Samsung S5830 Galaxy Ace - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod MrFreakMusician 19. 6. 2012 14:10

Zdar všichni a hlavně chroničtí zkoušeči ROMek. Nemůžu se zbavit dojmu, že se u telefonu s jakýmkoliv firmwarem zhruba po pár dnech používaní objevují první zámrzy a záseky. Zkoušel jsem všechny možné CM7 do začátku srpna, teď mám customromku založenou na stock - Stocklite 7.1 a je to furt stejný. Mám naistalováno 32 aplikací (asi 33MB volnýho místa). Největší záseky sleduju u aplikace Zprávy. Máte nějaké tipy, případně jestli už někdo zkoušel ten nový stabilní CM7 ze 17.6. nebo jestli je to u zařízení s takovým výkonem normální?
Díky za radu...
Huawei Ascend g300 ROM Galaxy S3 v2.2
MrFreakMusician
Junior

Odeslat příspěvekod ingbrzy 19. 6. 2012 14:38

Obcas daj precistit cache a dalvik cahce v CWM... v spravach si precisti sms a mms... :-)

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Junior

Odeslat příspěvekod ladarac 19. 6. 2012 20:00

Ahoj všem,
tak problém s kartou stále přetrvává. Formátovala jsem ji snad už pětkrát. Už jsem zkoušela i jinou kartu. Po nějaké době se ukáže na displeji karta s vykřičníkem a že mám připojit kartu. Když se chci podívat do souboru, kde mám fotky, mp3, tak to hlásí, že není vložena karta. Přitom tam je, ale vypnutá.
Asi nebude problém s kartou (zkoušeli jsme už dvě), ale v telefonu. Nevíte, čím to může být? Špatný kontakty, či co? Nebo to bude chtít přeinstalovat software? díky za pomoc. Nechci hned plašit a vracet ho do Vodafonu, čekat...
ladarac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarekpit 20. 6. 2012 14:35

ladarac: Já abych se vyvaroval problému koupil jsem MikroSD kartu stejné značky jako dodával Samsung (od Vodafone) a je to zn. SanDisc 8GB. Ale proč vlastné píšu po čase jsem kartu formátoval v PC a nechtěla také naběhnout pomohl až restart (nebo vypnutí-zapnutí) mobilu s tou kartou, pak bylo už vše ok.
jarekpit
Junior

Odeslat příspěvekod gogocar 20. 6. 2012 16:39

SDkartu je nejlépe zformátovat v telefoně.
gogocar
Junior

Odeslat příspěvekod ladarac 20. 6. 2012 18:31

Jarekpit: No, jde o to, že jedna karta je ta, co byla dodaná přímo s telefonem od Vodafone. Druhá (větší paměť) jsme koupili kvůli tomu, že 2 GB od Vodafonu jsou málo.
Zkusím ještě vypnout a zapnout...

-- 20. 6. 2012 18:33 --

gogocar píše:SDkartu je nejlépe zformátovat v telefoně.

Už jsem formátovala v telefonu. Nepomohlo.
Je možný, že jsou nějaký špatný kontakty? Je i ale divný, proč ty karty chvíli fungujou a pak najednou prostě hláška, že karta je prázdná. Nebo že je rozbitá.
My nemůžeme mít nic hned napoprvé ok :roll: .
ladarac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod public75 21. 6. 2012 10:00

Jsme na tom stejně O:-)
public75
Junior

Odeslat příspěvekod Ladix17 23. 6. 2012 11:35

Čaute, když chci odinstalovat prostřednictvím Titanium Backup nepotřebné aplikace z custom romky, mám zvolit vynucené odebrání aplikace (pomocí recovery)? A nebo jen jednoduše odinstalovat. Zatím jsem zkoušel jen jednoduchou odinstalaci a ačkoliv jsem odinstaloval app, která mělá několik desítek MB tak pamět se stějně neuvolnila. Jak to teda bude s tím vynuceným odebráním aplikace?
Samsung Galaxy Ace
CM7.2
Ladix17
Junior

Odeslat příspěvekod dzacatecnik 23. 6. 2012 12:36

zdravim, chtěl bych se zeptat zda by jste mi někdo neporadil jak nejlépe nebo nejrychleji přetáhnout kontakty z Nokie E52 na SGA, kontakty ze simky kterou jsem měl v Nokii a na který mám kontakty se mi proste v SGA nezobrazi, nevím proč. Díky za radu
dzacatecnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dzacatecnik 24. 6. 2012 17:47

tak jsem chtel zkusit zalohu pres outlook a nasledne je dostat pres BT do tel, to se mi take nadari. Kontakty na simce jsou ale SGA mi je nezobrazi, nevíte někdo co stím? Můj prví android. díky
dzacatecnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radioektyf 24. 6. 2012 22:02

V kontaktech zmáčkni tl. Menu -> vpravo dole 'Další' -> Možnosti zobrazení -> SIM a tam se podívej, jestli máš zaškrtnuto 'Všechny kontakty'. ;)
SGA: Root, CWM 5, StockLite v8, Link2SD ext4 script
radioektyf
Junior

Odeslat příspěvekod dzacatecnik 25. 6. 2012 16:18

to mi samozdřejmě nefungovalo, zřejmě ta nokie to ukládá v nějakým jiným formatu než to ten SGA přečte. Každopádně se mi to podařilo přetáhnout tak, že jsem přímo v telefonu dal zálohu na paměťovou kartu a pak už mi to kontakty z SD karty přečetlo. Když jsem udělal to stejný na PC tak to nešlo. Takže problém vyřešen
dzacatecnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jbeke 25. 6. 2012 23:13

zdravim.zvazuju vymenit ace za Huawei Ascend G300...muze nekdo dat svuj subjektivni nazor?dekuji
jbeke
Junior

Odeslat příspěvekod gogocar 26. 6. 2012 10:55

Ja bych do toho šel. 8-) Výkonově je to lepší jediné mínus je slabší podpora proti ACE.

Ale já za sebe říkám měnit. ;-)
Samsung Galaxy S II i9100 :
Omega - AOKP android 4.0.4 + Nova launcher Prime
gogocar
Junior

Odeslat příspěvekod dzacatecnik 27. 6. 2012 12:35

zdravím, měl bych dotaz ohledně psaní Swype. Funkce se mi líbí píše se mi na ní dobře, ale potřebavl bych zjistit jestli jde při Swype vypnout interpukce nad písmeny. S interpukcí napíšu pár slov a už jsem v další zprávě, což je nevýhoda. Pokud by někdo věděl budu rád za radu. díky
dzacatecnik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka