Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod deglaser 8. 4. 2016 15:08

Jo to bych taky rád sehnal to jediné mi na s7 chybí.
Samsung Galaxy S10e
deglaser
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 8. 4. 2016 15:33

Jj nova launcher používám, ale tohle mi tam chybí, byl jsem zvyklej ze Sony z3
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod aqualife 8. 4. 2016 17:14

aqualife píše:Dobrý den. Mám Galaxy S7 edge a už přicházím o nervy při pokusech o nastavení odesílacího serveru emailu. Nepomohli mi v Samsungu ani v O2. Před dvěma roky stejná situace s S4 mini. Tam mi trvalo týden než se to podařilo díky jednomu informovanému člověku,jehož jméno jsem zapomněl.
Jedná se o doménu xxx@telecom.cz Příjem už jsem vyřešil, ale odesílání nejde, smtp.etmail.cz s portem 25 se nedaří, stejně tak ani smtp.email.cz s portem 645.
Pendlování mezi Samsungem a O2 už nechci zažít znovu.
Děkuji.

Tak prolomeno. smtp.etmail funguje jak má. Asi by nikoho tady nenapadlo proč to nešlo, nakonec jsem měl štěstí na dobrého člověka na podpoře 02 (na druhý pokus po týdnu, ten druhý měl snahu a zájem). Blokovala to připojená wifina. Stačí ji na telefonu vypnout a odeslat první email přes mobilní internet, pak už nevadí. Prý by nevadila vůbec, kdyby byla od stejného operátora,ale tomu se ani nesnažím porozumět.Hlavně že to šlape.
Naposledy upravil aqualife dne 8. 4. 2016 19:32, celkově upraveno 1
aqualife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz pida 8. 4. 2016 18:07

no tak ono od toho odemykání je tam defacto home tlačítko, tak jsem rád že aspoň to vypnutí přes Novu jde nastavit...já používám Gesta/dvojité ťuknutí/Turn Off Screen.apk přijde mi to asi nejjednodušší aplikace na to, třeba je ale i nějaká aplikace co Novu nepotřebuje, kdo ví :-)
cz pida
Junior

Odeslat příspěvekod M.BoBo 8. 4. 2016 18:23

Já už od nepaměti na Androidu používám aplikaci Screen Off, mám zástupce na domovské ploše (Nova Launcheru) a tímto vypínám displej.
iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>Samsung Galaxy S3>iPhone 4S>Samsung Galaxy S2>Toshiba TG01>
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 8. 4. 2016 19:09

Vypínání problém není mě jde o zapínání displeje
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod Mobilier 9. 4. 2016 01:32

zapinani poklepem nepude samsung nema aktivni vrstvu jako napr LG
Pixel XL
Mobilier
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 4. 2016 07:50

jde o podporu v jadre, ma ji kazdy android od 4,4, pokud do toho nesahli mantaci, treba nadstavbou..nebo ti pripada ze umi, lenovo, kdejakej cinan atd maji spesl vrstvu ?no lol, rozbehal sem to na x modelech..v deep sleep nusi byt povoleno aby v ty chvili reagival na double click, napsani pismene,zvednuti z vodorovne polohy, pridej si co je libo..Koneckoncu na samsungu kde nahodis alt. rom to mas okamzite v provozu
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 4. 2016 08:05

ladik1983 píše:Prosím vás nemáte nějakou spolehlivou appku na odemceni displeje dvojklikem na obrazovku, diky

Kdysi jsem na Samsungu zkoušel app Knockr(Beta) a fungovalo to, jen trochu víc vybíjela baterii
Nick Cave
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M.BoBo 9. 4. 2016 08:43

oooooooooo: Ano takhle fungují aplikace třetích stran, ale ždímou baterku, protože displej musí být stále aktivní (byť u Amoled displeje je ta spotřeba oproti IPS menší).

Třeba G2 měla spešl vrstvu a fungovalo to perfektně, jak Knock On, tak Knock Code.

U S7 se toho musíme vzdát (naopak zde máš Home Button, takže je to v podstatě to samé).
iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>Samsung Galaxy S3>iPhone 4S>Samsung Galaxy S2>Toshiba TG01>
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 9. 4. 2016 10:33

Diky za reakce. Nevím proč tu není jeden muj příspěvek, kde jsem psal, ze pro me neni komfortní sahat palcem krkolomné na home button. Raději preferuji dvojkliku v přirozenější pozici palce vůči displeji. Ale všechno je to otázka zvyku, takze se asi nechám podat ☺
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod M.BoBo 9. 4. 2016 11:35

ladik1983: Když mám telefon položen na stole, tak mi je taky příjemnější ukazováčkem 2x poklepat na displej. Bohužel zde se toho musíme vzdát.
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod robsol 9. 4. 2016 12:28

Pánové měl bych několik dotazů. Přešel jsem z jiných systémů a značek tak trochu s některými věcmi zápasím.

1) Při použití alternativního dialeru (exDialer) se mi nemažou zmeškané události na obrazovce Allways on Display.
1) Lze někde zakázat aby v noci v definovaný čas se nepoužívala na notifikace LED dioda? je to dost rušivé.
2) Lze zapnout někde podporu pro ovládání v rukavicích? (nemohu to nalézt)
3) Lze změnit rozložení karet v multitaskingu? Současné rozložení mi moc nevyhovuje.

díky za pomoc.
Samsung Galaxy S9, S7, Iphone 6, Iphone 5 SE
robsol
Junior

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 9. 4. 2016 14:30

1) Always On je zřejmě schopný brát notifikace jen z dialeru Touchwizzu. Dokud je neodbavíš tam, zůstane viset i na a AO screenu.
2) Ne.
3) Jestli je to stejné jako na S6 tak Samsung tvrdí, že by měl displej reagovat na rukavice sám, bez nutnosti něco aktivovat. Z vlastní zkušenosti - moc to nefunguje.
4) Ne.
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 4. 2016 15:48

M.BoBo píše:oooooooooo: Ano takhle fungují aplikace třetích stran, ale ždímou baterku, protože displej musí být stále aktivní (byť u Amoled displeje je ta spotřeba oproti IPS menší).
A ja bych zkusil psat jen o vecech jimz rozumis :-) Zdime to kulove, coz muzu demonstrovat u mne,0.01 v deepsleep, coz bohuzel nevis co je.Display aktivni neni ani nahodou tak jak si predstavujes ze bere energii kvuli teto funkci,pouze jeden textak ma 1,misto 0.Zkusim to jinak za noc ubyde 1 procento baterky, probuzeni poklepem i zdvizenim aktivovano, takze rano tuk, tuk, vzbuzeno a baterka ? Nic....To ze to nekdo resi pres app ktera drancuje baterku, to je jina kapitola..Staci mrknout na vyuziti senzorů v logu, budes prekvapen jak malo tyto funkce žerou, deep sleep - probuzení přes senzor, pohyb nadefinovany napriklad.Nula nula nic pokud ovsem nepřebijis zprasenou nadstavbu kde se deje buhvico potom.Potvrdi ti to kazdej kdo se zbavil touchwizz a zkousel to a vi kde se na to da mrknout.Principialne tak jako u minulych modelu i S7 az budou normalni vyladene alt. rom, tak to tam bude.Alespon na jednom ze dvou procesoru ktery muze mit, tam uz je problem vyresen, u druhyho se budou muset spokojit s koukanim na body v benchmarku.S7 v tomto nijak oproti lg nebude mit problem, je to fakt vec trivialni, ciste sw zalezitost.
Naposledy upravil oooooooooo dne 9. 4. 2016 16:12, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak

Předchozí stránkaDalší stránka