Samsung I9100 Galaxy S II - rozbité sklo displeje

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nisilver 12. 1. 2013 10:20

Dobrý den,
včera se mi stala nehoda, že při hraní kinectu jsem rukou trochu praštil do kapsy, kde byl telefon a podařilo se mi prasknout sklo. Na funkci, reakce telefonu to nemá žádný vliv, jen je to velká pavučina, která mi dost vadí. Co jsem hledal na internetu, pořád mi to nabízí opravy i s displejem a ty jsou za cca 4000, což mi přijde nehorázná částka jen kvůli sklu. Chci se zeptat jestli nejde sehnat jen to přední sklo (něco jako kryt u starších telefonů) za podstatně nižší cenu cenu nebo budu muset zainvestovat i do displeje.
Ještě přikládám foto
Děkuji za jakékoliv odpovědi a rady
Přílohy
displej.jpg
displej.jpg (58.53 ) Zobrazeno 30762 krát
Naposledy upravil Fíla dne 23. 2. 2013 13:37, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
nisilver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LEGI3 12. 1. 2013 10:46

Galaxy S II má AMOLED displej, kde je krycí sklo kvůli dosažení minimální tlouštky neoddělitelnou součástí displeje. Jedinou možností je tedy vyměnit celý displej.
LEGI3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nisilver 12. 1. 2013 10:48

Tak to je špatná zpráva... Nicméně se mi podařilo na ebay najít to co potřebuju, jak moc bych tomu měl věřit...
http://www.ebay.com/itm/New-Black-Digit ... 4167a27c66
nisilver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DeEsTiNeE 12. 1. 2013 11:00

Jedna možnost tu je. Na youtube je několik videí, jak vyměnit právě krycí sklíčko, ale u telefonu galaxy s3. Ten však disponuje taktéž super amoled dosplejem, takže by v tom nemusel být rozdíl. Autoři videí zahřejí displej (horkovzdušnou pistolí, nebo fénem), tím roztaví lepidlo, které drží ty 2 věci pohromadě, a následně pomalu sklíčko oddělají. Stalo se mi to samé a stále uvažuji jestli se o výměnu mám pokusit, nebo ne. Jedná se totiž o vysokou teplotu zahřátí a to může způsobit nevratné zničení dipleje.. http://www.youtube.com/watch?v=aZuiCsAtThw
DeEsTiNeE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubosek824 12. 1. 2013 11:11

Nevymýšlejte hlouposti :D
Šup s tím do nejbližšího servisu
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nisilver 12. 1. 2013 11:21

Pro mě jako studenta jsou 4000 dost, proto zjišťuju jaký jsou možnosti... ;)
nisilver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolega 12. 1. 2013 11:44

No jednodužší a i bez rizika poškození SGS II, či né zcela profesionálního provedení výměny jen toho krycího skla (i když trochu dražší, ale né zase jako v servise), by bylo koupit celý displej: klikni sem a na youtube najít postup jeho výměny, kterou zvládne i jen průměrně šikovný člověk. Potřebný vercajk je přiložen :-) Sám jsem takhle kdysi ušetřil za opravu více jak polovinu peněz, které bych musel zaplatit servisu, při podobné opravě Samsung Wave.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumcak02 12. 1. 2013 13:03

teď koupíš sklo, špatně to nalepíš, po měsíci se ti "zvlní" a stejně budeš muset koupit celej displej..
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melo15 21. 1. 2013 16:32

Podařilo se mi něco podobného. :(

Obrázek

Jak jsi to nakonec vyřešil? Samoopravu riskovat asi nebudu, přeci jenom cca 1500 Kč je taky dost a kdyby se to nepovedlo... Spíš bym mě zajímalo, jestli nemáte tip na nějaký levnější servis :?:
>>> Vzali podprůměrný komunikátor,
>> vše užitečné vykuchali a ostatní funkce zmršili,
> udělali monstrózní kampaň a výsledkem je ..... Apple iPhone. :tleskani
melo15
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario355 21. 1. 2013 21:12

Pánové taky se mi to stalo asi před třemi měsíci.Naštěstí na funkčnost to nemá vliv.Dávat 3500-4000 se mi nechce.Už jsem si víceméně zvykl.Ale ze začátku mě to vadilo.Ještě je otázka, jestli by sklo vydrželo kdyby bylo potahlé nějakou fólii.Měli jste tam někdo fólii?
mario355
Junior

Odeslat příspěvekod t.dudis 21. 1. 2013 21:51

No, měl jsem jak S II i S III. Pamatuju si, že mi S II spadla z ruky na betonový chodník. To byl asi její nejhorší pád. Měl jsem fólii a eště myslím gumový bumper a nestalo se nic. Jinak oba telefony padaly ze stolů na plovoučku, lino, dřevěný parkety... Nikdy sklo neprasklo. Někde jsem četl, že mu spadla S III z 15 cm na WC a sklo v háji. Myslím, že fólie má smysl a to sklo "podrží". Teď mám Note II a hned jsem lepil fólii a šel do pouzdra. Doufám, že jsem to nezakřiknul a zítra mi sklo nepraskne :) ťuk, ťuk, ťuk...
Nexus 5
t.dudis
Junior

Odeslat příspěvekod HOLAS13 23. 1. 2013 17:02

Jak bylo psáno, když prdne sklo, musí se vyměnit i LCD, ano dá se koupit jen sklo (už jsem i viděl sklo nez digitizeru z ebaye), ale pokud je to opravdu dotyk, tak původní dotyk od LCD nedostanete bez použití horkýho vzduchu (ne fén nemyslím), strašně rád rupe ten displej při oddělení, takže byste vyhodili prachy jak za komplet, tak za sklo. Za B když už by se to podařilo oddělat, tak to zpátky nepřilepíte, bude to pružit, bude to "hnusný" půjde pod to prach, hned to přestane jet, prostě víc škody jak užitku. A ano je pravda, že tento komplet v nákupu je kolem 3,5k, ale dá se sehnat včetně flexu a rámečku, takže pak stačí jen přehodit desku.
HOLAS13
Junior

Odeslat příspěvekod Opravář 2. 5. 2013 21:25

.Mně s3 taky spadla a výměna byla nutná,začal jsem u sebe potom u kamarádů a teď pokud budete chtít pomůžu i Vám.Sklíčka objednávám přímo z Ameriky žádná CHINA!!!
Opravář
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joex13 3. 5. 2013 22:27

Z Ameriky, ale do té to nejdřív doveze Čína, takže prašť jak uhoď. V Číně se dnes vyrábí pomalu všechno a jestli koupit šmejd v Americe nebo v Číně vyjde nastejno.

Je pravda, že ušetřit můžete, ale stačí to špatně nalepit a akorát je zde riziko, že se oprava ještě více prodraží.
joex13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod harrykv 14. 9. 2013 12:37

A není to náhodou jedno? Proč nezkusit nejdříve vyměnit sklo za 250Kč a když se to nepovede tak teprve potom kupovat celý komplet za 4k. Když se to nepovede tak poškodíte jen to co vlastně vyměníte za ty 4 tisíce.
harrykv
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků