní zařízení. Vlastní zařízení ale musí splňovat podmínky firmy (zakázány jsou veškeré čínské telefony, takže vlastně jen samsung a Apple, možná ještě pár značek a musí mít aktuální systém - centrála v Dánsku každý rok aktualizuje seznam telefonů, které jsou podporované dle toho, zda výrobce stále zařízení podporuje a zda dostane nový android a bezp. aktualizace).
Jelikož jsem ten telefon měl před nástupem na tuto pozici, používám ho jako pracovní. Pokud samsung nebude dál podporovat S8, ze seznamu bude vyřazen a mě nezbyde nic jiného, než přejít na firemní telefon (tedy nechat si o pár stovek snížit plat) nebo z vlastního koupit nový, vlastní. Ne, že by mě těch pár stovek položilo, ale přijde mi to zbytečné.
hjkow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 7. 2019 15:50

To je pěkná hovadina. Pokud chce firma, abys používal telefon, tak ti ho má snad zaplatit, jako pracovní nástroj.
Bablbam
seterwohipikule
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hjkow 25. 7. 2019 16:00

Platí ho z 50%, mám pocit, že si ho pak můžu nechat nebo koupit za pár šupů, ale to nevím jistě. Zatím jsem to nezkoumal, protože S8 funguje jak má a jsem s ní spokojen. Co vím, tak je to proto, že vedení a IT oddělení nebavilo kontrolovat, kdo si kupuje jakej telefon a chtělo tak omezit to, aby si sekretářka kupovala iPhone za 45 tisíc.
Moc o tom ale nevím, zatím řeším to, jestli budu potřebovat nový nebo ne. Pak to budu řešit.
A hlavně bych to dál neřešil, jak psal _vpa, dneska je to naprosto běžné a člověk s tím nic nenadělá.
hjkow
Kolemjdoucí

Předchozí stránka