Samsung I9100 Galaxy S II - obecná diskuse

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kolega 16. 3. 2013 09:00

jarsou píše: Tak zatím bojuji se spotřebou, ale lepší se to, chce to svůj čas....
Uvidím zítra ráno....

To je docela zvláštní, ale asi se to opravdu časem srovná. Mě se hned po update a aktualizaci aplikací automaticky zapnula Wifi a skutečně se docela dlouho něco stahovalo a baterka tehdy klesla o 10%. Ale nesledoval jsem, vo co šlo. Teď, když už mám vše zase nastaveno a už jen upravuju jemné niance, tak bych řekl, že komplexně je spotřeba ± stejná, jako s ICS. Alespoň pokud mohu usuzovat podle procentuálního vytížení baterie. Největším žroutem je stále displej (až 74%, ale zatím si s tím dost hraju) a další asi 4 aplikace, které významěji vytěžují baterku, jsou už výrazně pod 10%. Dál už to jsou jenom zlomky %.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod balu376 16. 3. 2013 09:28

Po aktualizaci mi v telefonu někdo kecá a hlásí stránky v menu nebo na ploše. Jak to vypnout? Prosím o radu. Děkuji ;-)
balu376
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarsou 16. 3. 2013 11:02

Opravdu se to trochu uklidnilo, u mne také nejvíc bere displej. Ještě to projdu a zmrazím všechny vejmysly, které si tam milé O2 a tatíček Googlelíček přidali. Několik dnů si budu hrát s nastavením jednotlivých stránek, jak jsem byl zvyklý, pak dám vědět. Po odladění 4.0.4 jsem nemusel dobíjet dva dny při běžné práci s maily, brouzdáním, posloucháním internetového rádia, Skypem a hrou karet. Pouze když jsem koukal na film, tak jsem si to hodil na nabíječku. Moc se mi líbí Root od Mahonay, program Triangle potvrdil, že se opravdu Counter nenačítá a ani trojúhelník neobjevuje a všechny programy včetně Titanium Backup fungují.
Jenom v procesech mi stále běží proces Systémové UI, který jsem v dřívějších verzích neviděl.
Zatím je spotřeba určitě vyšší, uvidíme...
jarsou
Junior

Odeslat příspěvekod kolega 16. 3. 2013 11:38

Mě zatím na JB rozčiluje to naprosto nelogické a nikým nezažité otočení všech potvrzovacích hlášek, prostě OK na pravé straně. Člověk je z PC a i předchozích verzí Androidu zvyklý na OK vlevo a teď tohle, to je podle mne "faul na člověka", nebo JB snad programoval nějaký levák a tohle je jeho protest proti pravoruké většině? :mrgreen: .... nenašel jsem (zatím) nikde volbu, jak to otočit.
Přílohy
Screenshot_potvrzeni2.png
Potvrzení u JB
Screenshot_potvrzení ICS.png
Potvrzení u ICS
Naposledy upravil kolega dne 16. 3. 2013 12:27, celkově upraveno 3
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChesterBen 16. 3. 2013 12:01

Já byl naopak zvyklej na OK vpravo, pak s ICS se to otočilo, mám dojem, a teď je to zas opačně... :D
ChesterBen
Junior

Odeslat příspěvekod tomson8 16. 3. 2013 16:16

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám také galaxy s2, včera mi prodejce napsal že mám telefon opět k vyzvednutí po reklamaci. Reklamuji to na sekání a zamrzávání telefonu. Nejprve mi byl telefon opraven přehrátím systému + aktualizace. nyní mi ale servis napsal že tam mám sw 4.1.2, ale já mám telefon z volného prodeje, čili pro něj ještě oficiálně tento android není. To znamená, že mi jako na tom telefonu udělali root? Nebo jak je možné že tam dostali novej android. Dá se to nějak žalovat, nebo po nich můžu chtít peníze za neoprávněnou opravu. Díky za odpověď.
tomson8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubosek824 16. 3. 2013 16:51

Myslím že záleží kdo je ten prodejce :-) Pověz Nám název prodejce, pak se bude lépe odpovídat. A jaká firma je servis ?
lubosek824
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomson8 16. 3. 2013 16:59

Tak prodejce je TS. bohemia, a posílají to nejspíš do britexu.
tomson8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mahonay 16. 3. 2013 19:50

TS. bohemia je zřejmě prodejce šedivek a řeší si to ve vlastním servisu.Britex by tam nedal něco neoficialního protože pro CZ zatím JB není jenom pro O2 je.Máš O2 ? Jinak přehrání softweru přes Odin jde i bez rootu.
Než se na něco zeptáte použijte políčko hledat
mahonay
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 17. 3. 2013 10:13

balu376 píše:Po aktualizaci mi v telefonu někdo kecá a hlásí stránky v menu nebo na ploše. Jak to vypnout? Prosím o radu. Děkuji ;-)

To asi jde o hlasovou nápovědu, jmenuje se to TalkBack a ta volba je v Nastavení/Usnadnění/TalkBack (vypnout, zapnout) ... (Mám ale takový dojem, že se při update na JB systém dotazoval na zapnutí hlasové nápovědy, já tedy volil ne :-) ).
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod balu376 17. 3. 2013 10:34

Aha, to nevím jestli jsem dával ANO nebo NE. Jak to vypnu? Nikde jsem to nenašel a TalkBack mám vypnutý :-(
balu376
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Waca 17. 3. 2013 15:04

Má někdo nějaké informace o aktualizaci Vodafone SGS2?
Waca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirin2009 17. 3. 2013 15:27

nerozumím jedné věci...jak může brand být dřív než ofiko? Já to vždy chápal tak, že si operátoři upravují ofiko verzi a přidavají tam svoje věci...
phones: nokia 3110 - nokia 3410 - nokia 3330 - nokia 6020 - Sharp GX29 - LG KU380 - nokia 6300 - VF 845 - nokia 6300 (návrat) - SE xperia x10 mini pro - HTC EVO 3D - Samsung Galaxy S II

music: IPod nano 3G 4GB Silver
mirin2009
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LionelM 17. 3. 2013 17:44

balu376 píše:Aha, to nevím jestli jsem dával ANO nebo NE. Jak to vypnu? Nikde jsem to nenašel a TalkBack mám vypnutý :-(




Nemáš nainstalovaný NoLed?Taky mi to dělalo
LionelM
Junior

Odeslat příspěvekod balu376 17. 3. 2013 17:50

NoLed jsem dal pryč a už nekecá. Lze to nějak obejít? Používáš něco jiného na upozornění?
balu376
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků