Samsung S5560 Marvel - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod look.ass 19. 5. 2010 19:36

Dobrý den,

pokud se tu někomu líbí Samsung Marvel - rád ho prodám. Je to dobrej telefon, ale nějak ho nevyužiji. Je jako nový, akorát se malinko odloupává původní folie co je na displeji, přidám zdarma 2 gb kartu a pouzdro. Nemá na sobě ani škrábaneček. Doinstaloval jsem nejnovější verzi Opery mini, aplikaci Oskárek pro posílání sms zdarma, aplikaci pro ICQ v mobilu.
look.ass
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 20. 5. 2010 06:36

Jen malé info k Marvelu. Nainstaloval jsem navigaci WeTravel a je funkční.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod Xarx 20. 5. 2010 14:46

Když už jsme u té javy, nevíte někdo, jak se u javových aplikací zbavím těch protivných šipek? Nejde nainstalovat nějaké chytřejší alternativní ovládání, které nezakrývá kus displeje a na kterém se dají rozumně hrát hry (pro nedotykové displeje)? Třeba nějakej "java loader"? U stávajícího ovládání stačí dát prst o kousek vedle, a klávesnice se např. přepne do numerického módu. (nehledě na další nectnosti)
Xarx
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 20. 5. 2010 22:15

Holt nedotykové aplikace na dotykovce, s tím se nedá nic dělat.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xarx 21. 5. 2010 07:01

Slawall: Zbytečné řeči. Naprogramovat něco takového nebo udělat aspoň konvertor nemůže být problém, ale nechci si to programovat sám. Konec konců, podobný konvertor jsem už viděl, ale sloužil trochu jinému účelu a byl na jinou platformu.

Takže otázka zní, zda jste někdo na něco takového už nenarazil, co by se dalo použít i pro tenhle telefon. Díky.

Edit: Myslím, že to byl Java Adapter for Mobile 2.2 (třeba http://www.motorolafans.com/forums/a1200-applications/13367-app-java-adapter-jam-2-2-utility-adding-touchscreen-support-java-apps.html).
Xarx
Junior

Odeslat příspěvekod Zášek 23. 5. 2010 11:09

Dobrý den, pořídil jsem si tento telefon a chtěl bych se optat na pár věcí:
1) Potřebuji poradit s nastavením připojení přes wifi. Když nastavím všechno jak má být, tak hlásí chybu DNS. I když DNS servery nevyplním,hlásí chybu DNS. Někdy také že se nepodařilo ověření. Setkal jste se s tím někdo? popř. nevíte jak to řešit?
2)nemáte nějaký fígl jak uchovat nastavení i po připojení k počítači? (myslím uložiště-bluetooth,fotoaparát)
3)spíše takový estetický problém-nevíte jak se zbavit ikonky pro EDGE?

díky za odpovědi Zášek

EDIT:4)nemáte nějaký trik jak upevnit přiložená sluchátka do uší? Pořád mi vypadávají nerad bych kupoval nové. Znám hodně lidí,kteří mají stejný problém.

EDIT2:5)také má váš telefon při zvedání nebo ukončování hovoru pomalejší reakce?
Zášek
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 5. 2010 15:16

Zášek píše:Dobrý den, pořídil jsem si tento telefon a chtěl bych se optat na pár věcí:
1) Potřebuji poradit s nastavením připojení přes wifi. Když nastavím všechno jak má být, tak hlásí chybu DNS. I když DNS servery nevyplním,hlásí chybu DNS. Někdy také že se nepodařilo ověření. Setkal jste se s tím někdo? popř. nevíte jak to řešit?


Jaké máš nastavené zabezpečení?
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zášek 23. 5. 2010 16:17

na mě musíš pomalu... v tomto nastavení se nevyznám... myslíš na telefonu? jestli myslíš šifrování tak tam je nastavené wep...
Zášek
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 5. 2010 17:07

A na routeru je nastavené co? Jsou tři, no je jich více, ale přimárně tři možnosti...WEP, WPA a WPA2. Na routeru a telefonu musíš nastavit stejné šifrování. Nejlepí je WPA 2 s šifrou AES, ale tohle šifrování mi nechtěl Marvel vzít, musel jsem tedy snížit zabezpečení a dát tam jen WPA.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zášek 23. 5. 2010 20:05

tak jsem zjistil,že to bude asi sdílený klíč,protože jsem v nastavení vyčetl že typ šifrování je wep a délka klíče je 64 bitů(protože toto jediné nabízí sdílený klíč). Ovšech to pořád hlásí chybu DNS,ať už je vyplněný nebo ne. Jediné,co nevím jak nastavit(pravděpodobně) je adresa proxy,prodleva a nevím jestli zapnout ad hoc.

díky zášek

EDIT: chybu DNS to hlásilo když jsem stál přímo u antény...když jsem o patro níže, píše že se ověření nezdrařilo. Ale DNS chybu hlásí také...

EDIT2:nejhorší na tom je,že mi to již dvakrát šlo, a potom aniž bych cokoli měnil, zase nejde...
Zášek
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 5. 2010 17:56

DNS nenastavuj, ani proxy. Nastav šifrování na WPA a zvol si své heslo, na routeru..pak to samé nastav v telefonu (WPA a to heslo). Popř zkus nejdříve open systém, tzn. bez šifrování, jestli to půjde nebo ne. A nemáš tam nastavený filtr MAC adres?
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zášek 29. 5. 2010 18:04

díky za rady, už jsem na to přišel. Když zapnu wifi,vyhledám a vyberu tu svoji,dám připojit a vyplním jenom heslo,jinak všechno nechám tak jak je (a to tam je nastaven typ ověřování na otevřít) a dám připojit. Potom se telefon připojí a mám přístup k wifi :) . Co mě ale štve je,že v jedné místnosti mám signál a když jdu do jiné asi o 5 metrů dál, už nemám signál :'( .

Odpovíte ji prosím i na zbývající otázky?
1)nemáte nějaký fígl jak uchovat nastavení i po připojení k počítači? (myslím uložiště-bluetooth,fotoaparát)
2)spíše takový estetický problém-nevíte jak se zbavit ikonky pro EDGE?
3)nemáte nějaký trik jak upevnit přiložená sluchátka do uší? Pořád mi vypadávají nerad bych kupoval nové. Znám hodně lidí,kteří mají stejný problém.
4)také má váš telefon při zvedání nebo ukončování hovoru pomalejší reakce?
5)folie na displeji je nějaká speciální pro dotykáče nebo je obyčejná?

Díky moc Zášek
Zášek
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 30. 5. 2010 13:20

2. Ikony se zbavíš až se dostaneš mimo signál EDGE. Pokud tam bude GPRS bude tam ikonka GPRS.
3. V balení jsou náhradní špunty ne? Zkus menší nástavce.
5. Stačí obyčejná fólie.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zášek 30. 5. 2010 14:09

Pokud jsem tedy dobre koukal, jine nastavce tam nejsou. Pro jistotu to potom zkontroluju.

Jinak mam dalsi sve otazky:(ty dosud nezodpovezene porad plati!)

1) nemate nejakou verzi opery ktera by umela pracovat se senzorem polohy a nemela ty otravne sipky?
2)nevite jak dat ikonu napr. opery na 3. stranu menu?

diky zasek
PS:omluvte diakritik
u pisu z marvela ;)


EDIT: Tak jsem se koukl do krabice a zadne nastavce na sluchatka tam nebyly...
Zášek
Junior

Odeslat příspěvekod Gamba1 30. 5. 2010 19:41

Zdravím. Taky jsem novým majitelem Marvela. Zatím jsem s ním spokojen a naprosto mi vyhovuje. Co se týká sluchátek, tak mi taky do uší nesedí a náhradní špunty v balení nejsou. Ale mám doma sluchátka po předchozím SonyEricssonu, který mi perfektně sedí a jsou prověřený a navíc mají další dvoje náhradní špunty. A proto díky Samsungu za 3,5 mm konektor. Co se týká pomalejších reakcí při zvedání a pokládání hovorů, tak toho jsem si všiml taky, ale podle mě telefon reaguje na přijetí a ukončení (zmáčknutí tlačítka) rychle a v pohodě, pouze se to pomaleji zobrazuje na displeji. Aspoň takto mi to připadá. Co mi u telefonu chybí a zatím jsem nezjistil jestli to jde (ale myslím si, že nejde), tak je umístění umístění jiných ikon nebo funkcí na plochu (úvodní obrazovku) než těch, které jsou ve widgetech. Spíš bych na ploše využil jiný funkce, než který nabízí widgety. K odstranění ikon EDGE a GPRS jsem někde na netu našel servisní kódy. Sice se to týkalo Samsungu Star, ale snad by to mohlo sedět i na Marvela, který z něho vychází. Ale já jsem to nezkoušel a měl bych i strach do servisního menu zasahovat.
Gamba1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků