Samsung B2710/Xcover 271 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Sibstr 3. 11. 2012 18:48

A jaké jsou novinky v novém fw, něco zásadního?
Sibstr
Junior

Odeslat příspěvekod ferokulda 3. 11. 2012 20:46

Zdá se mi že je všechno stejný jak ve starym. Jen ve starym mi blblo velký písmeno na začátku věty, teď už v pořádku. GPSku jsem zatím nezkoušel.
ferokulda
Junior

Odeslat příspěvekod fps 9. 11. 2012 13:45

ferokulda píše:Tak mi to nakonec šlo aktualizovat přes Kies. Teď mám FW B2710XXKK1

jak je to možné? mě píše "Zařízení nepodporuje aktualizaci softwaru pomocí služby Kies"

mě v B2710XXjj1 se stále zvyšuje hlasitost kláves, i když je mam vypnuté, ale po čase se hlasitost sama zvíší na poloviční výkon
když budu aktualizovat firmwar pžez B2710_Downloader tak bude potom Samsung B2710/Xcover 271 v továrním nastavení, bez nainstalovaných java aplikací?
když budu aktualizovat firmware přez B2710_Downloader a aktualizace se nezdaří z jakýchkoli důvodů, pújde pak začít s aktualizací firmwaru znova, a nebo bud Samsung B2710/Xcover 271 na odpis?

to si tam dal tenhle firmwer http://www.uloz.to/x2LyGgv/samsung-firm ... -czech-zip?
Naposledy upravil Fíla dne 9. 11. 2012 23:52, celkově upraveno 2
Důvod: příspěvek upraven
fps
Junior

Odeslat příspěvekod covex 9. 11. 2012 22:03

Dnes jsem provedl pres obludnou aplikaci Kies update FW na posledni nebrandovanou verzi (B2710XXKK1) - vse legalni a oficialni. Po update sem telefon restartoval a normalne fungoval. Nasledne jsem na SD kartu nahral nejake mapy a od te doby telefon nastartuje, zobrazi se logo Samsung a hotovo, po chvili se resetuje - stale dokola. Ne jen, ze ty FW jsou plne chyb, ale nove jsou jeste horsi nez ty predchozi.
covex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod covex 10. 11. 2012 10:52

Diky, pouzil jsem hned vcera Multiloader a prepsal cely FW znova. Ted uz to konecne funguje, jen telefon je po takovem update jako panna. Prisel jsem tak o SMS, ktere se pres Kies nedaji zalohovat.
covex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod covex 25. 11. 2012 10:11

Netusite nekdo, jak si clovek muze vytovrit vlastni tema pro Xcover 271?
covex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod covex 26. 11. 2012 20:47

Vypada to, ze tema by melo jit vytvorit v
http://developer.samsung.com/themes/too ... gner-2-0-4
ale zatim jsem to nezkousel. Po zkusenostech se Samsung Kies se bojim instalovat dalsich 196MB aplikace, aby mi zlikvidocal system instalaci dalsich nekoliik GB knihoven z netu, bez jisteho vysledku.

Navic temata lze z nastroje exportovat pouze na samsung apps, kde je musi schvalit nejaka pomazana hlava a odtamtud si je ma byt mozne stahnout do telefonu, jenze pro B2710 tam nic nemaji.
covex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kars1 23. 12. 2012 23:17

Řešení problému Samsung B2710 (T-Mobile) vs. TrekBuddy je popsané v závěru diskuze na stránce:
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopi ... bf7d3ecb0f
nebo
http://www.zby.cz/offline-geocaching
Není třeba přehrávat FW, stačí odmazat 2 soubory v telefonu (je tam odkaz na program TkFileExplorer) a upravit nastavení - řeší se tím jak otravné dotazy, tak propojení TB s GPS v telefonu a běh aplikace v minimalizovaném stavu na pozadí. Odmazání těch 2 souborů (v příslušných složkách) zřejmě dokáže "odblokovat" i jiné Javové aplikace.
kars1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paveel 3. 1. 2013 11:30

Zdravim, nevíte prosím někdo jestli u samsungu xcover 271 lze nastavit různé tóny sms zpráv u různých tel. čísel?
Paveel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sibstr 3. 1. 2013 23:38

To Xcover 271 neumí, všechny SMSky se ohlásí stejným tónem.
Sibstr
Junior

Odeslat příspěvekod Dave60 27. 1. 2013 21:57

Dobrý den, doposud mě kazí radost s tohoto telefonu problém s ukládáním dat (foto, video, atd.) na paměťovou micro SD kartu.

Problém se projevuje takto:
Po vložení micro sd karty do mobilního telefonu a nastavení v menu ukládaní všech položek (foto, video, atd.) na paměťovou kartu se opravdu vše na kartu ukládá.V případě že ale připojím mobilní telefon přes kabel k PC nahlásí se telefon jako USB uložiště a vše lze zkopírovat.

Kámen úrazu ale vidím po odpojení od PC.Po odpojení telefonu od PC je v menu opět vše nastaveno na ukládání do mobilního telefonu nikoliv na pamětovou kartu micro SD. Tudíž je to vcelku dosti obtěžující to zase nastavovat zpět a myslet na toto po každém připojení k PC. Jelikož již můj předchozí telefon byl také značky SAMSUNG C5212 a ten to nedělal předpokládám, tedy že je něco špatně.Nebo se odborníci odebrali krokem zpět?

Zde ještě malí seznam činů které byli neúspěšně vyzkoušeny:
-tovární nastavení
-výměna paměťové sd karty ze 4GB na 8GB
-zkouška jiného usb kabelu na obou kartách a obou PC
-zkoušení na PC s jiným operačním systémem WIN7 a WIN XP

Předem moc děkuji za odpověď
Naposledy upravil Fíla dne 23. 2. 2013 12:43, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněno nadměrné řádkování příspěvku
Dave60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom3 30. 1. 2013 17:42

Dobrý den, chtěl bych si zazálohovat sms z tohoto mobilu. Stáhl jsem tedy Kies (ve verzi 1.5.1) a podařilo se mi jich pár zazálohovat, ale nastal problém u delších smsek, které se v tomto programu vůbec nenačetly. Neexistuje ještě nějaký jiný způsob nebo program na zálohování sms do pc? Děkuji :-)
Tom3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sibstr 31. 1. 2013 20:15

Dave60 píše:... Po odpojení telefonu od PC je v menu opět vše nastaveno na ukládání do mobilního telefonu nikoliv na pamětovou kartu micro SD...

Tuším, že něco podobného tu někdo už v minulosti řešil, ale jestli vyřešil netuším. Já používám na komunikaci mezi telefonem a PC Bluetooth a všechno bez problémů.
Sibstr
Junior

Odeslat příspěvekod patro16 1. 2. 2013 16:42

zdravim neviete co je vylepsene v tomto B2710XXLK1/B2710OXDLK1 novom fw?
patro16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernof 11. 2. 2013 09:13

Už dlho mám Samsung B2710 a nikde som nenašiel ako sa dá nastaviť hlasitosť pri budíku. Ideálna predstava: veľmi jemné a postupné zvyšovanie signálu. Respektive, kde sa vôbec dá nastaviť hlasitosť signálu pri budení?
Dík.
cernof
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka