Samsung S5620 Monte - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod doc.marcel 21. 6. 2010 19:49

Zdravim.
Měl bych otázku k přehrávání multimédií z karty

1) jaké Monte umí přehrát hudební a video formáty?

2) poradí si s playlisty vytvořenými přímo v PC (.m3u) a dokáže podle nich přehrávat? Abych po nahrání složek na kartu dělal vždy nové playlisty se mi nechce.

3) jak zvládá adresářovou strukturu? Potřebuje taky rozškatulkovat obsah podle typu jak Ericssony, nebo to pozná sám podle přípony?

4) možná se opakuju, ale: .doc, .xls, .txt, .pdf, .html
Lze i upravovat?

díky
doc.marcel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stone2 21. 6. 2010 21:16

Mozna ze jsem neco se siti delal. Kdyz se snazim pripojit na http://m.cz.samsungapps.com tak mi to napise:

Vyprsel casovy limit pozadavku.

Jak nastavim / overim jestli mam spravne nastavenou 3G. Jen podotykam, ze bydlim v Brne a doufam, ze tady 3G mame?

Ahoj
Petr
Stone2
Junior

Odeslat příspěvekod ingbrzy 22. 6. 2010 06:41

Zdravim...

Nahral som si novy firmware S5620XEJD1 a nikde nemozem najst nastavenie abecedy SMS.. teda moznosti Unicode alebo Abeceda GSM.... takze pri pisani SMS mi to dava diakritiku a do SMS sa zmesti len 70 znakov...

viete mi poradit kde najdem to nastavenie pre abecedu SMS s firmwarom S5620XEJD1..?
predtym som mal S5620XDJC1 a bolo to v nastaveniach pre SMS...

Dakujem vsetkym za rady....
________________________________________________________________

SAMSUNG GALAXY SII i9100
HyDrOG3N-ICS (AOKP) -> Android 4.0.4 + APEX Launcher

SAMSUNG GALAXY S i9000
AOKP -> Android 4.0.4 + APEX Launcher
ingbrzy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klára.g 22. 6. 2010 07:16

Meverik97
no podle mě se to ukládá do mobilu, pak až jsem na wi-fi, tak se připojím a vyberu a stahnu :-)
klára.g
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stone2 22. 6. 2010 08:16

Jedna otazka k tomu GPS. Cele to funguje pres GPRS?
Musim k tomu mit poveleny Internet/GPRS k mobilu?

Jinak, kdyz si necham zobrazit stranku http://m.cz.samsungapps.com tak mi ji v pohode nacte (doufam, ze ne z cache), ale pri stahovani JAD souboru pro Navigaci to nahlasi, ze Vyprsel casovy limit pozadavku.

Nevite nekdo, kde muze byt problem?

Diky
Petr
Stone2
Junior

Odeslat příspěvekod Wlashack 22. 6. 2010 11:59

Neustále máme problém s GPSkou. Ikdyž stáhneme data GPS+, fixace ne ani nezrychlí, ani vůbec neproběhne. Jen jednou se po asi 15ti minutovém ležení na balkóně chytla poloha i satelity, ale pouze v menu telefonu, ne v navigaci, nebo v Google Maps. Myslel jsem (podle zdejšího fóra), že náběh GPS bude od první fixace rychlejší, ale místo toho už vůbec neproběhl. Reklamace?
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vincent 22. 6. 2010 13:38

Přestává mě to s tímto mobilem bavit. Hlavně co se týče synchronizace s outlookem. Taky se vám stává, že ten "úžasnej" program Kies začne z ničeho nic psát, pokud se přes něj chci pdoívat na kontakty, plánovač, atd.. , že "Telefon tuto službu nepodporuje" ? Telefon by mi i celkem vyhovoval a stačil, ale tohle mě ničí.
Vincent
Junior

Odeslat příspěvekod Stone2 22. 6. 2010 14:03

Uz se dan snazim stahnout naviagacni software z m.cz.samsungapps.com a stale nic.
dokonce kdyz dam v prohlizeci primo http://cz.getne.eu/get/S5620/Naviexpert.jad tak mi to nejde stahnout.

Vodafone live mam nastavene na:
Menu
Web - Vybrat
Nastavení - Vybrat
Internetové profily - Vybrat
Vytvorit
Nastavit název : Vodafone live!
Typ prenosu : Datové pakety
Prístupové jméno : data.vodafone.cz
Typ overení : Normální
ID Uživatele : wap
Heslo : wap
Protokol : HTTP
Domovská URL: http://live.vodafone.com
Adresa proxy: 10.11.10.11:80
Prodleva : 120
Upresnit nastavení - Vybrat
Pevná adresa IP : nezadávat
Pevný server DNS : nezadávat
Trída komunikace : Predplaceno
OK
Uložit
Vodafone live! - Vybrat

Kdyz jsem telefon vypnul a opet zapnul a zkousel zadat m.opera.com, tak se mi zobrazila stranka, ale pri stahovani mi to nahlasilo: "Vyprsel casovy limit pozadavku".

Pred transferovanim me sviti ikona pripojeni na 3G+ cervene a pri stahovani se zmeni na nejakou zemekouli.

Kdyz se snazim zobrazit stranku znova, tak uz mi to nejede a stranka se nezobrazi vubec.
Neni potreba mit k tomu microSD kartu?

Ahoj

-- 22. 6. 2010 15:06 --

Zapomnel jsem dodat, ze pres Chytrou SMS mi neslo nastavit pripojeni internet. Nahlasilo to Instalace selhala. Jak dlouho se musi cekat s downloadem? Mam pripojeni 17Kc/den. Muze v tom byt problem?

-- 22. 6. 2010 15:46 --

Uz je to hotove. Bylo to pripojenim. pri pripojeni 177Kc/mesic to frcelo velmi rychle.
Stone2
Junior

Odeslat příspěvekod ipetrk 22. 6. 2010 21:38

doc.marcel: Ahoj, odpovím jen na část otázek - zbytek jsem ještě nezkoušel... O víkendu se na to vrhnu :D

1.) Audio: MP3/WMA/eAAC+; Video: MP4/H.263/H.264 player
2.) Sorry - nepoužívám je ani v PC, takže jsem nezkoušel.
3.) Adresářovou strukturu přehrávač nezvládá. Neumí přehrávat adresář. Vždycky si hudbu srovná podle tagů, takže pokud máš v PC nějakou složku, kam si sypeš zajímavý písničky a pak ji nahraješ do telefonu, vypadá to, jako by si tam měl spousty alb... Těmi příponami nevím co myslíš. Já měl SE doteď a nikdy jsem nic neškatulkoval...
4.) Záleží na tom, co si stáhneš za program. V telefonu je program na prohlížení .doc, ale jen prohlížení. Možná zvládne i tabulky, ale nevím. Na netu jsem ale viděl programy na editaci... ale... no, kdo by o to stál? :D (na původním SE se Symbianem jsem to měl, ale nikdy jsem to nepoužil).

Wlahsack: Tak ještě zkoušej. Mně se stalo na zahradě u domku, že jsem neviděl ani satelit. Čekal jsem jak trubka asi 3min a nic. Tak jsem se otočil, že to vzdávám a najednou během chůze ke dveřím (pár sekund) mi naběhlo 8 satelitů. Tak jsem bádal a zjistil jsem, že na určitým místě na zahradě, když stojím určitým směrem, tak telefon nevidí nic...
ipetrk
Junior

Odeslat příspěvekod Wlashack 23. 6. 2010 13:23

Tak mě to sice opět našlo, ale opět: Fixace +- 20 minut a to jen v menu telefonu. Jak GM tak NavExpert mlčí ... Příště tak kamarádovi doporučím telefon, musí mě proklínat. Samsung, palec dolů!
Samsung Galaxy S (GT-i9000) @ Darky's ROM - 16GB microSD
HP Pavilion dv6550 (C2D 2.0, 3GB DDR, 500GB, NV6200, WF-BT)
XBOX360 Elite (CFW1.6)

Pillowrecker - new ID for Wlashack.
Wlashack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 23. 6. 2010 14:06

Vincent: máš nejnovější Kies? ten dodávaný na CD je zastaralý, doporučuji odinstalovat a stáhnout si nový z oficiální stránky Samsungu, možná to vyřeší daný problém.
k.o.v.b.o.j
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TW0R 23. 6. 2010 16:08

Doufam, že se problém s gps nějak vyřeší, však tam nemusej dávat přece ten nejstarší čip, mam BT GPS přívěšek na klíče co sem koupil starej za šest kil, takže ten samotnej zmetek musí být za padíka...ten přívěšek ve spojení s notebookem naviguje tak do půl minutky...

-- 23. 6. 2010 17:12 --

Takhle by to bylo pěkně, úplně nepoužitelný, myslim že by to jinej ovladač vyřešit mohl...ač o tom nic nevim...

Jinak v pohodě telefon, musim to tu jen pročíst abych zjistil jakže se dostanu k ovladani telefonu když je připojenej do kompu káblem...

Kies se mi právě instaluje už asi 45minut, nechápu proč a co dělá, když bude pracovat až za hoďku přijedu tak to típnu a sosnu tu novou verzi o které to kauboj mluvi...
TW0R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stone2 23. 6. 2010 19:17

Nevite, kde se daji sehnat nove firmwary?

Mam mobil od Vodafonu, fw S5620BUJD2. GPS satelity nenajde vzdy.

Diky moc
Petr
Stone2
Junior

Odeslat příspěvekod Stone2 23. 6. 2010 19:57

ja jsem neco nasel, ale nevim jestli to zde muzu oznamit z duvodu pravidel diskuze.
samsung-firmware zadat do googlu by mohlo stacit.
Jak ale muzu vedet, ze firmware je v poradku?
Jak se uploduje na telefon?
Neporusim zaruku telefonu?
Stone2
Junior

Odeslat příspěvekod ipetrk 23. 6. 2010 22:40

TWOR: Když chceš používat telefon i při propojení s PC, tak si nastav v menu, aby se to při připojení zeptalo, jak se má telefon chovat, připojíš kabl, zamkneš telefon, odemkneš telefon a hurara. Telefon se nabíjí a chová se jako paměťový úložiště a přitom se v něm můžeš hrabat. ;-)

Jinak Kies jsem nainstaloval z CD, docela pomalý, ale hodina ne... tak 20min (ne netbooku). A po instalaci se rovnou updatoval... takže mám tu poslední verzi.
Při problémech zkuste kouknout, jaký máte nainstalovaný NETframework... Někdo dřív v diskuzi psal, že náhodou přišel na to, že když máte starý NETy vedle těch novejch, tak, že se to pere...
ipetrk
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků