Samsung C6112 Duos - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod matt_e 8. 7. 2010 15:07

Nová verze Samsung New PC Studio 1.5.1 ke stažení.

mjtwister: Tak jsem zjistil, že Tebou popisované problémy při psaní T9 a vkládání slov mám také i na podle všeho posledním SW. Zdá se, že Samsung má s odladěním SW pro český trh docela problémy, což mě jako jinak spokojeného majitele C6112ky jako jednoduchého dualsimu docela mrzí.

Pro upřesnění dat vydání jednotlivých verzí SW si dovolím citovat zahraniční web:

Every firmware have a letter code.
With that code we can check what kind of landcode on the firmware is.

AW = cs,de,en,fr,hu,it,pl,sl
AZ = de,en,es,fr,it,nl,pt,tr
BD = de,el,en,es,fr,it,pt,tr
BY = el,en,fr
CB = cs,de,en,fr,hu,it,pl,sl
CE = de,en,es,fr,it,nl,pt,tr
CP = cs,da,de,el,en,es,fi,fr,hu,it,nl,no,pl,pt,sl,sv,tr
DB = en,vi
DC = en,th
DD = en(hi)
DT = en,id,ms,vi,zh
DX = en,id,ms,th,vi,zh(ta)
DZ = en,zc(id,ms,ta)
JA = de,en,es,fr,it,nl,pt,tr
JC = de,en,es,fr,it,nl,pt,tr(ar)
JP = ar,en,fr(fa,ur)
JR = ar,en,fa
JV = en,fr,pt,tr(ar,de,es,fa,it,nl)
JW = en,de,es,fr,nl,pt,yo
ME = en,fr
MK = cs,da,de,el,en,es,fi,fr,it,hr,hu,no,nl,pl,pt,sl,sr,sv,tr
MS = de,en,es,fr,it,nl,pt,tr(cs,da,el,fi,hu,no,pl,sl,sv)
MT = de,en,es,fr,it
MY = de,en,es,fr,it,nl,pt,tr
NH = en,lv,ru
PO = de,en,es,fr,it,nl,pt,tr
PU = en,ru
UB = en,es,pt
XA = de,en,es,fr,it,nl,pt,tr
XB = da,de,en,fi.fr,nl,no,sv
XC = de,el,en,es,fr,it,pt,tr
XD = cs,de,en,fr,hu,it,pl,sk(hr)
XE = en,et,lt,lv,ru,uk(az,bg,de,fr,ka,kk,mk,ro,sr)
XF = bg,en,hr,hu,mk,ro,sl,sr
XX = de,en,es,fr,hu,it,nl,pt(cs,da,el,fi,no,pl,sl,sv,tr)
XW = de,en,es,fr,it,pt,tr(pl)
ZC = en,zh-s,zh-t
ZH = en,zh
ZT = en,zh

Letter - Year - Month
A - 2001 - January
B - 2002 - February
C - 2003 - March
D - 2004 - April
E - 2005 - May
F - 2006 - June
G - 2007 - Jule
H - 2008 - August
I - 2009 - September
J - 2010 - October
K - 2011 - November
L - 2012 - December

Explains:
Explain: I5700 version - I5700XEIL5 December 2009
XE = Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Lithuania, Russia, Ukraine, United Kingdom
I = 2009
L = December
5 = Version
Languages = en,et,lt,lv,ru,uk(az,bg,de,fr,ka,kk,mk,ro,sr)

Explain: S3100 version - S3100XXIK1 November 2009
XX = Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom
I = 2009
K = November
1 = Verion
Languages = de,en,es,fr,hu,it,nl,pt(cs,da,el,fi,no,pl,sl,sv,tr)

Explain: B2700 version - B2700XEIA1 January 2009
XE = Bulgaria, Estonia, Kazakhstan, Lithuania, Russia, Ukraine, United Kingdom
I = 2009
A = January
1 = Version
Languages = en,et,lt,lv,ru,uk(az,bg,de,fr,ka,kk,mk,ro,sr)


Čili moje původní verze SW (C6112XXIK9) byla z listopadu 09 (nikoliv z prosince, jak jsem mylně uvedl výše O:-)), mjtwisterova (C6112XXIL5) je z prosince 09 a poslední verze s češtinou o které vím(e) (C6112XXJA1) je z ledna 2010. Paradoxně jsem nejméně chyb našel v nejstarší verzi. Je tu ještě někdo s verzí SW C6112XXIK9, kdo by se mohl podělit o svoje zkušenosti? Případně má někdo ještě jinou verzi?
Naposledy upravil Fíla dne 23. 6. 2015 19:08, celkově upraveno 7
Důvod: příspěvky sloučeny
matt_e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ida26 8. 7. 2010 19:17

mjtwister: Problém s dublováním několika slov při psaní sms můžu potvrdit, jen jsem dosud nevěděla, že to souvisí s vkládáním nových slov...
Ida26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bucatko 12. 7. 2010 09:22

mjtwister, Ida26 : Problém s opakováním slov při vkládání nového do T9 se mi taky párkrát objevil. Ale jen nahodile, ne vždy. Jen mě mrzí, že si ta vložená slova moc dlouho nepamatuje. Uložila jsem si do T9 "Ahojky" a "mamko". Po nějaké době mamce zase píšu, automaticky překlikávám T9 a moc nekotnroluju a mamce došla zpráva, která začínala Cinky mamlo :-)) Trošku se divila, naštěstí si víc voláme než píšem.
Každopádně mě děsí ty skryté SMSky. Zkusila jsem vymazat jen Moje složky, ale mobílek napsal, že složka je prázdná. Ale čítač je stále sčítá... :eh
bucatko
Junior

Odeslat příspěvekod mjtwister 12. 7. 2010 14:19

bucatko
Jsem zvědavej, co ten mobil udělá, až dojdeme do 300 zpráv... jestli napíše plná paměť, nebo začne čítat přes 300...
A co se týče zapomínání slov v T9, nepřehrávala jsi soft? Mě tohle dělala motorola, ale tam to bylo tím, že se mi občas úplné kousla, že ani nešla vypnout, tak jsme musel vyndat baterku a následně byla všechna uložená slova v T9 pryč... a jelikož se sekala často a její základní slovní zásoba byla mizerná a neznala spousty často používáných a spisovných slov, tak jsem ze psaní zpráv byl naprosto "nadšený" a rychlejší bylo je datlovat.
matt_e
Jak to myslíš s tím odladěním pro český trh? Jakože jiné jazykové verze tyhle problémy mít nemusí? Jsem myslel, že aktualizace a opravy softu dělá samsung a pak to jen někdo přelouská do těch všech jazyků....
Každopádně těch drobných nedostatků je tam docela dost... se dost divim, že s tím něco nedělají, ten mobil už je na trhu někde 3/4 roku a poslední aktualizace je z Ledna... vypadá to, že v Samsungu jsou se svým dílem spokojeni :-(
mjtwister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bucatko 12. 7. 2010 16:01

mjtwister: Mně psalo paměť plná, ale to mi ještě fungoval MobilEdit, takže jsem to jeho pomocí vymazala. Ale ten už mi nejede ani když jsem se pokusila CCleanerem pročistit...asi budu muset požádat někoho zdatnějšího než já.
Nainstalovala jsem si nový NPS a ten to taky neumí :/ Sice SMSky natáhnu do NPS, tam vymažu, ale synchronizovat zpátky už to nejde :--
T9 - soft jsem nepřehrávala, ale asi to bylo tím, že jsem to slovo prostě delší dobu nepoužila...nevím. Cinky mamlo :-D
bucatko
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 13. 7. 2010 17:08

Můžu se zeptat, co jsou ty neviditelné SMS? Mi například chodí SMS od Vodafounu - přeposílám si začátek mailů - a ty normálně mažu s ostatními (nenechávám žádné SMS v mobilu)... Nevidím, že by se mi někde SMS hromadily...
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bucatko 14. 7. 2010 08:24

traveller : Typ SMS, které se stávají neviditelnými jsou u mě přesně ty začátky mailů, co si nechávám posílat (tak mám Vodafone) + pak SMS z krátkých čísel jako je SMS k autorizaci do internetového bankovnictví. Po přečtení tyto SMSky taky mažu. Jednoho dne mi mobil napsal, že mám plnou paměť. V první chvíli mi to přišlo jako obrvský nesmysl, protože součet Doručené, Odeslané, Odchozí, Koncepty mi dával necelou stovku. Když jsem otevřela Moje složky, měla jsem tam jen 1 SMS. Pátrala jsem dál. V Nastavení/13Paměť/2Stav paměti/1Zprávy jsem na 3.záložce SMS zjistila, že u položky Moje složka je číslo přes 200, ale když jsem tu složku otevřela viděla jsem jen tu jednu!!! Tak to jsou neviditelné SMSky! ]:-<
Dokážu je smazat pouze pomocí MobilEdit, když je natáhnu do PC, tam se načtou, vymažu je a následně opět sesnychronizuju PC s mobilem.
bucatko
Junior

Odeslat příspěvekod PPetrik 14. 7. 2010 08:44

Mně se takhle schová jen první SMS po vymazání paměti. Ostatní se už bez problémů mažou.
PPetrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod traveller 18. 7. 2010 16:36

bucatko: Tak to já asi takový problém nemám. Po přečtení mažu vždy všechny SMS (odstranit více) a v tom Nastavení.... Moje složka - mám u Doručených zpráv nulu. V Moje složka mám 1.8 MB v MMS šablonách. Jinak jsem tam nic nenašel.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romual 30. 7. 2010 11:07

Dobrý den , chtěl jsem z důvodu prodeje uvést tel . do továrního nastavení ale po úplném resetu/vynulování jen bliká displej s nápisem GT-C6112 Samsung ... Poradíte ?
:-)
romual
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bucatko 13. 8. 2010 07:55

Ahoj všichni,
bohužel se mi objevil další problémek. Z ničeho nic se mi začal mobílek vypínat. Po manipulaci ho dám do futrálu, uložím do kabely a když ho o hodinu později vytáhnu, je vypnutý. Stává se mi to i když je baterie plně nabitá :( Máte někdo zkušenost, co s tím?
Ale aspoň pozitivní zpráva s neviditelnými SMS, pokud mažu zprávy po vícero najednou, tak se neschovávají :) Už mám přes měsíc neviditelné SMS v počtu 124 a číslo se nezvyšuje.
Mějte se jak nejlíp to v těchto deštivých a povodňových dnech jde!!
bucatko
Junior

Odeslat příspěvekod Radegast24 23. 8. 2010 09:46

po delší době jsem zabrouzdal na forum, hledám zda je možné nainstalovat do C6112 čtečku QR kodu. Prohlížel jsem toto téma, ale nic nenašel. Když chci stáhnout čtečku např. Kaywa reader, Neo reader, tak po mně chce typ MT, ale v sekci Samsung se C6112 nenachází, pls o radu kterou čtečku (pro jaký typ Sams.) si ji mohu stáhnout. Díky.
Radegast24
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod QeeBee 8. 9. 2010 12:00

Mé zkušenosti s C6112 jsou tragické. Prvních 14 dní fungovalo vše dobře. Pak jsem si všiml, že se projevuje problém s neviditelnými sms občas. V dalších dnech to vzalo rychlý konec. Bankovní sms mi přestaly chodit úplně (ani restart telefonu nepomohl), zprávy z čísla 2255 (vodafone, přeposílání email notifikací) a rostl čítač zpráv, které jsem ovšem v telefonu nenašel a ani s MobilEditem jsem si nepomohl (při načítání zprávy číslo 300 došlo k chybě). Telefon se začal sám od sebe restartovat (vypnul a znovyu naběhl), třeba 6x za sebou. Pravidelně se restartoval i při hovorech (příchozích i odchozích). Reklamoval jsem, po 14 přišel z opravy s tím, že byla vyměněna základní deska. Po dvou dnech to začalo na novo. tedy již podruhé v reklamaci. Nevím co si mám myslet, měl jsem předchůdce d880 a vše fungovalo dobře (po dvou letech je díky konstrukci tel. vháji flexi kabel).
Obecně co se ke mně dostalo za poslední dobou o značce Samsung, tak není nic lichotivého. Kolega v práci si před 2,5 rokem dvd recorder od Samsungu a už mu odešel (za opravu chtějí 15000, tedy dvojnásobek pořizovací ceny). Znamý měl televizi od Samsungu a těsně po záruce odešla s tím, že je neopravitelná. Teď můj telefon, jsou i ostatní značky na tom takhle? :grr: A já idiot jsem si při výběru dvousimkáče bláhově myslel, že volbou Samsunga si odpustím experimenty ala emgeton či miwy :pozor
QeeBee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EliVo 19. 9. 2010 12:02

Ahoj všichni, tak jsem po dlouhém váhání rozšířila řady vlastníků C6112, protože mít telefon na 2 simky prostě převážilo. V zásadě souhlasím s tím, co už jste napsali přede mnou. Jako KLADY u tohoto telefonu bych uvedla hlavně možnost být na příjmu u dvou sim karet zároveň (což u mě nakonec rozhodlo)a kvalitní zpracování.
MÍNUSŮ bude trochu víc:
. telefon je docela veliký a tlustý, zasloužil by si modernější rozměry
. nemá dirky na šňůrku, nebo sem je nenašla
. chybí mi světlo
. u foťáku sem nikde tu výše popisovanou KONTROLU nenašla :-[
. fialová tlačítka by mohla být taky podsvětlená
. 2x hodiny na displeji
. psaní sms je naprostá tragédie, pomalá odezva a docela postrádám nápovědu znaků na jednotlivých tlačítkách, grafické smajlíky (mám kamarádky co jich napíšou třeba 1O do zprávy a to mi pak přijde jako rozsypaný čaj), navíc, někde v telefonu sem je viděla
. při nastavení zvuku pro příchodí zprávu se mi u každé zprávy zahlásí 4x po sobě (nevíte někdo, čím by to mohlo být)
. doručenka by nemusela chodit jako samostatná zpráva
. nějak tápu v pojmech PŘESUNOUT a ULOŽIT, na tom se mi mobil vždycky zasekne a musím se držením vypínacího tlačítka vrátit do hlavního menu
. přestaly mi chodit sms z 2255, některé přijdou druhý den, některé vůbec
. zmenšení textu sms nejde nastavit pro všechny zprávy
. mazání sms je pro mě zatím taky docela záhadou, doufám, že nebudu muset taky bojovat s neviditelnými esemeskami, pro mazání by mi víc vyhovovalo přímé smazání a ne KOŠ

No ale snad to všechno nějak vychytám a telefonek hlavně bude šlapat jako hodinky ;-] :D
EliVo
Junior

Odeslat příspěvekod bucatko 20. 9. 2010 10:41

EliVo: Vítejte do klubu :-)) Vaše mínusy jsem si pročetla a některé jsem nějak nepochopila :-), jako že Vám chybí světlo ;-) Ale u mnohých třeba časem zjistíte, že mínusem ani nejsou, zvyknete si, případně najdete ideální nastavení :-)
Dírka na šňůrku je vpravo dole (musí se sundat zadní kryt).
Nastavení zvuku při příchozí SMS může být nastaveno opakování - Menu-Nastavení/9 Aplikace/1 Zpráva/1 Obecná nastavení/4 Opakování upozornění - tam si můžete zvolit (pro každou SIM samostatně).
Mazání zpráv je docela jednoduché, např Menu/Zprávy/3 Doručené dát volby a pak odstranit, nebo odstranit více.
K ostatním mínusům se nemohu vyjadřovat, protože jak jsem psala na začátku, zvykla jsem si - třeba na velikost MT, 2× hodiny na displeji nevnímám, že nejsou fialová tlačítka osvětlená, jsem zjistila až když jsem si přečetla jeden z příspěvků, kde si někdo taky stěžoval, SMSky píšu pomocí T9 a nemám problémy. Tak snad i Vy brzy objevíte v tomto MT zalíbení!! O:-) Doufám, že jsem byla aspoň v pár bodech prospěšná.
Pěkný den všem!
bucatko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků