Samsung S8500 Wave - obecná diskuze, FAQ

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod sumerian 3. 9. 2011 08:55

naděláme to, že wave prodáme a koupíme Nexus S. v eshopu o2 za 6 700 Kč. a rázem se dostanem někam úplně jinam. všechno začne fungovat hned, s jasným výsledkem a na dlouho. ;-)
sumerian
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kudli3 3. 9. 2011 14:45

No, jenže ne každej má těch 6700. To spíš uvažuju o starší Omnii 7. Ale zatím to zkusím ještě vydržet. U Nexusu mě neuspokojuje foťák, konstrukce. Ten kdyby mi spadl tak je KO.
Kudli3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jarrynn 4. 9. 2011 09:32

Přátelé - kdyby Bada a Wave byl krok Samsungu vedle, nevyvíjeli by wave 2 a 3 a Bada 2. Jak jsem psal s 8500 jsem spokojen , mám ho rok a věřím , že mě nějakou dobu ještě vydrží . S tím co umí, jak vypadá jsem spokojen.
jarrynn
Junior

Odeslat příspěvekod mysulak 4. 9. 2011 19:02

Zdravim, mam Samgung Wave a problem s Exchange activesync ve spojeni s gmailem. Po prvnim nakonfigurovani vse fungovalo asi mesic OK, po mesici znicehonic prestala synchonizace s gmailem fungovat. Resenim bylo uplne odstraneni uctu. Po opetovnem uplnem nakonfigurovani vse fungovalo cca mesic OK. Po mesici opet synchronizace prestala fungovat. Po poslednim (asi patem) odstraneni uctu jiz nelze nove ucet nakonfigurovat. Po nastaveni emailove adresy, jmena, hesla se jen objevi hlaska "kontroluji" a nic vic se nestane.
Mate nekdo nejaky tip, jak Exchange activesync s gmailem rozchodit???
Predem diky za odpoved.
mysulak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snoop69 4. 9. 2011 20:49

No dlouho jsem nepsal ,ale po delším užívání můžu říct ,že bych telefon nevyměnil.Dělá všechno to co má a docela dost toho snese.Vydrží i přejetí autem na asfaltový silnici!Sice obal je jak zmačkanej papír ,ale display vydržel(byl nahoru).
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior

Odeslat příspěvekod Ready 5. 9. 2011 17:59

mysulak: Já mám stejný problém už snad rok, cca každé 2 až 4 týdny musím účet smazat a znovu ho nastavit. Ale že by mi někdy nešel nakonfigurovat vůbec, to se mi naštěstí nestalo. Zkus déle počkat nebo se připojit přes wifi.
Ready
Junior

Odeslat příspěvekod mysulak 6. 9. 2011 09:40

2ready : problem je prave v tom, ze ted se seknu na te hlasce "kontroluji" a nedostanu se v menu dal (tam kde je nastaveni googlu). Hlaska kontroluji je tak zrejme donekonecna, zkouseno na dvou ruznych wifinach i primo pres 3G. Reseni co s tim me nenapada.
mysulak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skacee 7. 9. 2011 08:47

Také chci reagovat na zhodnoceni od Nikopola.

Naprosto souhlasím! Osobně věřím, snad moc nepřeháním, že bych jim za týden práce z toho udělal mnohem praktičtější produkt. A to jako laik. Prostě Asie v celé své kráse. Zvláště ty malé detaily - T9, sms, adresáře, vyhledávání apod. Generálně je to napohled vše dobré, ale malé detaily a nepraktičnost mě začali po nějaké době dost vadit. Ťam-ťung prostě již nikdy více! U mně naprosto skončili. Jejich filozofie je divná - např. to kopírování Applu, vůbec neřeší uživatele - vyzdvihnu pár detailů - monitory a to jejich dotykové OSD, Samsung Wave - naprosto nedoladěný SW., mizerná podpora, KIES - to je snad vtip! Neustálé produkování nových 'křápů' místo, aby konenčně vyvíjeli jednu linii a to dobře a pořádně a pečovali o své stávající zákazníky.

Ad Nikopol zavěrem
Celkově bych chtěl říct, že věřím, že Wave mnoha lidem bude vyhovat jako ideální telefon, ale pro mě osobně jsou výše zmíněná negativa dealbreaker.

Tak s tím naprosto souhlasím.
Skacee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod amaterius 7. 9. 2011 11:16

Telefon vlastním rok,a musím dodat,že kromě dobrého displeje je to průměrný telefon.Softwér nestabilní díky malé paměti,u fotoaparátu už začíná zlobit tlačítko spouště,aplikace v aps-to je výsměch,Kies asi programovali děti k v zájmovém kroužku.A operační systém-to byla podle mě troufalost Samsungu to tak nazvat.
amaterius
Junior

Odeslat příspěvekod jarrynn 7. 9. 2011 13:44

:D Hoši - tak ten telefon prodejte........ já být tak nespokojen s founem dávno ho nemám.... :-P
jarrynn
Junior

Odeslat příspěvekod amaterius 7. 9. 2011 14:51

Nevydělávám na to,abych každý měsic kupoval nový telefon.Pravda je že koupě byla chyba,což dokazuje i to,že jakmile přestali tel.osazovat amoled displejem,cena rázem klesla na polovinu.
amaterius
Junior

Odeslat příspěvekod Kudli3 7. 9. 2011 15:14

V dobe kdy sem telefon kupoval, tak na byly skoro same klady, samozrejme ze to se objevi az casem.
Ja si pockam jako uz tak 3 mesice delam, na ten slibovanej novej fw, jsem jen zvedavej jestli se to nejak zlepsi. Treba vcera cele odpoledne na internetu a zacalo mi to hazet hlasky o nedostatku pameti pri 2 otevrenych zalozkach, potom sem teda presel na jednu a pak byla uz i stranka moc velka, rikal sem si, ze po par dnech neuskodi restart tak sem telefon vypl a zapl a normalne sem fungoval a asi po 15 minutach se mi z niceho nic sam od sebe v ruce restartoval. Toto uz je vazne moc, modlim se aby s tou pameti neco udelali v te "dvojce" jinak to opravdu nema smysl. Nechce se mi nikam prechazet, protoze sem si na telefon zvykl, vyhovuji mi jeho funkce, konstrukce a porad kompaktni rozmery a navic se mi nestalo ze by mi telefon fungoval po asi 10 padech jednom utopeni..ano nezachazim s tim jako v bavlnce ale porad funguje! Jenze po softwarove strance je to bida no.
Kudli3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pewys 7. 9. 2011 17:02

Telefon začal hlásit nedostatek paměti. Opravil jsem to tak, že jsem ponechal jen pár úvodních stránek a na ně jsem narval ty widgety, které se mi nejvíce líbí. Ostatní mnou aktivované widgety v dolní části jsem smazal. Už to nic nehlásí a internet fachčí tak jak předtím. Všechny vámi stažené soubory jsou v oddíle Paměť a jde je zase aktivovat a umístit zpátky na displej místo těch okoukaných. Ponechal jsem jen Samsungem schválené aplikace a telefon se už přestal sám restartovat. Můžete vyzkoušet. Je škoda, že telefon, nebo Bada v něm, má taková omezení. Hlavně funkční Flash Player mi opravdu schází.
pewys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kudli3 7. 9. 2011 18:44

Je zajimave ze nepouzivam zadne widgety a ani neschvalene aplikace i presto se mi obcas telefon restartuje, ted uz ale ne tak casto jako driv.
Jen skoda ze nejde udelat hack kamery jako treba u samsungu galaxy a nokie n8, aby nahralvaly kvalitnejsi zvuk, popripade odstraneni komprese fotek. No treba se to s Badou 2 zmeni..
Naposledy upravil Kudli3 dne 7. 9. 2011 23:24, celkově upraveno 1
Kudli3
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petra.tom 7. 9. 2011 22:48

Zdravim všechny přítomné a prosím o radu. Mám wave více jak rok a neměla jsem s ním prakticky žádné problémy. Po nahrání posledního firmwaru přes Kies to však začalo. nejdříve se telefon několikrát týdně restartoval a poslední týden se telefon i několikrát denně vypne. Včera jsem zkusila prvně udělat hard reset, ale bohužel to nepomohlo. zřejmě budu muset reklamovat:( Co se mi však po HR přihodilo je to, že se mi jakoby změnilo rozlišení displeje. Jako když na monitoru snížite rozlišení a všechny ikonky, písmo atd. mám teďka větší:( Několikrát jsem projela komplet nastavení, ale nikde nemůžu najít změnu rozlišení, nebo něco, co mi vše vrátí na původní velikost. Díky za případné rady, Petra.
petra.tom
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka