Samsung I9100 Galaxy S II - obecná diskuse

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kolega 5. 9. 2011 08:58

Zeptám se asi zbytečně :-) ... zkoušel jsi SGS2 vypnout a znova zapnout?
.... Mě tohle už za dobu, co SGS2 mám, 2x udělalo také, že z mě neznámých příčin (ale asi to bylo mé neuvážené vypnutí nějaké sys aplikace) mi začal SGS2 neskutečně žrát baterku v klidu, jako by vůbec neusínal, napovídalo tomu i to, že se i probouzení SGS2 znatelně zrychlilo. Přes noc mi tehdy baterka jednou ubyla o 20% a podruhé mě dokonce MT vzbudil hláškou o vybité baterce! Restart mi vždy pomohl.
Od té doby se už ani nesnažím nějak vypínat aplikace, nebo vyprazdňovat RAM, jen si hlídám (v Android Assistans) zatížení CPU a pokud se mi nezdá, tak kouknu i na baterry status - aktuální hodnoty využití baterky a případně zasáhnu.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mahonay 5. 9. 2011 09:21

Karl Kopfrkingl,můžeš se pro mou informaci podívat pod baterii co tam máš za popis?Začíná se mi potvrzovat pravidlo že tyto problémy s baterii a jiné mají asi 10:1 telefony s popisem MADE BY SAMSUNG.Jsem v kontaktu s několika lidmi co mají taky tento problém a taky mají tento popis pod baterii.A určitě máš taky brandovaný telefon že? Může mi někdo toto tvrzení vyvrátit?
mahonay píše:Jedna odlišnost ale je a to popisek pod baterii.Já mám třeba MADE IN KOREA BY SAMSUNG a někdo má MADE BY SAMSUNG (asi pro samsung vyráběný jinde např. v Číně)
Než se na něco zeptáte použijte políčko hledat
mahonay
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 5. 9. 2011 09:36

mahonay: ano, mám taky tento telefon...Tmobile brand. Akorát já to nepovažuji za problém...prostě oneday phone. Měl jsem jich už hafo...
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ms74 5. 9. 2011 10:37

Mám MADE BY SAMSUNG. V sobotu v 8 ráno jsem ho sundal z nabíječky a v neděli večer než jsem ho začal úmyslně vybíjet, abych ho do rána zase pořádně nabyl, tak jsem měl 54% baterie. A to jsem o víkendu docela fotil a natáčel video. Systém Android mi jel na 24%.
ms74
Junior

Odeslat příspěvekod Rizekk 5. 9. 2011 11:02

ty jo, neco ti tam beha.. rootni si telefon, naistaluj root manager, zmraz vsechny huby a ty kraviny co tam jsou, stahni task killera a vzdycky das vymazat pamet ram, kliknes na killera a vsechno v poho... ono taky treba zerou baterku jen blby hodiny na plose.. zalezi taky, jaky mas wigdety na plose.. protoze je mozny, ze se ti to celou dobu chce taky spojovat se synchronizaci.. v novych ramkach mas ikonu, ze muzes vypnout vsechny data, coz je taky plus..
Rizekk
Junior

Odeslat příspěvekod Karl Kopfrkingl 5. 9. 2011 14:40

Rizekk: divné to je, protože takhle vysoké procento mám jenom přes noc, kdy je tlf v absolutním klidu... Jakmile ho začnu přes den používat, tak tato hodnota klesně někam na 24%....
Jinak momentálně jedu na tomhle:
Přílohy
SC20110905-151308.png
iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green
...pojď stoupat jak dým... 8-)
Karl Kopfrkingl
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MakcuPikcu 5. 9. 2011 15:16

Zdravim.Poculi ste uz niekto nieco o novej limitovanej verzii S2-ky?Volal som so sesterkou v Londyne a ta si vybrala ZADARA v orangei novu limitovanu verziu.Neviem ci je tam nejaka zmena v SW,ale ze zadny kryt nie je klasicky plastovy vrubkovany,ale presne taky isty ako predny kryt.Skusim od nej vymamit nejake fotky fonu.
Samsung Galaxy ACE 2
MakcuPikcu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rizekk 5. 9. 2011 17:11

hele, tak nevim... rikam, bud ti tam porad neco beha, tak ty wigdety dat pryc a nainstalovat task killera a nebo pak reklamace no.. je mozne, ze je ta baterka naka vadna...
Rizekk
Junior

Odeslat příspěvekod lastik 5. 9. 2011 21:43

cus, na poslednich par strankach jsem cetl neco o "vypalu" a ze je to na reklamaci, jak to prosim vas presne vypada? kdyz stahnu dolu stavovy radek, tak v pulce ikon zapnuti wifi, BT, GPS, atp, je barva svetlejsi, nez na zbytku displeje, tahle "vada"(?) ale na jinych strankach obdobneho vzhledu, napr spravce uloh, neni
lastik
Junior

Odeslat příspěvekod kolega 6. 9. 2011 07:41

mahonay: No nevím, nechci Ti brát iluze, ale domnívám se, že tohle není "problém s baterkou" ale nějaký sw problém Androidu vs. HW Samsungu. Myslím si po zkušenostech, včera se mi to totiž stalo už potřetí, že se SGS2 dostane prostě do módu chování, že po uzamčení prostě jen zhasne display, ale CPU "neusne", resp. nepřevede se do standby modu a spuštěné aplikace způsobí větší spotřebu v tomto zamčeném stavu. U mě (také mám MADE BY SAMSUNG) se to projevuje, jak jsem už několikrát psal, že kromě rychlejšího úbytku baterie, se mi zkrátí prodleva při probuzení/odemčení (normálně probuzení trvá něco přes sekundu), SGS2 se při tomto odemkne prakticky bez prodlevy, jako by vůbec neusínal a možná se SGS2 trochu i zahřívá vpravo od LEDky. Při tom ale Android Assistans nic podezřelého neukazuje, nejžravější aplikace má tak do 2% (ale jak by také mohl něco ukazovat, když jde o chování v zamčeném stavu SGS2)
Ale zatím jsem nepřišel na to jak, nebo čím tento stav u SGS2 vyvolám, jestli nějakou posloupností ve stisku tlačítek, či vypínáním nějakých aplikací .... Ale důležité je, že restart pomůže. ..... Nevíte někdo, čím by to mohlo být a jak to odstranit ? jak je vidět, tak tohle "umí" i jiné FW, než XWKF3 :hm, viz Karl.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chuckymichal 6. 9. 2011 09:25

Chcem Vás poprosiť o radu mám nastavenú živú tapetu Veterné mlyny a podľa toho čo som čítal malo by sa meniť počasie na tej tapete v závislosti od počasia nastaveného na acu weather, ale mne stále ukazuje slnečno na tej tapete aj ked vonku prší acu weather mi dobre ukazuje počasie. Neviete kde môže byť problém ? resp. dá sa ta tapeta niekde odstrániť a nainštalovať znova ? Robí mi to aj na tej živej tapete oceán kde by tiež malo ukazovať podľa počasia vonku a stále ukazuje slnečno... Dakujem za radu
chuckymichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perseus.p 6. 9. 2011 09:52

Existuje nějaký způsob pro root a unroot? (bez odina)
perseus.p
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 6. 9. 2011 10:21

Ne, vždy je nutné flashovat patřičný kernel. Jiná cesta zatím neexistuje.

Ovšem jsou i kernely, které jdou nahrát přes CWM recovery. Tudiž odpadá nutnost Odinu.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rizekk 6. 9. 2011 10:22

ale abys mel cwm, tak musis udelat root pres odina ne? :-D
Rizekk
Junior

Odeslat příspěvekod Miky9. 6. 9. 2011 13:00

Nevíte jaká je maximální snesitelná teplota? Měl jsem to na 49°C. Na slunci.
Miky9.
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků