Samsung N9005 Galaxy Note 3 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 3. 12. 2013 20:03

já detekci ksichtu zaplou mám...když k tomu zapnu i IS, tak se mi objevuje přesně ta hláška, kterou psal...navíc, pokud při zpracování pohnu telefonem, fotka je mázlá:
2013-12-03 18.52.39.png
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myslik22 3. 12. 2013 20:11

Přesně tohle jsem měl, když to nastavím zpět tak to zase dělá :D
Myslik22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 3. 12. 2013 20:12

vím, o čem mluvíš ;-)
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 4. 12. 2013 05:53

Pánové, včera večer, když jsem tu objevil tyto vaše reakce, tak jsem Note3 ještě potrápil, zapnul jsem tu chytrou IS, ksichty, blesk, nastaveno mám: automatický režim, měření-matice, BW na auto, ISO na auto, ukládání na kartu. No a v šeru obýváku jsem různě cvakal, cvakal a cvakal, ale tuhle hlášku po expozici mi to vyhodilo pouze jednou! Přitom ale obrázek byl v pořádku a to jsem v době hlášky Notem hýbal. Podruhé na stejné scéně už to Note vyfotil normálně, bez té hlášky a zdržení. Pak už se mi tahle situace s hláškou nepovedla navodit ani jinak. Tak fakt nevím, kde je ten "zakopanej pes" a vám to dělá (při zapnuté IS) asi při každý expozici a mě jenom velmi zřídka, či téměř vůbec :hm

Jediné, co mne teď napadlo, jestli to není v "chytrosti" té stabilizace :-). Já již drahně let fotím i jinými prostředky, než jenom mobilním telefonem a mám proto možná trochu vycvičenější - klidnější držení foťáku a ta "inteligence" té chytré stabilizace třeba dovede z čidel, kterými Note3 disponuje, rozpoznat, jestli se mi klepou ruce, či ne a nemusí zasahovat dodatečně tím procesingem, jako ve vašem případě. Ale tohle je čistě jen má spekulace :hm.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myslik22 4. 12. 2013 15:55

Taky fotím pár let a ruce se mi neklepou ;)
Myslik22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 4. 12. 2013 17:08

já taky normálně fotím 6Déčkem, ale ten se mi nechce pořád s sebou tahat... Takže v drtivé většině používám to, co mám po ruce - čili mobil.
Na tenhle problém jsem tak narazil hned při prvním snímku a tak mne napadlo vypnout IS a problém byl odstraněn.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 4. 12. 2013 19:17

Tak že ani tohle nevede k vysvětlení. Nakouknul jsem i do elektronického manuálu k Note3 ohledně fotografování, ale nic, co by naznačovalo jak tohle vysvětlit, jsem tam neobjevil.
Tak to asi necháme koňovi, ten má větší hlavu :mrgreen: Hlavně, že se Myslík22 díky Karlovi dobral k řešení.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myslik22 4. 12. 2013 19:18

No já jsem rád že to už nedělá a bylo to jen v nastavení protože se mi moc nechtělo Note vracet :D
Myslik22
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 4. 12. 2013 19:43

...a já jsem rád, že jsem mohl pomoci 8-)
IMO je to nějaká SW vada, která může být kombinovaná z použitou microSD kartou nebo jinou věcí. Snad to bude nějaký příští update pořeší.
Každopádně se dá dobře fotit i bez IS.
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nyron 6. 12. 2013 20:45

Zdravím lidi... Nevíte někdo o nějakém opravdu kvalitním, ochranném krytu na SGN3?
Sháním něco co opravdu ochrání telefon (klidně i flipa) ale nechci žádný takový ten nevzhledný kryt s dvoucentimetrovýma, gumovýma výstupkama na rozích jež udělá z už tak dost velkého telefonu obra nekřesťanských rozměrů a ani jen tak obyčejný, tenký latexový kryt proti poškrábání.
Na internetu sem viděl elegantní kryty guma/plast v kombinaci s kovovým rámečkem a tak podobně a však né pro SGN3. :-\ :-(

Jestli máte někdo tipy a nebo jste někde viděli něco takového a bylo by možné mi sem napsat odkazy na stránky nebo mě nějakým způsobem nasměrovat, byl bych moc vděčný.. :oboze ;-)

Díky ;-)
Nyron
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 12. 2013 21:03

www.spigen.com/brands/samsung/galaxy-no ... ote-3.html

Od této firmy se tu občas doporučují.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milan79100 8. 12. 2013 13:15

Toto jem poslal na několik mailů na Samsung. Napíšu výsledek, pokud se vůbec ozvou.

Dobrý den
po poslední aktualizaci NOTE III jsou neustálé problémy. Telefon je pomalejší, WiFi s menším dosahem, automatický jas displeje nelze použít, protože displej není téměř vidět, padají aplikace pro PEN. A včera večer NOTE III ačkoli právě nebyl používán, zhasla spodní polovina displeje a přestal fungovat dotyk na displeji. Proto nešel restartovat tlačítkem, vyřešilo to pouze vyjmutí baterie. A pak cca po 2 vyjmutích baterie, nastavení všeho co se dalo a cca 4 restartech se ho teprve podařilo umravnit.
Nenahrávám do něj žádné kraviny, používám především kalendář a poznámky.

Dále by mně zajímalo jak odstraním nesmyslné aplikace, které NECHCI, jako např:
Blesk, Reflex, TripAdvisor, Evernote, Flipboard, KNOX, a jiné příšernosti.
Samsung prodává tento telefon téměř za 20 000 Kč a od něj bych očekával kvalitní zařízení, ale namísto toho vyrábí nové a nové chyby a bere si zákazníky jako rukojmí nějakých stupidních aplikací.
Proto žádám informaci, jak se těchto NECHTĚNÝCH aplikací zbavím !!!!

U některých aplikací je možnost tyto alespoň zakázat, ale klačítko není aktivní.
Jak toto tlačítko použít abych je zakázal ????

Jsem velmi zklamán přístupem SAMSUNGU. Kdybych věděl, že se stanu za své a navíc nemalé peníze rukojmím nechtěných aplikací, nikdy bych si ho nekoupil.
Proč uvádíte jak velikou má NOTE III paměť, když ji nakonec stejně obsadíte kravinami. Jen neříkejte, že toto lidé chtějí. Na netu čtu všude v diskusích, že jsou lidé tímto přístupem naštvaní a ptají se jak toto odstranit. Vůbec se nedivím, že pak nahrávájí z XDA čisté ROMky. Doufám, že mně do toho nedotlačíte také.
Milan79100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolega 9. 12. 2013 06:15

To jsem docela zvědav, co ti v Samsungu odpovědí (jestli vůbec) na tyhle tvé nářky :mrgreen: .... tipnul bych si že ti "diplomaticky" doporučí tvůj Note3 reklamovat, protože evidentně s ním není něco v pořádku. Kdyby tohle, co popisuješ, byl obecný jev u všech (většiny) zatím prodaných Note3, tak neřeknu ani ň.
Je zcela evidentní z tvého popisů, že jednoduše řečeno Note3 není smartfoun pro tebe a že jsi si vyloženě špatně vybíral. Nikoli tím, že jsi dostal pravděpodobně nějak vadný kus, ale ani jeho filozofie ti nesedla.
Nevím, ale mám tenhle foun od počátku jeho prodeje a podle mého soudu je to zatím to nejlepší, co jsem kdy doposud měl (nejen co do výkonu, ale i stability, funkčnosti, uživatelské přívětivosti a pod.) a ani ta nedávná aktualizace na tom nic nezhoršila, naopak spíše ještě zlepšila :-) .
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leviathanXX666XX 10. 12. 2013 16:51

Zdravím. Měl bych dotaz ohledně režimu připojení USB 3.0 k PC. V poslední době jsou mi po připojení Note3 k notebooku Dell ( po rozkliknutí oznamovací lišty ) nabídnuty jen dvě možnosti ( MTP, PTP ). Vím, že zhruba před měsícem byly nabídnuty vždy tři ( MTP, PTP, USB 3.0 ). Mně jde právě o tu třetí. Ze Samsungu mi napsali, že by vždy měly být nabídnuty tři možnosti, pokud se připojuji originálním kabelem k PC, jenž má USB 3.0 porty. Byla by škoda nevyužívat rychlejšího přenosu dat, když ji Note3 nabízí. Provedl jsem obnovu továrního nastavení a problém stále přetrvává. Nevím, jestli to nezačalo dělat po aktualizaci Windows na 8.1. Přitom všechny ovladače v Dellu mám aktualizované. Řešil někdo podobný problém?
leviathanXX666XX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 10. 12. 2013 20:31

kolega píše:Nevím, ale mám tenhle foun od počátku jeho prodeje a podle mého soudu je to zatím to nejlepší, co jsem kdy doposud měl (nejen co do výkonu, ale i stability, funkčnosti, uživatelské přívětivosti a pod.) a ani ta nedávná aktualizace na tom nic nezhoršila, naopak spíše ještě zlepšila :-) .

Tohle klidně podepíši! Je to přesně, jak píšeš. Jen ta velikost :D
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků