Samsung S5620 Monte - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod vabo 22. 1. 2011 21:03

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli je u těchto telefonů nějaký problém s internetovým prohlížečem Opera mini. Mám nainstalovaný Opera mini verze beta na velikost 240x400 a astává se mi, že se během týdne i 4x smaže telef. seznam v mobilu. může to být tím prohlížečem beta? :-\
vabo
Junior

Odeslat příspěvekod Trcka 22. 1. 2011 22:37

To je divné používám Operu půl roku a absolutně bez problému. Na Montíka nejlepší WWW prohlížeč. :-)
Trcka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod havry.boy 23. 1. 2011 13:34

firmware s QWERTY is completed.. :D fakt se mi ta QWERTY líbí ;)

__DeathPaint__
a jinak http://s5620.euweb.cz/index_soubory/tip.htm a nová stránka je http://s5620.euweb.cz/beta/index.htm ale ta ještě neni kompletní. Najdeš tam úplně všechno ;) :)
havry.boy
Junior

Odeslat příspěvekod rosacz 23. 1. 2011 16:38

nevite jestli by na tom fungoval android kdyz se da rozjet na samsungu s8000 jet? :?:
rosacz
Junior

Odeslat příspěvekod chrastek 25. 1. 2011 16:08

Muzete prosim upresnit, ktery je to ten Firmware s Qwerty klavesnici.
chrastek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kirneu 26. 1. 2011 02:37

Hele lidi mám tenhle mobil, ale nemůžu na něj sehnat nějaký normální hry ani aplikace :-( poradíte mi něco nebo nějaký stránky atd? :-) budu vám moc a moc vděčnej :-)
kirneu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vabo 3. 2. 2011 21:11

Mobil jsem měl na reklamaci. vyměnili mi tam nějaký elektronický komponent a teďka je zatím vše v pořádku.
vabo
Junior

Odeslat příspěvekod venab 11. 2. 2011 06:09

zdravim,, muzu se zeptat, jak je na tom monte s mapama? jde mi spis o mapy a orientaci, nez nejake navigovani do auta. bud chodeni po meste, nebo kdyz jedu na stopa, abych vedel kde je muj dalsi velky cil. hlavne aby se mobil vubec nepripojoval na net. da se stahnut neco gratis nebo neco cerneho? a funguje to regulerne? díky

-- 11. 2. 2011 06:52 --

popřípadě poradit jestli vzít k tomuto zaměru montyho(bezOS), galaxy 5(android), wave 5250(bada¨) popr vodafouna 845(netusim) vzdicky sem mel mobily bez OS tak mi to vubec nic nerika (z dotykacu sem mel pouze prvni lowend LG)
venab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koumes6378 11. 2. 2011 08:10

venab: samozřejmě na monte existuje řada mapových aplikací včetně snadné tvorby mapových podkladů (legálně a zdarma).

1.Trebbuddy - skvělá nejen turistická navigace se snadnou tvorbou map za pomocí Mobile Atlas Creator, možnost hlasové navigace včetně routingu, podpora atlasů, atd. - více na www.trekbuddy.net
2. MGMaps - další výborná navigace, opět snadná tvorba map (i za pomocí Mobile Atlas Creator), možnost map z google, cykloatlas.cz, zatím není možná hlasová navigace a routing, umožňuje zoom mapy, atd. - více na www.mgmaps.com
3. WeTravel - dobrá hlasová navigace, mapy z openstreetmaps, možno stáhnout celou ČR, při navigaci někdy problém, že naviguje i po chodnících, atd. - více na google
4. Další stádo programů využívajících GPS, které spíš slouží určité specifické činnosti - HandyGeocacheing, Locify, atd. - více google
koumes6378
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DeeVee 11. 2. 2011 11:23

venab píše:zdravim,, muzu se zeptat, jak je na tom monte s mapama? jde mi spis o mapy a orientaci, nez nejake navigovani do auta. bud chodeni po meste, nebo kdyz jedu na stopa, abych vedel kde je muj dalsi velky cil. hlavne aby se mobil vubec nepripojoval na net. da se stahnut neco gratis nebo neco cerneho? a funguje to regulerne? díky

Já mám v Montem GPSMid. na to co od map požaduješ by to mohlo stačit. Mě funguje i jako navigace v autě. Sice není tak hezká jako třeba Route66 nebo NaviExpert, ale učel plní a hlavně je 100% offline. ;-)
Naposledy upravil Fíla dne 11. 2. 2011 13:20, celkově upraveno 1
Důvod: citace zkrácena
DeeVee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza888 14. 2. 2011 14:19

Ahoj, chci se zeptat, můj Monte má menší problém. Občas při nějakém hovoru se telefon sám od sebe vypne a restartuje. Vůbec nevím, čím to je a může být. Dřív to nedělal, firmware je originální od výrobce. Díky za případné rady.
honza888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 14. 2. 2011 20:14

S vypínáním telefonu jsem měl úplně stejný problém. A návštěva autorizovaného servisu mě naštvala ještě víc.

Telefon jsem kupoval na www.megaobchod.cz, na 100% CZ distribuce, s obchodem mám jen dobré zkušenosti. V servisu mi přehráli FW a ouha - jednalo se o FW brandovaný pro operátora O2. Telefon měl však původnĚ FW jakkoliv neupravený, nekupoval jsem si telefon, který by byl z této distribuce. V servise se hájí tím, že distribuce se identifikuje podle IMEI, což chápu, jak je ale možné, že telefon byl po vybalení z krabice (která na sobě měla pečetící samolepku Samsung) byl FW telefonu neupravený a najednou mi tam nahrají příšerný FW od O2? V servisu mi i ukazoali obrazovku nějakého jejich programu, kde byla distribuce O2 skutečně napsána... co s tím? Předpokládám, že má Samsung v databázi IMEI pořádný bordel. Už jsem se obrátil na výrobce i prodejce a Čekám, co mi odpoví...

Dokážete někdo podle IMEI zjistit, jak to vlastně je?
Zdeněk L.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod koumes6378 14. 2. 2011 21:39

Zdeněk L.: obávám se, že dle IMEI nezjistíte zhola nic, páč sám velký O2 má ve svém seznamu IMEI až neskutečný chaos (otázka kdo je na vině zda O2 či Samsung CZ), viz. historické příspěvky ohledně nefunkčního NaviExperta na telefonech z O2, atd.
Taky moc nerozumím chování servisu, který pro mě z neznámých důvodů aktualizoval FW dle pochybné databáze IMEI, přitom stačí nahlédnout na verzi stávajícího FW a do 5 minut nahrát aktuální verzi nového (zkusil bych tam zajít znovu, vzít si i kupní doklad, a zkusit si nechat dát nejnovější verzi FW s češtinou na počkání)

Honza888: chce to občas restartovat telefon (zvlášť po dlouhém provozu bez vypnutí, hraní her, serfování, atd.), taky pročistit interní paměť (pomazat staré sms, mms, nepotřebné java aplikace) a na závěr i pročistit paměťovou kartu a defragmentovat
koumes6378
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 14. 2. 2011 22:47

koumes6378: V servisu tvrdili, že typ FW jim program "vnutí" sám - technik mi ukazoval obrazovku, kde bylo uvedeno políčko "buyer" a tam kód DAAO2C, což je prý označení O2... No, jsem z toho trošku rozladěnej, takovej bordel bych opravdu neočekával...
Zdeněk L.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Komodorek 15. 2. 2011 14:05

Dnes jsem si aktualizoval program Kies na novou verzi 2. Koukam spatne nebo se uz neda dostat na smsky v mobilu?
Samsung Monte, fw: S5620BUJD2 ->> S5620BUJG1, Vodafone, karta Sandisk 8GB
Komodorek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka