Samsung S8500 Wave - obecná diskuze, FAQ

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Kudli3 31. 1. 2012 05:38

Jak to tady tak ctu, tak jsem rad zr jsem po ro r zase zpet u iPhonu. Wave sem ale fal bratrovi s ti te mu to pak prehraju. No jsem zvedavej zdali se vubec uvolni pro telefony kupovane u O2. Doufam ze to nebude trvat dalsi tok, ikdyz bratrovi je to asi jedno.
Jsem rad ze jsem odesel, kdybych po roce cekani byl celkem sklamanej jako vetsina tady tak bych byl dost nastvanej.
Na druhou stranu si ale myslim, ze jde hlavne o zvyk a poku uz ji teda uvolnili, tak ze se o ni budou starat.
Ma vyjit i TomTom tak se stale jeste muzeme nechat prekvapit.
Kudli3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martinV76 31. 1. 2012 08:52

Tomu, že se o Badu 2 budou starat už moc nevěřím. Má přijít Tizen a snad se sloučit s Badou. Skoro za 2 roky se na Badu neobjevily použitelný aplikace (no abych úplně nekřivdil, tak pár jich je). Co se týče Tom Toma, tak to je hodně čerstvý partnerství, takže při rychlosti Samsungu se navigace můžeme dočkat minimálně za rok.
Třeba se pletu, ale zatím to tak vypadá. Slibovali podporu a aplikace a nic. Jak už jsem psal, tak systém sám o sobě má svoje kouzlo, je celkem pěkný, šlape svižně a baterie vydržela poměrně dlouho, ale podle mě je to na chytrý telefon málo. A to nejsem vůbec náročnej. Měl jsem Wave 1,5 roku a vystačil jsem si. Maily chodily, pár her se taky našlo. Moje spokojenost ale byla dána nevědomostí co všechno opravdu může nabídnout "chytrý" telefon. Třeba se to s Badou 2 zlepší, ale u Bady 1 a 1,2 to prostě nebylo. Třeba mě Bada 2,0 mile překvapí. Až to bude přístupný i pro telefony z volnýho prodeje tak to vyzkouším. Bylo mi líto Wava prodat protože jako telefon je to vážně kus pěknýho železa.
martinV76
Junior

Odeslat příspěvekod petra.tom 31. 1. 2012 16:29

Také mám Wave1 od O2 a žádnou aktualizaci na bada 2.0 mi to nenabídlo. Kies jsem samozřejmě aktualizovala, respektive se při spuštění aktualizoval sám, tak předpokládám že na nejnovější verzi. Nevíte proč to někomu jde a jinému ne?
petra.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kudli3 31. 1. 2012 16:52

Tak zatim sem o O2 cetl jen ze to nejde jeste. Ja osobne vyzkousim o vikendu taky sem ho mel od O2.
Kudli3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misina25 1. 2. 2012 12:27

Ahoj všem, mám takový dotaz stáhnul jsem si do telefonu Badu 2.0 přes uložto.cz a tam psaly že to je v češtině a bohužel není a teď nevím co stím mám dělat.Měl jsem starou Badu 1.0 jde to nějak vrátit spátky díky.
misina25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sumerian 2. 2. 2012 08:56

Přijď k nám. Poradíme.
sumerian
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrslav 2. 2. 2012 09:15

Když chci aktualizovat firmware přes Kies, co si mám zálohovat kromě kontaktů? Předpokládám, že mp3 a fotky tam zůstanou. Je potřeba udělat hard reset? Dík za info.
petrslav
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dannyjay 2. 2. 2012 12:51

Pokud budeš updatovat na 2.0 nabídne ti to zálohu úplně všeho a netřeba dělat hard reset. Aspoň já ho dělat nemusel. Wave I Bada 2.0 pro Vodafone :-) Danny
dannyjay
Junior

Odeslat příspěvekod mysak44 2. 2. 2012 17:23

Mam taky mobil od vodafonu, ale aktualizaci na bada 2 mi to nenabidko. Mam nejnovejsi kies, nepomohla ani jeho preinstalace. Tak cekam dal.
mysak44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petra.tom 3. 2. 2012 11:14

Včera se mi po změně product code podařilo aktualizovat na badu 2.0 , ale bohužel mi nejdou přidat e mailové účty, které mám na seznam.cz Nikde se tam nedá nic nastavil, jen samotný e mail a heslo. Po té mi to napíše, že e mail nelze ověřit. Ví někdo jak na to? Díky P.
petra.tom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Polsonside 3. 2. 2012 15:07

A kdy vlastně hodlají uvolnit aktualizaci pro volnou distribuci?
Se zeptám, měl někdo problém s aktualizací na 2.0 přes Kies?
Samsung SM-G930F* Android Nougat 7.0 * Klipsch Image S4a
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 3. 2. 2012 21:42

POřídil jsem si Wave I na hraní a musím říct, že po první hodině mě začíná pěkně točit. Ještě se mi nepodařilo přijít na to jak z úvodní obrazovky odstranit linky Social Hub a Chat On... jde to vůbec? Videopřehrávač je úplně děsný (jak třeba změnit interval rychlého posunu) a o hudebmím ani nemluvím. Jo, má to Badu 2...
traveller
Junior

Odeslat příspěvekod jarrynn 4. 2. 2012 02:48

:D :-\ tak kde jsou ti přitroblenci co fanaticky obhajuji bada2 :lol:
jarrynn
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 4. 2. 2012 11:10

Já tedy BaduI nikdy neviděl, takže se nemohu vyjádřit ke změnám, ale co mě fakt překvapilo je následující:

1) telefon má pouze dva profily? Jeden tichý (popřípadě s vibracemi) a jeden hlasitý. Nic mezi ani nejdou profily přidat.. Je to tak?
2) Video přehrávač neposunuje ve filmu pomocí táhla, jen když přidržím rychlý posun. Pak posunuje po 10s - jde tento posun urychlit nebo dělám něco špatně. Když ťuknu prstem doprostřed filmu, nic se nestane.

3) Hudební přehrávač vypnu pouze v task manageru nebo i jinak? Jinak tento standardní přehrávač je stejný jako v mém hloupém Samsungu - stejně omezený a stejně nepohodlný. I přehrávač v hloupé Nokii (má můj synátor) je mnohem uživatelsky přivětivější.
4) MT si nepamatuje heslo k mé wifi síti - je to normální pokaždé ho ťukat znovu?
5) Z titulní strany (resp. z té druhé) nejdou odstranit linky na social hub, chat on a podobně. Nebo to jen neumím?
6) Predikativní text i ve vyhledávání v telefonním seznamu je opruz na druhou. Hledám třeba Marťas a co mi to nabídne? Při druhém písmenu Má (asi čeká, že hledám máma, nebo co)...

To, že baterka mizí před očima již bylo zmíněno. Kdybych tušil, jak zpět na nějakou předešlou verzi, neváhal bych ani minutu.
traveller
Junior

Odeslat příspěvekod dikfi 4. 2. 2012 11:49

traveller:
1) Na více profilů jsem také nepřišel, ale já je nikdy nepoužíval tak mi to nechybí.
2) Ve videopřehrávači se neposunuje tahem, ale kliknutím na lištu přehrávání...
3) jo hudební přehrávač se jinak vypnout nedá, já na to nepřišel ani v předešlé verzi. Jinak co se týká "uživatelské přívětivosti", tak jsem také spokojen, teď když umí vyhledávat i po složkách, tak jsem spokojen.. Jen na badě 2.0 mi vadí, že i kvůli nastavení přehrávače musím do menu - nastavení...
4) S Wi-fi problém nemám, pamatuje si všechny hesla...
5) Pokud myslíš úvodní obrazovku, tak tam stačí podržet prst na displayi a pak jen odkřížkovat vče, co tam nechceš... Pokud máš na mysli hlavní menu, tak tam to samozřejmě nejde...
6) Prediktivní text nepoužívám, ani jsem to nezkoušel, takže tady nepomůžu.

Pokud chceš nahrát zpět badu 1.2 navštiv tento web: mojebada.cz, tam jsou návody téměř na cokoli co se týká firmware...
Lenovo P70, ZTE Blade V, ZTE Skate, Samsung WAVE II, LG Arena, SE k750i
dikfi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka