Samsung S8500 Wave - obecná diskuze, FAQ

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Undertaker32 1. 7. 2010 19:33

Nazdar,
mam Wave 2 hodiny, chtěl sem si nainstalovat Kies, jenže mi to hází chybu mezi 3 a 4 krokem. Hlásí to chybu "přístup k serveru se soubory není možný, zkontrolujte nastavení sítě".
Na mym druhym PC to taky nejde (jsme na jedny wifině).
Mate někdo nápad co s tim? Zkoušel sem 3 verze včetně ty nejnovější Kies_1.5.1.10071_32
Díky
Undertaker32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrlenz 1. 7. 2010 19:58

Prijde mi silene mit takovyto telefon a nemit zaplaceny nejaky datovy balicek. A nedej boze mit kredit!! Vetsina funkci chytreho telefonu funguje pres internet a pokud jej zakazu, je lepsi koupit si obycejny mobil, resp. je hloupost takto degradovat chytry telefon. A jako zlodejina mi to neprijde, ja platim mesicne 1200 Kc a neresim nic, muzu klikat na webu od nevidim do nevidim. Kdzy jsem nemel datovy balicek, platil jsem s iPhone cca 2000 Kc mesicne.
petrlenz
Junior

Odeslat příspěvekod petr311 1. 7. 2010 20:07

Zdravím všechny majitele Wave. Tak jsem tento týden koupil jeden kousek od kyslíku pro moji za bezkonkurenční cenu 8595,- - nejlepší současná cena na trhu. Zde jsou prvotní zkušenosti:
Jelikož já mám Nokii X6, tak máme podle čeho srovnávat. Po prvotním nadšení z wav pomalu přichází vystřízlivění. Ovládání wav mi přijde mnohem složitější a chaotičtější než u X6. Jako citlivost vypadá lepší, ale prostě než se člověk dopátrá nějakého nastavení, je to katastrofa. Manuál - ten jako by ani nebyl, v podstatě jen heslovitě popsané funkce, ale jak a co k čemu slouží to se nikde nedočtete. Tak zatím jediné co mě se na tomto mobilu líbí je foto a video, + displej. Tohle kdyby měla Nokia X6, tak nějaký wav se může jít vycpat.

Nicméně mobil je již koupený, tak se pokusíme s tím nějak poprat. Chci se tímto zeptat, jestli se dají někde sehnat podrobný CZ návod k ovládání tohoto mobilu?
A ještě mám dotaz, jakou Micro SD kartu oficiálně je doporučeno pro tento mobil? tedy jedná se mi o třídu class 2, 4, 6 nebo snad vyšší? V přiloženém velmi strohém návodu se jen uvádí, že pro zápis videa v HD je nutno mít kartu s vyšší přenosovou rychlostí, ale není uveden minimální ani doporučený typ, tak se ptám jestli máte někdo k dispozici oficiální stanovisko. Dle mého soudu by karta měla být minimálně class4, ideálně 6, pokud chci tedy natáčet v HD. Dík za odpověď.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod scArfa80 1. 7. 2010 20:22

Teda hoši, musím říct, že se Vám to FAQ povedlo :tleskani
scArfa80
Junior

Odeslat příspěvekod petrlenz 1. 7. 2010 20:23

Ja mam presne opacne zkusenosti. Mel jsem v ruce 10 a vice typu Nokia a v kazdem je nastaveni zcela prehazeno. Takze clovek travi 10 minut, nez najde patricnou volbu. Prikladem budiz editace ikonek na pohotovostni obrazovce...tj hnuj. A dale....ty chytre Nokie maji jednu velkou funkci: cas od casu se rozhodne, ze nebude synchronizovat s Exchange a obcas se rozhodne, ze ze serveru smaze kalendar. Paradni to stroje!!!
Jedine funkcni a bezchybne Nokie jsou ty bez S60 (6300,5310)...ty funguje na jednicku.
Radeji nemluvim o N95 za nekrestanske penize s telem kvalitnim asi jako cinska pudrenka.

Omlouvam se za off-topic
petrlenz
Junior

Odeslat příspěvekod ladissek 1. 7. 2010 20:46

trucker50 píše:Ahoj, už jsem se tady jednou ptal na problém se zamrzáním telefonu. Je někdo kdo má podobné zkušenosti?? Nemám nastavené žádné uživatelské účty, email, synchronizace. Prostě telefon zamrzne cca na půl minuty a pak se sám zase rozjede, v rychlosti vykoná všechny gesta, které jsem použil, když byl wave zamrznutý. Prosím o radu Díky

Ahoj,taky mi umí zamrznout a to hlavně třeba,když zapnu na noc letadlo a ráno ho vypnu,tak se asi na těch půl minuty zastaví....
ladissek
Junior

Odeslat příspěvekod KluG 1. 7. 2010 20:53

petrlenz píše:Prijde mi silene mit takovyto telefon a nemit zaplaceny nejaky datovy balicek. A nedej boze mit kredit!! Vetsina funkci chytreho telefonu funguje pres internet a pokud jej zakazu, je lepsi koupit si obycejny mobil, resp. je hloupost takto degradovat chytry telefon. A jako zlodejina mi to neprijde, ja platim mesicne 1200 Kc a neresim nic, muzu klikat na webu od nevidim do nevidim. Kdzy jsem nemel datovy balicek, platil jsem s iPhone cca 2000 Kc mesicne.

Naprosto souhlasím až na to, že mi příjde 1200,- za net v mobilu opravdu dost. Mám VDF za 177,- a vyhovuje mi to.
Fabia 1.4, 74kW
KluG
Junior

Odeslat příspěvekod petrlenz 1. 7. 2010 21:00

1200 platim se vsim vsudy, za net by to bylo opravdu hodne:)
Naposledy upravil Fíla dne 1. 7. 2010 21:50, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna citace předchozího příspěvku
petrlenz
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 1. 7. 2010 21:13

Hard reset by měl být nutností, aspoň v mém případě přinesl mnoho pozitivních změn.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie

Odeslat příspěvekod matth33w 1. 7. 2010 21:15

petrlenz: a proc mit datovy balicek :shock: , ja mam schvalne blokovane funkde gprs/edge/3g a pripojuji se pres wi-fi a zadarmo... silene to neni, kdyz existuje neco, cemu se rika WI-FI ;-)
Naposledy upravil Fíla dne 1. 7. 2010 21:50, celkově upraveno 2
Důvod: odstraněna zbytečná citace
PC: AMD Athlon II X2 250, Gigabyte GA-MA770T-UD3P, Kingston 4GB 1333MHz, Gainward GTS250 512MB DDR3
Notebook: Toshiba Satelite Pro U400
Mobil: Xperia Mini
matth33w
Junior

Odeslat příspěvekod Endedy 1. 7. 2010 21:20

Ja platim mesicne 210 kc se vsim vsudy a jsem spokojenej, nemyslim ze je to zas tak moc. A navic, wifina neni vsude.
Endedy
Junior

Odeslat příspěvekod matth33w 1. 7. 2010 21:24

jasne no... ja se treba bez datoveho balicku obejdu a kdyz potrebuju neco nutne vedet, tak mam preci mobil, ktery umi telefonovat a zavolam kamosovi :-)

kazdy by mel zvazit,co potrebuje, ze :-)
PC: AMD Athlon II X2 250, Gigabyte GA-MA770T-UD3P, Kingston 4GB 1333MHz, Gainward GTS250 512MB DDR3
Notebook: Toshiba Satelite Pro U400
Mobil: Xperia Mini
matth33w
Junior

Odeslat příspěvekod telco 1. 7. 2010 22:00

matth33w píše:jasne no... ja se treba bez datoveho balicku obejdu a kdyz potrebuju neco nutne vedet, tak mam preci mobil, ktery umi telefonovat a zavolam kamosovi :-)

kazdy by mel zvazit,co potrebuje, ze :-)

Vzhledem k tomu,ze aplikace ve Wavu kvuli kazde malickosti sahaj na web a bez webu si obecne ani zadne dalsi nestahnes,jsem zvedavy,jak dlouho ti tenhle nazor vydrzi ;-)
Ja si poridil Vodafoni Internet v Mobilu za 177,- a muzu browsit jak o dusu a za cely mesic to neprobrowsim. Rekni ze kdyz jsi dal tolik za mobil,je pro tebe tahle palka moc a nevyuzijes to? Wifina bohuzel neni vsude a treba v praci mame chranenou a mobil ji neumi najit,takze se pripojim doma,kde mam wifi router nebo nekde venku.Casto ale potrebuju rychle najit neco v tramvaji,vlaku nebo aute,kde wifi neni a tam pouzivam 3G,ktere mi zati slape docela rychle ;-)
telco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod haro001 1. 7. 2010 22:35

já se taky připojuji, bez internetu v mobilu to dneska už prostě není ono. Mám taky internet u Vodafonu, ale navíc mi ještě nebylo 26 takže mám nárok na student slevu což je 50% takže net mám jen za 89 Kč měsíčně no a to už mě fakt nezabije :) Jinak mé postřehy k mobilu, mám ho asi tak měsíc a velká spokojenost s ním, zatím se mi seknul bohužel třikrát už, ale pokaždé při prvním spuštění nově nainstalované hry...takže to tak neřeším. Co bych chtěl v mobilu zlepšit je podpora plnohodnotného flaschplayeru, jinak mi v něm nic nechybí, teda ještě pořádný navigační soft zdarma...
haro001
Junior

Odeslat příspěvekod Raffi 2. 7. 2010 06:54

Opět potvrzuji nefunkčnost sms delších než 320 znaků, pokud je ukládám do telefonu, (ne na sim kartru, tam se zobrazí korektně) zobrazí se mi právě těch 320 znaků a zbytek jako poškozená zpráva!!! firmware F1 a po dvou hardresetech, ani jeden nepomohl. Tímto vás všechny prosím o pomoc. Děje se vám to také?
Raffi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka