Samsung I9500 Galaxy S4 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 1. 7. 2013 19:16

Já jsem na tom stejně jako Karl... T-Mobile a stejna verze jako on. Připadně v tom mám O2 SIM.
m.a.x.i.m.u.s
Junior

Odeslat příspěvekod Hoda8 1. 7. 2013 19:55

u S4 mám takový problém, nevím zda se to dělá ještě někomu, ale v aplikaci FB. massenger, když píšu tak se mi objevuje pokaždé konfigurovat způsoby zadávání, i když odškrtnu, že nechci hlasové zadávání google, tak i potom se mi tabulka objevuje a je zas zaškrtlé zadávání google.. nechápu to.. Objevuje se tento problém ještě někomu?
Hoda8
Junior

Odeslat příspěvekod p.lehky 1. 7. 2013 20:08

Video má čtyři režimy oproti foťáku, ale zda jde při normálním režimu o HDR netuším..
..zkusil jste náhodou někdo přesun sygicu na sd?.. proběhl převod celé složky?.. mě píše Výpis paměti, že je na sd , ale přesto ho mám jen v paměti telefonu :-( sakris!
p.lehky
Junior

Odeslat příspěvekod Ip Man 1. 7. 2013 20:13

Ještě jeden takový malý bezvýznamný detail, to když se právě chcete podívat na verzi systému, nebo verzi androidu, tak jak je ta malá ikonka úplně dole ta o zařízení, tak ta je nyní oranžová, a bývala přeci modrá ne ?
Screenshot_2013-07-01-05-21-18.png
Ip Man
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 1. 7. 2013 20:30

...ikonky jsou v changelogu...

Improvements and fixes in the new Software Update:
-New Camera firmware
-Smearing issue has been fixed (Purple effect while scrolling)
-Smart Pause Toggle
-Move Apps to SD Card
-HDR Video (Can record HDR video)
-Semi-transparent status bar
-New Icons in Settings
-Secure boot status (About Phone)
-Increase legibility (Display) (New feature)
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod MichalekMM 1. 7. 2013 20:36

Tak hlásím poznatek, ten fialový effekt není zcela pryč, je hodně omezený ale stejně tam je

nastavení - jas automatika (místnost ve tmě) a staženo na -5

wipe proveden přes servisní menu
Huawei P8 - 华为 P8
Huawei Ascend G300 - 华为 登 G300

----
since: Ericsson T10s, Siemens C60, Siemens CX65, Sony Ericsson K790i, Sony Ericsson C702, Apple iPhone 3GS (3dny), Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Huawei Ascend P6
MichalekMM
Junior

Odeslat příspěvekod BorKur 1. 7. 2013 21:07

Tak já neměl tolik štěstí co ostatní.

Potvrdil jsem instalaci aktualizace, telefon se zrestartoval, něco řešil a zatuhnul.
Po dvou hodinách čekání jsem usoudil, že už se sám dál nepohne, tak jsem ho vypnul - a od té doby už ho nemůžu nahodit.

Nepomáhají ani různé nestandardní recovery postupy - VolUp+Home+Power, VolDn+Home,Power, VolUp+VolDn+Power - všechno marné.
Telefon vytuhne na startup screenu s logem GalaxyS4.

Pokud nemáte někdo podobnou zkušenost či nějaký spásný nápad, asi půjdu zítra reklamovat k T-Mobilu. :-l
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carlos_Carano 1. 7. 2013 21:20

Souhlasim, mam nemeckou XXUBMF8 a fialovy efekt porad... Navic treba u Sygicu je porad stejne dobre znatelnej jako byl driv v menu... V kterym je ted omezen, ale uplne pryc neni :) Jinak po Vasi XXUBMEA sem wipe delal
iPhone 7 Plus 256gb Red
iWatch gen.2 42mm
ATV 4 64gb
Carlos_Carano
Junior

Odeslat příspěvekod jr76 1. 7. 2013 22:07

dnes jsem provedl update na posledni verzi fw (nebrandovana S4) a prvotni dojmy spatne - velmi rychle jde baterie dolu a fotak foti hure - fotky nejsou tak ostre jako u predchozi verze fw) :grr:

zmeny v TouchWizzu nemuzu potvrdit, pouzivam Nova Launcher

zvazuji prechod zpet na predchozi fw

ma nekdo podobnou zkusenost?

diky
jr76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 7. 2013 22:43

Mám cca. 12 dní vyměněnou sim kartu..telefon a sim od T-M.. takže po výměně od O2 přišla i konfigurační smska..tovární nastavení po výměně jsem neprováděl, ale data nejdou, ať se snažím, jak se snažím..musí se provádět tovární nastavení?
dr._lukas
Junior

Odeslat příspěvekod martasbas 1. 7. 2013 23:15

Tak jsem aktualizoval asi v pul sesty rano v pondeli. Do vecera dobry, presunul jsdm vsdchny hry a apky na sd kartu a vse chodilo jak ma.Najednou ted hodilo hlasku ze pam. Karta je poskozena. Neslo nic nez format. O vse sem prisel. To bych s tim telefonem prastil. Oni to netestujou nebo co. Nejradsi bych sel do toho cisteho andridu. I kdyz buh vi jestli ho samsung uz taky neznicil. Ted mi ten telefon poprve co sem ho koupil sere.
martasbas
Junior

Odeslat příspěvekod p.lehky 2. 7. 2013 04:54

Také mám postřeh s sd kartou, po restartu mi aplikace přesunuté na kartu startují podstatně déle (což je asi srozumitelné..), ale některé pak ani (stejně nastavené jako když byly v telefonu..) nenaskočí. Po dobu náběhu telefonu, pak u těchto všech aplikací jsou matné ikony s označením SD.
p.lehky
Junior

Odeslat příspěvekod kolega 2. 7. 2013 05:38

martasbas píše:Tak jsem aktualizoval asi v pul sesty rano v pondeli. Do vecera dobry, presunul jsdm vsdchny hry a apky na sd kartu a vse chodilo jak ma.
A jakej má smysl přesunovat vše, co si popsal na SD kartu? Vždyť to přináší řadu komplikaci při změně karty, pokud přejdeš na větší kapacitu, nebo naopak zase při změně telefonu, pokud chceš stávající paměťovku v novém founu použít. Přístup k systémové paměťi je přece už z principu rychlejší, než do SD a proto tohle Tvé opatření trochu postrádá logiku. To přesunutí na SD má smysl, ale pouze u aplikací, pracujících s velkým objemem dat, jako navigace, mapy, či hry, kde se tím ušetří místo v systémové paměti, kterého bohužel není nazbyt. Ale u desítek malých apek :oboze

martasbas píše: Neslo nic nez format. O vse sem prisel. To bych s tim telefonem prastil.
A to jsi ani nezkoušel kartu před jejím formátování z S4 vyndat a pokusit se ji zkopnout v PC, aby jsi o nic nepřišel? Nebo ani tohle už nešlo? Vím z vlastní zkušenosti, že S4 dokáže být na paměťovky poněkud vybíravá, ale .... nemáš ji náhodou zn. SanDisk? To bych se pak ani nedivil.

U mne po updatu zatím převládá spokojenost až nadšení :-)
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior

Odeslat příspěvekod technikus 2. 7. 2013 05:44

... i u mě :)
Amazfit GTR Stainless Steel
Roborock S50
Mi Router 4 + AC2100
Huawei P30
technikus
Junior

Odeslat příspěvekod ok 2. 7. 2013 07:25

Tak jsem nyní zjistil jednu nepříjemnou věc. To "dokonalé, kovové" zapínací tlačítko na pravém boku telefonu se nechutně uvolnilo a vytvořilo kolébku....a to tak, že se pohupuje a vychyluje téměř o 2 mm. Sakra, foun v hodnotě 16.000 klacků a kvalita zpracování hračky ze stánku.
A když nyní pozoruji to na druhé, levé straně, dělá to samé :-\
(.)(.)
neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí CARPE DIEM
ok
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka