Samsung SM-G900F Galaxy S5 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Carlos_Carano 17. 5. 2014 16:29

Plny bloatwaru to neni, jen z pulky 16gb :D Takze jeste by se tam nejaky misto naslo... :)))
iPhone 7 Plus 256gb Red
iWatch gen.2 42mm
ATV 4 64gb
Carlos_Carano
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 17. 5. 2014 17:53

SW tzn.novy TouchWIZ s Androidem 4.4 hodnotim velmi dobre (mel jsem S3 i S4). Aktualne se jen setkavam s delsi prodlevou pri foceni pri horsich svetelnych podminkach, neznalost slovniku bezne pouzivanych slov, opet se lehce odira ramecek kolem fotaku (telefon nosim v riflich a doma nebo praci ho pokladam na stul) a uz jsou na ramecku videt jemne vlasove skrabance. Popravde me pri kazdem nabijeni vadi krytka a tak premyslim nad QI krytem, ale kdyz jsem si ho prohlizel v Samsungu v Praze Andel, tak jsem se na to vykaslal. Vzor zad zustane sice stejny ale telefon pribere o cca 3mm a zcela zapadne fotak a blesk (sice se uz dal nebude skrabat ramecek ale nepusobilo to moc designove). Moc si neverim, jak by sedla do puvodniho krytu jen ta QI podlozka co se pripoji na piny v telefonu, zda nebude kryt nafouknuty. Tak tomu davam cas a uvidim tak.
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod rajs 17. 5. 2014 18:08

Já myslel že jsme v sekci S5 samsung řešte zde tento mobil ostatní mají svoje fora,uvidíme co přinese update já si opravdu nemohu stěžovat u mne fachá vše ok je fakt že jsem po prvním update udělal hardreset jak founu tal jsem zformátova svou 32gb kartu dělám to vždy při koupi či update firmwaru a pak nemusím nic řešit že nejde,mám jistotu že foun není zapráskaný instalacemi hloupostí.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod szoustal 17. 5. 2014 18:17

QI nabíjecí fólii jsem koupil na ebay a žádnou bouli to nedělá. Jsem maximálně spokojen. Předchozí a jeden současný telefon mám s bezdrátovým nabíjením a je to hodně návykové. U S5 je ještě ta krytka, takže tam je to skoro nutnost. Za prvé to je nepohodlné a za druhé nevím jak to bude s tesností proti vlhkosti když se bude každy den otvírat a zavírat.
Jinak já nějaké lagovaní nepozoruji. A jsem relativně spokojen. Foťák je perfektní za dobrého světla. Při horších světelných podmínek je to dost hrůza. Druhý telefon mám Nokia lumia a tam jsou fotky večer i bez blesku o několik tříd výše. Nevím proč nepoužili aspoň optickou stabilizaci když už to není žádná nadstandardní funkce a ma to už několik výrobců. U výrobku za cca 18.000,- bych to očekával raději než nějaké meřáky tepové frekvence a pod.
szoustal
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 17. 5. 2014 18:38

Máš možnost udělat pár fotek té QI folii na telefonu bez krytu a se zavřeným krytem nějak z profilu? Jakou máš zkušenost s nabíjením? díky za info
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod mberdych 17. 5. 2014 18:45

QI kryt je OK, ale koupil jsem ho hned na zacatku, takze to pro me neni zadna zmena. Mam i drzak do auta, takze fakt krytku neresim.
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 17. 5. 2014 19:05

Tak vůbec jsem nehodlal kritizovat jen poukázat na problémy jiného výrobce pořád tady jen někdo kritizuje Samsung tak ať si projde jiná fóra a uvidí.Já se budu opakovat ale mám tu S III zdědil syn dále S4 zdědila žena a S5 mám sám ani s jedním nemám sebemenší problém žasnu nad každým problémem co tu někteří jedinci popisují.Je pravda že jsem nedělal žádné zásahy do systému a na S4 jsem se ještě nedočkal aktualizace operátor T mobile ale zatím mě to netrápí když vše funguje jak má.Na S4 je manželka neustále na FB deně 30 až 50 sms s dcerami dobrá hodina volání výdrž baterie jeden a půl až dva dny záleží na tom jak ještě hraje prší.Syn na S III vydrží na baterii jeden až jeden a půl dne a že propíše SMS celý den pokud není ve škole.Já sám obdivuji S5 poněvadž dám v pohodě dva dny a taktéž se neomezuji hovory až dvě hoďky denně kolem 30 sms na net chodím jen výjimečně na to mám NTB takže jen pokud jsem mimo domov a to vážně jen zřídka.Na všech telefonech je vše zapnuto nikdy se nic nevypíná NFC,Wifi,Internet,Samsung link ten využívám naprosto denně a dále zapnuty všechny vymoženosti samsungu náhled,bez dotyk.S5 otisk prstu naprosto bez problému 99,9 % opravdu jen ojediněle se stane že neodemkne na první pokus velkou aktualizaci o které se zde píše na S5 zatím nemám jen po prvním zapnutí byla hned malá aktualizace.Počasí se na všech třech kusech aktualizuje každou hodinu.Nebudu Samsung vynášet do nebes čtu že někdo má problémy tak mu věřím neznamená že když já nemám tak jsou na tom všichni stejně.Kdybych měl tak bych je tu také ventiloval nemám důvod proč lhát viz prasklý rámeček u S III po par měsících používání na reklamaci byl šest dnů a vyměnily jen rámeček někdo bude namítat že se mění i s displejem tak není to pravda mění to tak jak se servisu povede když se jim povede oddělit jen rámeček od displeje tak vymění jen ten mám tu protokol ze servisu.Pořád se řeší plast ale XPERIA Z1 Compact má záda taktéž z plastu.Jo abych nekecal na S III je menší problém s kterým se musíme smířit po poslední aktualizaci na 4.3 trvá rozsvícení displeje kolem tří vteřin nepomohlo ani zastavení S Voice.

No pecka se škrábe na XPERIA Z1 Compact folie hm žádná tam není z výroby.Škrábance na Z1 jsou na skle poněvadž dotyčný folii ze Z1 sundal.Utopených Z1 spousta už jsem čet že utopili i Z2 a o Z1 Compact radši nehovořit.To vše ale jen jejich problém když to musejí koupat ve sklenici piva,vody či ferneta a dokonce sem četl že Z1 koupali v servisu ve vyjetém oleji.Sprostě urážet a nadávat na ostatní značky bych si nikdy nedovolil každá má dost problémů a žádná není bez chyby.IP5S nevyhovoval mi systém a ani protáhlí dizajn a HTC ONE M7 nemá žádnou folii po měsíci používání micro škrábance na zádech takže oba tyto kusy mi doma vydrželi jen každý měsíc a to jsem byl při koupi natěšen ovšem zklamání a jsem rád že šly z domu.Četl jsem že někomu Vydrží XPERIA sedm dní no zřejmě se na ni jen chodí dívat od toho vážně mobil nemám a plně ho využívám.


Je toho hodně ale musel sem reagovat.
Nechápu proč by se zde nemohli řešít i jiné telefony na fórech jiných výrobců běžná věc.

QI mám objednáno na SIII i S4 i S5 už se těším až dorazí zakoupil jsem na EBAY v aukci na všechny tři telefony i z nabíječkou za 450 Kč oprava přesně 464 Kč.
Naposledy upravil Kaprar11 dne 17. 5. 2014 21:26, celkově upraveno 5
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technikus 17. 5. 2014 19:19

A ta QI podložka se do PINů v telefonu nějak zacvakne a nebo jen dotýká?
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod mberdych 17. 5. 2014 20:58

Kaprar11: tesi me ze nemas problemy, ale vetsina toho co popisuju se resi na mnoha zahranicnich forech, takze to zdaleka neni problem jen muj.
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod szoustal 17. 5. 2014 21:00

Na té qi podložce je úzký samolepicí pásek. Ten přilepíš k baterce. Jsou tam takové vystouplejší kontakty. Nezacvaknou, ale hodně dobře tam drží. Jak bude čas tak zkusím nějakou fotku. Jinak s nabíjením mam dobrou zkušenost. Standardně když jdu spát položím telefon na položku a ráno si ho vezmu. Funguji tak i s Lumii a to tu první mám už cca rok a max. spokojenost.
szoustal
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 17. 5. 2014 21:19

Ano když někdo poukáže na to že není všechno zlato co se třpytí je označen OT.Nikdy jsem neřekl že nemá vůbec nikdo problémy.Když tu někdo vychvaluje jiné značky to je v pořádku ale jak někdo řekne že i oni mají problémy je hned označen OT výborně.Všichni co nemají problém lžou všem se tedy omlouvám že zrovna já mám ten jediný kus na světě který je bez problému.
Děkuji admínovi že takto pěkně dělá pořádek.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carlos_Carano 17. 5. 2014 22:00

Kaprar11 : Takze jinak... Z1C nema vzadu sklo, ale plast, tak proc by tam Sony davalo folii? I kdyz je pravda, ze sem na Z2 uz take zadnou nevidel a nebo uz sem slepej ( ale taky nema na displayi Gorillu - poskrabe se vsechno, takze to neobhajuju ) ale "lepsi" telefony aspon do Z1 folie maji... To, ze dotycny folie sundal je jeho problem, kdyz si pak stezuje na poskrabana zada... Popripade sklo displaye... Ta folie tam k necemu je... Hlavne prosimte nerikej, ze Samsung po mesici pouzivani mikroskrabance nema ( bez pouzdra a folie samozrejme )... Doporucil bych ti navstevu treba mobil pohotovosti a podivat se na pouzite telefony... Uznavam, ze se k tomu lidi chovaji jako prasata, ale bez folie tam proste skrabance budou at je to Sony, Samsung, HTC nebo cokoliv jineho... Stejne jako se bude osoupavat barva z hliniku at uz u iPhonu, Sony Z1-Z2 ( sam priznam, ze uz kousicek na svem kusu vidim, ale co? ) Mam to nosit v pouzdre, opecovavat jako dite? Vzdyt je to telefon... Nacpu to do pouzdra a hned zanikne design u jabka i jinych... Stejne jako se po case bude loupat ramecek u S5 jako u 70% starsich samsungu, kdyz to budes nosit jen tak... Davam folii, ale na bumpery, pouzdra uz kaslu a s nasledky pocitam... Takze kdyz strhnu folie, pak nebudu sirit to, jak mam strasne poskrabany zada, kdyz si za to muzu sam... Asi tak k tomuhle tematu, takze bych to tady nevytahoval co se pise jinde a co tady... Opakovat porad dokola ( jako jeden z mala sem si to tu procet cele ) neco o poskrabanych zadech... Proste i Samsung necim trpi jako kazdej jinej telefon... Neurazim, nenapadam, ale tak to je...

A k utopeni? Zadnej S4 Active popripade S5 nema zadny posty na zahranicnich forech o tom, ze to nekdo utopil? Myslim, ze jich je taky dost...

Ten komu vydrzi Xperia 7 dni ma vypnuty data, veskery synchronizace, wi-fi atd... Pouziva to maximalne na volani a zpravy... Ten clovek nepotrebuje takovej telefon, ale staci mu Nokia 100 ... Vsichni vime, ze kazdej telefon je dneska na den, maximalne 2 dny pouzivani... Komu to vydrzi dyl, tak tyhle telefony vubec nepotrebuje...
iPhone 7 Plus 256gb Red
iWatch gen.2 42mm
ATV 4 64gb
Carlos_Carano
Junior

Odeslat příspěvekod Kaprar11 17. 5. 2014 22:44

Nemohu si pomoct jediné čím bych mohl dokumentovat je že by někdo byl z Chomutova a přesvědčil se na vlastní oči poté zde podal svědectví.S III která má dva roky a S4 která má rok ani na jedné by nenašel jeden jediný šrám jsou absolutně bez známek používání kdybych sundal folii s displeje tak by řekl že jsem je právě zakoupil asi to bude tím že jsem pedant ale je to tak.Tím říkám že kdybych měl XPERII tak věřím tomu že by na tom byla stejně.Utopení považuji za vlastní chybu majitele nikdo ho nenutil k pokusům a já bych řekl dobře ti tak.
Motorola D160,D520,2xM3888,Amio,Telitel,Alcatel 501,2x 302,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,2x SE 108i,GT 5570 mini,2x S1 I9000,SIII I9300,S4 I9505,S5 G900F,3xTab3T111,N4 N910F,S7edge G935F,S8+ G955F,S9+ G965F,S10+G975F.
Kaprar11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 18. 5. 2014 12:35

koupil jsem nakonec originál kit pro indukční nabíjení...už se mi ale několikkrát stalo, že večer položím tlf na podložku, třeba s 20% a ráno, když chci tlf vzít, tak je nabitý jenom na 86% nebo podobně... Když ho tam znovu vrátím, tak se na 100% dobije.
Má někdo podobnou zkušenost?
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sune2009 18. 5. 2014 14:34

Karl: za tech 10 dni se mi to nestalo ani jednou. Vzdy rano beru se 100% ;-)
sune2009
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků