Samsung B2710/Xcover 271 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod incof 2. 2. 2011 10:22

Zdravím. Měl bych dotaz k pogumování. Jedná se o skutečnou gumu nebo o měkčený plast? Mám nemilé zkušenosti s druhou variantou, která se po několika letech doslova rozteče v ruce. Díky za odpověď.
incof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ferokulda 2. 2. 2011 14:12

Incof: Podle mě je to nějaký plast, boky telefonu jsou pak gumové.
Tabi:
1) Zatím jsem nepřišel na to, lze instalovat aplikace na paměťovku? Při instalaci se to neptá a podle mě se instalují do paměti telefonu.
2) Hodil bys sem prosím odkaz na stažení nejaktuálnějších map ČR pro Trekbuddy? (jestli to někdo vytvořil a jdou stáhnout). Samotný program jsem našel nejaktuálnější verzi 1.0.10
3) Mohl bys v pár bodech popsat rozdíly mezi Trekbuddy a Locify?
4) Dík :-D
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod hokusik 3. 2. 2011 10:04

Ahoj
vcera jsem se stal majitelem tohohle kousku.
Mel bych 3 otazky
1. Jak menit nastaveni fotaku, rozliseni a spol. Mam tam totiz defaultne 1.3M a nemuzu to nijak zmenit
2. Kdyz pouzivam Java aplikace a je tam textovy vstup tak nevim jak mam mazat preklepy. Vzdyzky je tam na Pravem tlacitku Cancel ktery vraty vrati aplikaci o krok zpet.
3. Jak dlouho se vam mobil nabiji pre pocitac. Ja ho tam mam zapojeny cca 4 hodiny a uz 2 hodiny mi blika posledni carka

Dik moc
hokusik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tabi 3. 2. 2011 11:00

ferokulda:
1) Aplikace se instalují do telefonu.
2) Mapy si vytvoříš v Atlas Creatoru jaký potřebuješ. Používám topo mapy z cykloserveru.
Mají asi 2Gb !!! a 6 vrstev přiblížení. Vytvořil jsem si je sám.
3) TB 1.00.10 velice povedená verze. Má už i zoom mezi vrstvami atlasu. A to tlačítkem 7+ a 9-.
Locify jsem v telefonu měl taky a fungoval. Jediný co jsem nerozchodil byly netarované offline mapy, které Samsung vyžaduje. Tarované mohou být jen do určité velikosti (asi 4MB).

hokusik
1) Zapni foťák - volby - rozlišení
2) Tohle je problém. B 2710 nemá tlačítko zpět. Pokud se ti ve volbě TXT zobrazí ABC tak # se dostaneš do okna a normálně píšeš. Pokud se zobrazí 123 tak nejde mazat, ale jen připsat čísla.
Prostě některé hodnoty v doinstalovaných aplikacích nezměníš. Aplikace se musí upravit. Např. TrekBuddy tuto úpravu již má.
3) Nějak jsem to nesledoval, ale o hodně déle než přes USB nabíječku.
Tabi
Junior

Odeslat příspěvekod hokusik 3. 2. 2011 11:55

Dik moc
hlavne s tim fotakem nejak me nenapadlo zmacknout i sipku vlevo ;)
hokusik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ferokulda 3. 2. 2011 21:28

Majitelé, indikuje se vám nějak plné dobití baterie? U B2100 mi to vždycky, když se to plně nabilo, zavibrovalo, ale u Xcoveru nic takového nepozoruji.
Tabi Nevíš jestli lze v telefonu zrušit certifikaci aplikací? Při spouštění navigace se mi to furt ptá jestli chci povolit přístup k datům. Prý to lze vyřešit instalací z jad souboru, to jsi ale psal, že telefon neumí.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Tabi 4. 2. 2011 20:39

jad soubor se mi opravdu nepodařilo nainstalovat. Bude to z důvodu nějakého certifikátu. Odblokovat by to mělo jít programem TkFile Explorer.

Postup: set the pc-connetion to "samsung kies" and use TkFileExplorer to remove the entries:

Phone( P: )/AppEx/User/Java/Games/TrekBuddy/MANIFEST.MF
Phone( P: )/AppEx/User/Java/Games/TrekBuddy/appdb/settings.bin

web: http://www.samsung-eternity.com/samsung-eternity-tips-and-tricks/how-to-bypass-signing%28all-apps%29-and-unlock-gps-%28tk-file-explorer%29/?topicseen

Nedaří se mi zprovoznit tento ovladač: USB_Modem_Driver_4.40.7 a tím pádem nefunguje spojení s TkFile Explorer

ferokulda: mě se ptá telefon jen 3x ( čtení, zapisování a připojení GPS) a to mě nevadí.
Samsung Xcover, Xperia Active, Garmin Colorado
Tabi
Junior

Odeslat příspěvekod ppavel4 7. 2. 2011 00:10

Dá se v aplikaci TrekBuddy zapnout záznam trasy aniž bych musel vypnout a znova zapnout GPS?
Naposledy upravil ppavel4 dne 8. 2. 2011 00:00, celkově upraveno 1
ppavel4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ppavel4 7. 2. 2011 10:40

Tabi píše:S trekbuddy na pozadí a se záznamem trasy vydrží celý den.


Jak docílím toho, aby se mi stále zasnamenávala trasa - nedocházelo k přerušování záznamu a nemusel jsem přitom mít zapnuté podsvícení? Je to to nastavení *#7092463*# -> 4.Module Settings -> 6.Java -> 3.VM Settings -> 3.MVM settings -> 3.MVM user End Key Option? A pokud ano, tak když minumalizuji Trekbuddy bude se trasa zaznamenávat i nadále?
Naposledy upravil Fíla dne 8. 2. 2011 15:51, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvek upraven
ppavel4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tabi 7. 2. 2011 11:16

Ano, záznam je spuštěn stále i na pozadí. Mám to odzkoušené.
Samsung Xcover, Xperia Active, Garmin Colorado
Tabi
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 7. 2. 2011 20:35

Tabi: Máš Trekbuddy v češtině? Nainstaloval jsem si tu verzi 1.0.10 a je v angličtině, lze nějak lokalizovat do češtiny?
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod Tabi 7. 2. 2011 22:32

Češtinu do TB musíš dohrát do adresáře resources. Najdeš ji na fóru TB. Bude tam starší verze, ale to nevadí. Hledej: language.res
Samsung Xcover, Xperia Active, Garmin Colorado
Tabi
Junior

Odeslat příspěvekod Luis17 8. 2. 2011 11:44

Zdravím mám Xcover 271 zatím velká spokojenost s výdrží baterie. Měl jsem trochu strach z ovládání(dosud Nokia), ale dobrý. GPS chystám stáhnout na zkoušku. Jediný problém mám s diakritikou v T9. V nabídce slov háčky i čárky jsou,ale při vložení slova do zprávy se zobrazí a odešle bez. Poradíte mi kde dělám chybu .Děkuji
Luis17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ferokulda 8. 2. 2011 12:25

Zkus napsat nějakou zprávu bez T9 s diakritikou, jestli se tak i odešle. Jinak bys musel slova s diakritikou do slovníku napsat a naučit ho to. Je možné i to, že se diakritika při odesílání SMS ořeže, aby se do jedné SMS vlezlo více znaků.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod ppavel4 10. 2. 2011 16:32

Nastavení - Aplikace - Zprávy - SMS - podpora znaků - změnit na "Unicode"
ppavel4
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků