Re: Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lokomot1 9. 4. 2020 13:29

Taky jsem pořídil po s7 p30. Nástavba mi nepřijde nijak hrozná. Ale celkově jsem byl spokojenější s s7. Když člověk vezme v potaz že už je to starší až zastaralé zařízení, tak krom baterie, výkonu a foto ten telefon byl lepší. Propracovaný zvuk z repráčku, lepší displej, lepší ergonomie,dioda, WiFi signál, a pod. Kdyby mi neodešla deska, používám ho do dnes. Celkově chápu ty, kteří nechtějí měnit, taky nevidím k telefonu pořádnou alternativu (kromě asi s10e, ale ani ten mě teda taky moc nenadchl)
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymius 9. 4. 2020 13:55

S10e ma zase blbou ctecku otisku
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 9. 4. 2020 14:47

anonymius: a uz jsme u toho "za ty prachy mi to nestoji" samozrejme ze kdybych nasel na ulici 30K tak si ted koupim radeji S20+ ale o tom to je! prachy za to nedas tak se musis uskromnit a koupit cinana protoze cokoliv jineho je spis propad (Sony, Lg...) Pro predstavu Mate 20 Pro byl za 12,5K, trochu rozdil na to ze mu prakticky nic neschazi...

Cardi: ano je to kazdeho vec co si koupi a taky co je ochoten tolerovat, pri bezne praci rozdilnost nebo dokonce nedokonalosti UI huawei nepocituji, spousta veci je proste vec zvyku, i aplikace si muzes prepnout na bezny suplik s apkami. Prekvapive jsem si na apky na home screenu zvykl a navrat by byl zase tezky...

lokomot1: to jsi vyjmenoval snad jedine tri veci, kde se nakupem noveho top modelu jeste da neco realne ziskat
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod lokomot1 9. 4. 2020 14:55

Anonymius: taktak+ ta ergonomie byla o dost horší celkově, než na s7(měl jsem s10e asi 2 měsíce)

Kultus: je to tak, a je to tragédie. Ceny za nové vlajky letí nahoru jak blázen a přidaná hodnota nízká. Když k tomu člověk připočítá, že kompaktní model už skoro ani nesežene, že se odstraňují Jacky, diody, sdkarty atd, tak nevím no. Samý kompromis :-/
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cardi 9. 4. 2020 15:28

Kultas: mě jen u huaheje zaráží jejich odfláknutý AoD režim, který neumí skoro nic :) ani barvu si nezměníš. Plus jejich rychlé kilovaní apek v paměti. Asi proto bych UI Samsungové nikdy nevyměnil. Ale zvyk je zvyk :)
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 9. 4. 2020 16:24

O penezich to neni, kdyby se mi S7 ted rozbila, tak si holt S20 koupim, ale dokud S7 funguje, nema S20 nic tak wow ze bych to musel mit hned... tesil sem se na super fotak, ale ten v S20 neni.
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 9. 4. 2020 16:46

Přesne tak proto jsem ani z S10+ nepřecházel na S20+ žádné wow fotky to neuděla :)
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 9. 4. 2020 17:02

Taky jsem od S20 čekal za ty prachy víc. Čtečka otisků v displeji prý nic moc a hlavně vydrž na baterku se nijak zásadně neposunula...
Na podzim budu taky po 4 letech kupovat nový a vůbec nevím co. Huawei bez podpory Google nemá smysl, Xiaomi má samé velké plácačky a Mi 10 SE prý nebude.
xmickey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardi 9. 4. 2020 19:26

xmickey: s tou čtečkou naprosto nesouhlasím je skvělá jako na S10+ která je po posledním updatu na A10 vyladěná superně. Mě to jede aspoň dobře.
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 9. 4. 2020 23:54

Čtečka je jen o zvyku. Kdo tvrdí, že nefunguje dobře, tak je jen lempl a nenaučil se to používat. Mám tu samou čtečku v N10+ jako je v S10 a funguje parádně
K fotkám bych také měl výhrady. Jo, S7 dělala a pořád dělá krásné fotky, ale ten posun je prostě znát. Za světla se to moc nepozná, ale když dojde na lámání chleba s horšími podmínkami, tak tam S7 už absolutně nestíhá. 4 roky jsou prostě 4 roky, s tím se musíme smířit. Baterka je snad jediné, kde se zázraky nedějí, i když to také není úplně pravda. S náročnější výbavou i ta lepší baterka předvádí stejné výsledky. Ale co bychom chtěli, když ty baterky jsou pořád to samé. Kolik let se už mluví o graffenových baterkách, že příští rok už to přijde a revoluce a týden na nabití a pod., ale skutek utek. Je to ještě daleko.
Jediné, kde už trochu ujel vlak, je ta velikost. Ale řekl bych, že teď už to víc nepůjde. Aspoň co se klasických smartphonů týče, na větší tu budou skládačky. Nicméně zvyknout se dá na všechno.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod kultus 10. 4. 2020 06:08

cardi píše:Kultas: mě jen u huaheje zaráží jejich odfláknutý AoD režim, který neumí skoro nic :) ani barvu si nezměníš. Plus jejich rychlé kilovaní apek v paměti. Asi proto bych UI Samsungové nikdy nevyměnil. Ale zvyk je zvyk :)


AoD mne nijak neomezuje ale chapu ze si to chce nekdo upravit k obrazu svemu to beru, v ocekavani je update ktery by mel AoD vylepsit o nejakou tu personalizaci. Po spravnem nastaveni founu se nic nekilluje.

Jako dlouholety uzivatel samsungu jsem se huawei trochu bal, ale risk se vyplatil. Za cenu vyssi stredni tridy top telefon, tak proc to nezkusit. P30Pro je i dnes drazsi a ty ceny samsungu neakceptuji. Lg nekonkurenceschopne a ostatnich cinanu se jeste bojim. Nejsem chudak ale uz mi to za placku do kapsy prijde precejen moc kdyz uvazim ze je M20p plne srovnatelny s S10+ za tenkrat skoro dvojnasobnou cenu. A S20+ za 26K uz je vysmech pritom proti tomu 2 roky staremu telefonu krome lepsiho videa vlastne nic neziskam. Kdyby alespon ta ultra mela neco extra ale ten 100Mpx toho moc neukazal. Pritom skok ve fotkach mezi S7e a M20p obrovsky a nejen v seru i pres den dostanes z 40Mpx fotaku min 2x takovou ostrost o pridane hodnote sirokace a zoomu netreba hovorit...tady upgrade mel smysl. Viz srovnani viewtopic.php?style=6&f=1934&t=1292685&st=0&sk=t&sd=a&start=180 Stavim dum a na tu fotodokumentaci uz ani 1" ultrazoom co mam doma netaham.
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod xzeit 10. 4. 2020 16:43

AOD na Huawei plní svou hlavní fuknci. Nějaké barvičky atd mi jsou šumak. Killovani aplikaci jsem asi nezažil,ale slyšel jsem něco takového. Na Mate 20 pro, ani na P30 pro nemůžu žádné Killovani potvrdit. Používám sports tracker a zkoušel jsem i stravu, které se měl předně, tento problém týkat. Je fakt, že jsem udělal skok z S7 na Mate 20 pro a kdybych šel to S10+, budu asi taky spokojený, ale Samsung mi nedal to, co jsem vyžadoval. Až teď S20 ultra.
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod cardi 11. 4. 2020 08:18

Tak S20 Ultra je pěkně těžká a velká mrcha (ať slouží :) :) Ale to by bylo na mě už moc O:-) ja jsem S10+ maximálně spokojen. Mám dokoupeny Budus+ které hrajou superně a watch activ 1čky. Update plánuji asi až příšti rok jelikož mě S20+ v ničem neuchvátila. Po 120Hz netoužím a nic závratného na novém modelu nevidím :-D
Panasonic GD67, Samsung C100, Nokia 6230i, Nokia N73, Nokia 5800, Nokia N8, Lumia 720, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S7, S8+, S10+ ? ? ?
cardi
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 14. 4. 2020 20:41

Měnil jste už někdo baterii u S7 (classic)?
Kolik to stojí, zda to dát do autorizáku, zda je lepší vzít neorigo atd?
Díky
feanoor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 15. 4. 2020 05:44

Urcite pujdu do origose, cena je kolem 1500Kc
anonymius
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků