Samsung I9100 Galaxy S II - obecná diskuse

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinChroust 1. 2. 2011 07:29

Samsung dnes uvolnil teaser informující o modelu Galaxy S2. Moc toho z videa nevidíme, maximálně tvar, telefon bude opět velmi tenký, možná ještě tenčí než původní Galaxy S. Mimo toho telefon bude disponovat Super AMOLED displejem a dvojádrovým procesorem. Tak jak se vám zatím líbí? ;-)

Obrázek

Teaser video je možné shlédnout na: http://www.samsungunpacked.com/

Oficiální představení se odehraje 13.2. na veletrhu MWC v Barceloně
Naposledy upravil Fíla dne 14. 2. 2011 17:08, celkově upraveno 2
Důvod: příspěvek upraven
Šéfredaktor SamsungMania.cz
MartinChroust
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinChroust 13. 2. 2011 10:21

Samsung Galaxy S II

Obrázek

Samsung Galaxy S II nás v základních specifikacích nepřekvapil, věděli jsme o něm již nějakou dobu, přesto je zde plno novinek, které vlajkovou loď Samsungu pro letošní rok posouvají několik kroků před konkurenci. V prvé řadě se jedná o WVGA displej Super AMOLED Plus o úhlopříčce 4,3″, který poskytuje daleko lepší zobrazovací výsledky, ještě než tomu bylo u Galaxy S (a to musím dodat, že displej u Galaxy S vypadal špičkově), navíc nabídne bleskové reakce a je až o 80% méně energeticky náročnější, než jeho předchůdci bez přídomku Plus.

Obrázek

Telefon je napájen 1650mAh baterií, která má podle Samsungu znatelně zvýšit výdrž. Není to jen oněch 150mAh, které čerstvě přibyly ale novinka by měla disponovat i jakýmsi pokročilým systémem úspory energie (low-power mode). Jak to bude vypadat v praxi, si netroufnu odhadnout. Telefon bude napájen dvoujádrovým procesorem s dílen Samsungu, jedná se o 1GHz Exynos. Bohužel se nakonec nevyplnily předpoklady se grafickým čipem Ardeno 205. Z hardwarového pohledu se ještě sluší zmínit přítomnost čipu NFC (Near Field Communication) pro elektronické platby mobilem, zákazníci si však budou moci vybrat mezi verzemi s tímto čipem i bez něj. Z hardwarového pohledu mé dále trochu nemile překvapila absence hardwarové fotografické spouště, pomoci si budeme muset opět dotykovou ikonou na displeji. Uživatelské rozhraní je přepracováno, včetně grafiky ikon, na scénu se dostává TouchWiz 4.0. Je vidět opravdu velký krok kupředu, kdy si na plochy můžete umístit věci, tak jak chcete, i služby, které často využíváte. Popsat se to dá těžko, takže vás odkážu na přiložené fotografie. Rozhodně se těším, až budu moci vyzkoušet na vlastní oči tuto novou nadstavbu na Android 2.3 v praxi.

Obrázek

Samsung klade důraz na tři základní věci – displej, výdrž a aplikační výbavu. Protože jsem se již o prvních dvou vlastnostech zmínil, je čas na aplikace. V telefonu najdeme nově celkem 4 „huby“ a to Music Hub, Games Hub, Social Hub a Readers Hub. První dva jsou nové, v hudební sekci je možno vybírat až z 10 milionů skladeb, které jsou děleny podle jazyku a okomentovány. Games hub zase nabídne download mobilních HQ her, např. od Gameloftu, který se jinak distribučních kanálu (hlavně Marketu) doposud straní. O ovládání her se postará akcelerometr a gyroskop, malé natočení displeje se tedy na hře projeví ihned. Novinkou v rámci připojení je vysokorychlostní služba HSPA+ a také Wi-Fi direct, sloužící k přímému připojení k tiskárně nebo televizi. Pro DLNA přenosy je připravena aplikace Allshare. V rámci synchronizace se omluvilo o aplikacích Kies 2.0 a Kies AIR, které již nějakou dobu známe, a které by měly dát zapomenout nefunkčnosti zastaralé verze 1.5.3. No, víme jak to chodí, nic není tak růžové jak se zdá, ozývají se mi čtenáři, kteří měli problém s připojením s předešlou verzí a stejně tak je to i s „dvojkou“. Samsung klade důraz i na spoluprací s externími dodavateli služeb, takže do základu připravil řadu zajímavých aplikací.

Obrázek

První z nich je Lost phone management, služba pokročilého sledování ztraceného telefonu, který dokáže zaslat zprávu na určené číslo při výměně SIM, jde ho lokalizovat přes internetové mapy za účelem snadného získání zpět. Další zajímavou aplikaci oceníte především za jízdy v autě s telefonem ve stojanu. VLINGO Voice Commander se postará o všechno, co mu hlasem přikážete. Na tiskové konferenci byl demonstrován hlasový povel pošli zprávu kontaktu xyz s nějakým zněním. Vypadá to báječně, jen se bojím, aby se myslelo i rozpoznávání našeho jazyka a nezůstalo jen u angličtiny. Galaxy S II je otevřen i mVOIP aplikacích, hodit se k tomu bude převážně 2Mpix přední kamerka. Hlavní bod konference, který mě zaujal asi nejvíce, je vyladěná bezpečnost systému. Android jako takový se nepovažuje za moc odolný systém proti narušením zvenčí, Samsung to však dokázal dotáhnout do dokonalosti se zacílením na business uživatele. V prvé řadě nabízí komplexní a propracovanější možnosti propojení s MS Exchange ActiveSync. Způsoby jak zabezpečit připojení jsou v zásadě dva, elektronické podpisy a také nově hardwarová enkrypce, která nezatěžuje přenos zbytečnými softwarovými operacemi. Na VPN se půjde přímo z Galaxy S II připojit z aplikace CISCO Anyconnect VPN, následují i přidružené služby Webex (rešení webových meetingů) a Mobile (pro IP telefonii). Dodavatelem Device Management Security je společnost Sybase. Ta přichází s možnostmi autorizace, oddělení firemních a soukromých dat nebo s blacklistem aplikací, které nechce spouštět nebo jim jejich execute může být přímo výslovně zakázán.

Obrázek

Na trhu by se měl objevit ještě v únoru (u nás si pravdodobně počkáme trochu déle). Neoficiální servery hovoří o předpokládané ceně 700 EUR, což v přepočtu dělá téměř 17 000 Kč!
Šéfredaktor SamsungMania.cz
MartinChroust
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubyk002 15. 2. 2011 21:48

Martin Chroust:
Doufám, že půlkou poslední věty nemáš pravdu, doufám, že důsledkem konkurence(LG O 2X) který má stát okolo 13 litrů, SGSII nad 15 000 nepoleze....
ted takový technický dotaz, je funkce NFC u nás využitelná, sice kreditkou neplatím, ale vím že musí přejet nějakou zdířkou, kterou asi SGSII neprojde, a ted vážně, na tom videu při představování ho jen k tomu platebnímu zařízení přiložil, a toho jsem si nikdy nevšiml, že by na tom zařízení něco bylo, takže je to k něčemu.....
A teď někdo psal v diskusích, že telefon pro českou distribuci by měl mít jen Super LCD display, což se mi zdá blbost ne ? Doufám že to je blbost.....
A co to vydání podle mě v únoru určo nebude, protože lidi co ten telefon měli v ruce, říkali že je ještě nedoladěný, takže, raději měsíc počkat než mít nedoladěnou plečku :D
Siemens MT50 => Siemens M75 => SE W800i => SE K770i => Nokia N85 => Nokia 5800 => LG Optimus 2X => Samsung Galaxy SII => Samsung Galaxy Note II
We live in times of SMARTPHONES & STUPID people!
Kubyk002
Junior

Odeslat příspěvekod Kubyk002 19. 2. 2011 18:58

ajaj.....tak to nevypadá vůbec dobře, ted jsem se díval na heuréka a SGSII. je tam nejlevněji za 19 000,- ....to se mi vůbec nelíbí.... ale dobrá zpráva je, že jeden obchod má v dostupnosti už za měsíc.
Naposledy upravil Fíla dne 27. 2. 2011 11:40, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvek upraven
Siemens MT50 => Siemens M75 => SE W800i => SE K770i => Nokia N85 => Nokia 5800 => LG Optimus 2X => Samsung Galaxy SII => Samsung Galaxy Note II
We live in times of SMARTPHONES & STUPID people!
Kubyk002
Junior

Odeslat příspěvekod danysska 24. 2. 2011 12:39

Pokud pošleš dotaz přímo do jednotlivých eshopů, které telefon nabízejí, tak odpoví, že cenu zatím neznají ani oni sami. Takže bych se zatím moc neděsila. Osobně si myslím, že cena bude muset být nižší, aby byl telefon konkurenceschopný.
danysska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kubyk002 25. 2. 2011 20:33

hey krutě se modlím, at je pod 15 000,-, jinak do něj nejdu...
ale moooooc bych ho už chtěl :D mocinky moc :D
Siemens MT50 => Siemens M75 => SE W800i => SE K770i => Nokia N85 => Nokia 5800 => LG Optimus 2X => Samsung Galaxy SII => Samsung Galaxy Note II
We live in times of SMARTPHONES & STUPID people!
Kubyk002
Junior

Odeslat příspěvekod vojtakr 25. 2. 2011 21:41

Nej mobil, ale nevim jak to bude s výdrží...těšim se na ten displey to bude bombózní :P osobně očekávám první 2 měsíce cenu tak 14500 a potom klidně i 12500...snad :D
Samsung Galaxy S IV
vojtakr
Junior

Odeslat příspěvekod danysska 26. 2. 2011 16:16

Taky si něj brousím zuby. Mrkla jsem na zahraniční stránky a v předprodeji se cena pohybuje okolo 510 liber za 16 GB a 590 liber za 32 GB. Někde jsem však ovšem našla i 16 GB za 650 liber!
Každopádně doufám, že cena bude okolo těch 15 tisíc, nejlíp i pod 15. Pokud ne, tak si chvíli počkám, až slevní.
danysska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartinChroust 1. 3. 2011 17:15

Problém je nová cenová politika Samsungu - http://www.mujsamsung.cz/ostatni/strate ... o-rok-2011

Pokud se potvrdí to, co tvrdí Eldar Murtazin, bude mít Samsung ceny více než konkurenceschopné spíše prémiové...
Naposledy upravil MartinChroust dne 2. 3. 2011 07:53, celkově upraveno 1
Šéfredaktor SamsungMania.cz
MartinChroust
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubyk002 2. 3. 2011 06:37

tak tadhle politika se mi teda vůbec nelíbí..... s takovou strategii jich teda moc neprodají, no moc mě to prostě nepotěšilo, s takovou asik sáhnu po Optimusu 2X, který se mi sice vubec nelíbí, ale ušetřím nějaký litřík.....

našel jsem si na nějakých německých stránkách kolik by měl stát, a mají ho za 600 éček, našel jsem si cenu puvodního Galaxy S a po přepočtení na náš kurz mi to vyšlo okolo 17000, a po pouhém přepočtení kurzů to vychází okolo 15000.....takže to vidím tak že ofiko budou stát tak sedmnáct a šedivky okolo 15000
Siemens MT50 => Siemens M75 => SE W800i => SE K770i => Nokia N85 => Nokia 5800 => LG Optimus 2X => Samsung Galaxy SII => Samsung Galaxy Note II
We live in times of SMARTPHONES & STUPID people!
Kubyk002
Junior

Odeslat příspěvekod danysska 2. 3. 2011 13:08

Tak aspoň názorně vidíme, kam ta jejich politika směřuje :-)) Za 17 bych si ho taky nekoupila a porozhlídla se u konkurence. Pokud budu volit mezi dvěma téměř totožnými telefony, tak si samozřejmě vyberu levnější variantu. A troufnu si říct, že takhle bude reagovat většina.
danysska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kubyk002 2. 3. 2011 14:32

tak, po přečtení že LG Optimus 2X bude stát 12000, jsem si řekl, že i přitom že se mi vůbec nelíbí, tak že do něj asik pudu, nevím no ještě počkám kolik bude stát SGSII, ale pokud nebude SGSII alespon pod 15000 tak o ní ani neuvažuju :D
Siemens MT50 => Siemens M75 => SE W800i => SE K770i => Nokia N85 => Nokia 5800 => LG Optimus 2X => Samsung Galaxy SII => Samsung Galaxy Note II
We live in times of SMARTPHONES & STUPID people!
Kubyk002
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 2. 3. 2011 15:04

Já mám Galaxy S1 a jak to tak vidím, tak zatim nemám potřebu přecházet, vylepšení je hodně, ale asi počkám na S3 příští rok :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kubyk002 2. 3. 2011 17:13

tak já mám 5800 a prostě už potřebuji inovovat :D.....
uvažoval jsem že jestli bude SGSII drahý že bych šel do SGSI, ale s takovou už nemá SGSI šanci, ted všechno záleží na ceně SGSII :D
Siemens MT50 => Siemens M75 => SE W800i => SE K770i => Nokia N85 => Nokia 5800 => LG Optimus 2X => Samsung Galaxy SII => Samsung Galaxy Note II
We live in times of SMARTPHONES & STUPID people!
Kubyk002
Junior

Odeslat příspěvekod maxipes6 6. 3. 2011 23:08

Len sa modlím, aby bol u nás (CZ a SK) na trhu už nikedy na prelome marca/apríla a nestál viac ako 500 Euro. Ak to bude takto, beriem hneď.
Samsung Galaxy S22 Ultra & Samsung Galaxy S20 & Samsung Galaxy A3 2017
VW Tiguan II 2.0 BiTDI 176kW/240k MR2017
Kia Cee'd II TX 1.6 GDi 99kW/135k MR2012
maxipes6
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků