Samsung S5560 Marvel - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod watouz 18. 3. 2010 19:44

Zdravím, četl jsem celou diskuzi, ale nikde sem nenašel o tom jesi jsou nějaké poruchy nebo materiálové chyby ( někde něco odlízá, vrže atd.). Takže děkuji za odpovědi :-).
watouz
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 19. 3. 2010 07:00

No co se týče mne, tak mám Marvela přes měsíc a vše šlape perfektně, materiálově dobře udělanej, nic nevrže neodstává. Měl sem jediný problém. Jednou jsem vyndal z telefonu kartu, dodávám že s kartou telefon fungoval normálně a na tu kartu jsem nahrál nějaká data z pc POMOCÍ ČTEČKY PAMĚŤOVÝCH KARET, po té co jsem kartu zase do telefonu vložil, tak telefon se totálně zpomalil a nešel používat. Po vyndání karty vše OK. Tak jsem kartu zformátoval v telefonu kámoše (Nokia) a po té si s ní Marvel zase rozuměl. Provedl jsem formát karty v MArvelu (jen pro jistotu) , ale od té doby telefon funguje zas skvěle. Nevím jestli to byla náhoda či co, ale s kartou na kterou se nahrála data přes čtečku měl problémy. Od té doby nahrávám na kartu z PC vše přímo v telefonu přes kabel.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod mskutil 21. 3. 2010 11:42

Zdravím. Manželka si pořídila S5560 a je s ním úplně spokojená až na jednu věc - telefon se jí velmi jednoduše odemyká (především přes displej). Když nemá ochranné pouzdro, tak je to průšvih - zatím naštěstí bez svého vědomí telefonovala jen mně a tchýni. S ochranným pouzdrem je to lepší, ale taky se jí to už stalo. Měl byste prosím někdo nějaký tip, jak se s tím vypořádat? Díky.
mskutil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod watouz 26. 3. 2010 13:48

Díky, a ještě jak velkou kapacitu Micro sdhc karty můžu max mít? ABy se to nesekalo..:) a jak často mobil nabíjíte? :-)
watouz
Junior

Odeslat příspěvekod ondratr 26. 3. 2010 18:00

Já tam mám obyčejnýho kingstona 8GB, a až na prolém co jsem popisoval výše vše OK.v manuálu píší max. 16Gb.
Nabíjím podle používání 1x za 5-7 dní
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod watouz 27. 3. 2010 13:42

Děkuju za všechny zodpovězené otázky...a ještě nějaké zajímavé věci co bych měl o tohle mobilu vědět? :-)
watouz
Junior

Odeslat příspěvekod Ricardo_tevéz 3. 4. 2010 18:47

Jen takový dotaz...
Neví někdo,jak se dá vypnout falešný hovor??
Pokud dávám mobil do pouzdra,tak se vždy aktivuje ten falešný hovor,to je ale pech... :-[
Ricardo_tevéz

Odeslat příspěvekod watouz 18. 4. 2010 16:49

Mám pár dotazů. :-) Jelikož má mobil foťák s bleskem a zatím sem nějak nezjistl jestli jde ten blesk použít i jako normální svítilna. A nebo jestli na to není popřípadě nějaký a program. A ještě jak má mobil motivy a v něm je nastavení tří schémat ( barevných stylů menu), jde nějaké další takové styly/schémata stáhnout? Předem díky za odpovědi. ;-)
watouz
Junior

Odeslat příspěvekod Xarx 20. 4. 2010 14:56

(Ricardo_tevéz) Falešný hovor:
Nastavení -> Nastavení aplikací -> Volat -> Falešný hovor

(mskutil) Automatické odemykání telefonu:
Což takhle vypnout odemykání přes displej, nebo nastavit jiný odemykací symbol?
Nastavení -> Inteligentní Odemknutí

-- 20. 4. 2010 16:04 --

Mám dva dotazy:

1. Telefon umí zobrazovat české znaky, ale nepřišel jsem na to, jak je psát. Klávesnice umí jen cesky, ne česky, a to i T9. Poradí někdo?

2. Nemám datový tarif, tak hodně stojím o to, aby se telefon nepřipojoval přes EDGE, jen přes wi-fi. Přišel jsem na jediný způsob, jak toho dosáhnout: v profilu T-mobile internet jsem změnil "Přístupové jméno" na "internet.t-mobile.Xcz", aby se server nenašel. Nicméně nevím, jestli to stačí k tomu, abych nedostával faktury za "pokus o datový přenos" (tj. nějaký minimální paušál).

Díky,
Martin.
Xarx
Junior

Odeslat příspěvekod Xarx 21. 4. 2010 15:05

Tak na tu češtinu jsem už přišel. Je potřeba nastavit pro zprávy znakovou sadu Unicode:

Nastavení -> Nastavení aplikací -> Zprávy -> SMS -> Možnosti odeslání -> Podpora znaků

Pokud je zvoleno "Abeceda GSM", tak telefon píše cesky. Je-li zvoleno Unicode, píše česky; na velké klávesnici se česká písmena píší stejně jako na malé, tj. opakovaným stiskem klávesy.

Jinak pro případné zájemce, na QWERTY klávesnici se mi píše špatně, mám asi velké prsty, takže velice často stisknu vedlejší klávesu. Blbé je to hlavně, pokud stisknu změnu jazyka - dohledávat češtinu v tom dlouhém seznamu jazyků, abych to napravil, trvá dost dlouho.
Xarx
Junior

Odeslat příspěvekod fefr 28. 4. 2010 17:34

dobrý den,chci se zeptat,jestli telefon připojený přes wifi přehrává videa na youtube a podobných serverech. Po tomto telefonu koukám a chci se zeptat,jestli je to dobrá koupě. Ovládá se dobře? Je kvalitní? Nějaké chyby? díky za odpověď Fefr

EDIT: ještě jsem sepsal pár otázek:
1)lze video přetáčet že potáhnu jezdcem?(abych nemusel klikat na rychlé přetáčení)
2)nemáte někdo link na obsáhlou recenzi tohoto telefonu?
3)jak rychle běhá wifi?
4)má repráčky na hudbu zvlášť nebo hudba hraje ze sluchátka?
5)Jaký je rozdíl mezi odporovým a kapacitním displejem?(ne teoreticky ale prakticky)
EDIT2:jaký je rozdíl mezi S5560 marvel a s5560 noble black?
fefr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xarx 29. 4. 2010 13:35

Mám telefon asi 14 dní a subjektivně bych telefon hodnotil 4 hvězdičky z 5-ti. Ovládá se příjemně, ale už jsem narazil na několik nepříjemností.

Např. si telefon nepamatuje trvale, že má fotky z fotoaparátu ukládat na kartu (zřejmě po připojení do USB se nastavení přepne zpět na ukládání do telefonu). Dál mě zklamal foťák - je sice 5 Mpix s autofocusem, ale fotky jsou bídné, většinou "rozpité". Ve specifikaci se píše, že foťák umí panoráma a sekvence - jenže panoramatické fotky jsou vysoké jen 480 pix, a fotky ze sekvence jen 320x240! Nebo po úpravě seznamu widgetů vám všechny widgety z plochy zmizí a musíte je nastavit znovu.

V neposlední řadě prodejem telefonu podpora pro Samsung končí. Widgetů, které se dají stáhnout, je pár a nic neumějí. A nový firmware zřejmě jen tak neuvidíte. (Díval jsem se, a ani pro starší telefony od Samsungu nový firmware většinou neexistuje.) Jinak řečeno, musíte se spokojit s tím, co jste dostal v okamžiku koupě.

Na druhou stranu, v dané cenové kategorii jsem lepší telefon nenašel. Zejména jsem hledal telefon s wi-fi, foťákem, přehrávačem, rádiem, Javou a velkou výdrží.

K vašim otázkám
1) ano
3) neumím to změřit, ale dostatečně rychle.
4) má jeden repráček (používá se i na zvonění). Pokud chcete poslouchat stereo, musíte použít sluchátka.
5) nemám srovnání, jiný dotykáč jsem neměl, ale nemám s ním problém.
S5560) oboje je asi totéž, domnívám se
Xarx
Junior

Odeslat příspěvekod fefr 29. 4. 2010 16:34

děkuji, asi do tohohle telefonu půjdu
měl jsem stejné preference jako vy a jak jsem tak koukal,v této cenové hladině konkurenci moc nemá :) .
Nevíte ještě prosím jak je to s těma youtube apod.? děkuji fefr
fefr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xarx 29. 4. 2010 19:51

Wi-fi není nijak omezená oproti jiným způsobům připojení, YouTube se přes ní přehrává bez problémů.
Xarx
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 4. 2010 20:58

Jen mi připadá, že má strašně slabý dosah, kde mám s E52 plný signál, Samsung ztrácí spojení. :-(
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků