Samsung S8500 Wave - obecná diskuze, FAQ

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod czerny.m 31. 5. 2010 20:50

a ta folie je tam cítit až po nějaké době používání...prosě se to pak na okrajích začne odlepovat...ale asi záleží na chování..

a nevíte náhdou, jestli ta folie nemůže vadit těm senzorům?? např. tomu jak když telefonujete a dáte si telefon k uchu, tak se to nějak automaticky zamkne, ať nemobilujete uchem :D
czerny.m
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 31. 5. 2010 20:53

S8500wave
Bohužel Tě musím zklamat,ale čeština tam není.Jsem v kontaktu s Němcema,takže to vím na 100%.
Ale jedno řešení bych pro Tebe měl,najdi si u vás na Slovensku oficiální středisko Samsungu a tam Ti to můžou přehrát.
Na té paměťovce jsou zavirované ty mapové podklady,ale snad ne všech.

Edit
A tedy ani slovenština,na tu bych zapomněl.
Naposledy upravil Honza20 dne 31. 5. 2010 20:58, celkově upraveno 1
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav Šmigura 31. 5. 2010 20:55

Mutlitasking je super, funguje dobře. Pokud nechcete aplikaci (Java...) vypnout, ale minimalizovat, pomůže vyvolání hlavního menu a až pak vyjet na hlavní plochu.
Flash v prohližeči...na ten se vykašli, stejně to nikdy nebudeš vážně potřebovat. Viva La HTML5.0!
Ikony z menu nejdou dat na plochu, smazaní ikon z menu...částečně lze nahradit widgety, ale líbí se mi adaptivní řazení a já nemám s hloupým menu problém.
Odlesky to spíše redukuje, ale tím i snižuje jas více než v temnu.
Ano, při ťukání na InvisibleShield se Vaše prsty cítí, jakoby chytaly sáček. Je to drsnější, ale mobil pak nezklouzne z nahnutého stolu ani mastné ruky.
Ladislav Šmigura
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S8500wave 31. 5. 2010 21:01

Honza20: diky moc za info,no tu pametovku dam pre istotu prescanovat do pc,ale tak ma napadlo,ved v mobile je ta bada,co som sa docital,tak bezi v podstate na linuxe a tam by virus nemal byt problem :hm
S8500wave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czerny.m 31. 5. 2010 21:16

teď zjistil, že "vlnka" má i fuknci, že když chci uniknout z nepříjemné situace, tak si tam můžu nafingovat hovor...sice to jde řešit budíkem, ale tohle bude asi propracovanější :)
czerny.m
Junior

Odeslat příspěvekod rimmer21 31. 5. 2010 21:19

:D no dobře, jasné, asi nemá žádnou apps ze storu...a jestli ta java funguje aspon tak jak píše tak to stačí, ale moc tomu neveřím že se spustí tam kde jsem ji minimalizoval
rimmer21
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jmanek 31. 5. 2010 21:23

Ani vrácení do "stejného bodu" není multitasking... Multitasking je souběžné vykonání více úloh (ať už na pozadí nebo na popředí). Tzn. pospouštíte 10 aplikací a oni paralelně jedou (mají systémem zajištěné přidělování procesorového času dle jejich priorit atd.).
U bady je zatím takovýto multitasking povolen pouze u základních aplikací, u 3rd-party aplikací stáhnutých z AppStore by být neměl.
jmanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KluG 31. 5. 2010 21:23

Ladislav Šmigura píše:Mutlitasking je super, funguje dobře. Pokud nechcete aplikaci (Java...) vypnout, ale minimalizovat, pomůže vyvolání hlavního menu a až pak vyjet na hlavní plochu.


To máš asi v ruce nějaký jiný Wave, než mám já. Jsem v Java aplikaci, zmáčknu menu, chci se vrátit do Java aplikace, tak se mi spustí znovu. Ale je vidět, že aplikace běžela na pozadí, přesto se po navrácení do ní jakoby restartuje. Moc mi to nedává smysl, ale co se dá dělat.
Fabia 1.4, 74kW
KluG
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jmanek 31. 5. 2010 21:26

A multitasking je potřeba i pro některé základní věci. Představte si např. že si stáhnete z AppStore FTP klienta a poté budete chtít zkopírovat nějakou větší porci dat na telefon. Protože je zde zakázaný multitasking, tak nesmíte po dobu tahání spustit jinou 3rd-party aplikaci, protože dle popsaných pravidel by došlo k ukončení toho FTP klienta a tedy i stahování.
Pokud je tomu již jinak, tak mě opravte...
jmanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza20 31. 5. 2010 21:27

KluG
A je tam stále ta funkce falešného hovoru ?
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cisar79 31. 5. 2010 21:28

Zdravím, dámy a páni vespolek
Jako mnozí z vás se chystám také koupit S8500 Wave a tak bych rád požádal ty co už jsou šťastnými majiteli tohohle telefonu, aby mi odpověděly na par dotazů popřípadě odzkoušely a potom se pokusili odpovědět.
Některé dotazy tu určitě zazněly. Četl jsem celé tohle fórum i to předcházející předprodejní, ale dotazy sou celkem rozházený a nepřehledný až na pár dotazů co byly citovány a tak bylo jasnější na co se odpovídalo.
Shrnu to do pár bodů a třeba by se to dalo použít pro případnou recenzi co vlastně některé lidi zajímá, aby tam nebylo jenom zkoušení přehrávače a prohlížeče na internet.
To, že telefon telefonuje a píše SMS je jasný to je celkem vedlejší kromě kvality hovorů, ale spíše mně zajímá jestli to má aspoň to co sem mněl na předchozím telefonu HTC S730

Takže jdeme na otázky :-) za odpověď předem děkuji.

1. telefonování, jak vás slyší protistrana, hlasitost hovoru ve venkovním prostředí na ulici za provozu.
2. SMS pohodlnost psaní na klávesnici, (to že je tam qwerty mi třeba osobně vyhovuje sem na ni zviklej z PC, a HTC S730,)
3. fotky a video tu už bylo několikrát omíláno tak asi OK
4. Video a Audio, klady a zápory co přehraje a co nepřehraje pokud něco nepřehraje (bylo něco málo řečeno)
5. Data - co umí otevřít za soubory např. jestli umí soubory office, DOC, XLS, PPS a jestli umí soubory PDF
6. Data – vytváření nových složek a přesun souborů atd. nevím jak to kdy bylo na Samsungu a jak to je na Wave, když tam něco nahraji jak a kam se to řadí a jestli jde přesunovat do jiných složek
7. kontakty, synchronizace přes Microsoft office outlook , nebo aspoň jestli jede v pohodě přes to KIES od Samsung
8. vyzváněcí melodie jestli jdou přiřadit ke kontaktům jednotlivě jakoukoliv melodiji ke komu chci nebo to musí být jenom po skupinách a melodie k SMS jestli jde nastavit jakákoliv nebo jenom přednastavený v mobilu
9. výdrž baterie (tohle osobně neřeším, když jdu spát píchnu do nabíječky a ráno je nabitej )
10. budík na více dní atd. ( bylo už zodpovězeno, že to jde a aji, že se nejdříve zapne telefon a pak budí )

Tak tohle je asi to základní co od telefonu potřebuji nebo jenom občas potřebuji viz ty soubory doc, xls, atd.
cisar79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oskrob 31. 5. 2010 21:32

Tady je recenze sice polska a velmi velmi obsahla a odpovi na hodne vasich otazek ma 1 a 2 cast.http://komorkomania.pl/
oskrob
Junior

Odeslat příspěvekod S8500wave 31. 5. 2010 21:34

kompas je uz nainstalovany?vyuziva net,alebo ako to funguje ? :hm
S8500wave
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KluG 31. 5. 2010 21:43

cisar79:
1. Často nevolám, ale když porovnám kvalitu hovoru s N95, tak Wave je určitě lepší, zvuk je krásně čistý a hlasitý.
2. Je to můj první dotek, ale qwerty na šířku mi celkem sedla a píšu na ní nejčastěji. Odezva blesková, není co řešit. :)
3. Bylo a lidé jsou s kvalitou spokojeni, já patřím k nim. ;)
4. Zvuk z repráčku má na mobil slušné basy, podle mě. Ext. titulky si neporadí s českými znaky. Videa v jakémkoli rozlišení jdou přehrávat přes celý display.
5. Zde nemůžu posloužit.
6. Řadí se to tam, kam to nahraješ. Přesouvání v telefonu není třeba, v tomto případě je lepší si soubory a složky uspořádat v pc.
7. Kontakty jsem měl na paměťové kartě, Wave si je sám našel a zobrazil je.
8. Melodii lze přiřadit ke kontaktům jednotlivě, SMS ton bych řekl, že ne. Alespoň jsem tu volbu nenašel.
9. Není problém telefon vybít za 8 hodin. Tohle je hodně individuální ;)
10. Lze nastavit konkrétní dny, kdy má budík fungovat. Lze nastavit i více než jeden budík.
Fabia 1.4, 74kW
KluG
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cisar79 31. 5. 2010 21:55

kluG: díky
pokud by bylo v možnostech nějakého majitele wave skusit nějakej office dokument jestli to telefon otevře a jde to přečíst, tak prosím nahrajte do telefonu nějakej doc soubor a skuste otevřít jak si to stím poradí
cisar79
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků