Samsung C6112 Duos - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bucatko 21. 6. 2010 11:51

jananas: Ty neviditelné SMSky přes mobil smazat prostě taky neumím. Momentálně je mažu přes PC. Pomáhám si MobilEditem jak poradil Fíla. NPS v tomhle směru nefunguje jak má. Zkus to taky přes PC. Doufám, že pomůže nový FW, akorát nevím kde si ho nechám přehrát. Flash kabel se mi kvůli tomu kupovat nechce.
bucatko
Junior

Odeslat příspěvekod jananas 21. 6. 2010 17:07

Mobil edit jsem si stáhla a nainstalovala. I telefon jsem spárovala. Můžu někoho poprosit o návod jak odtud vymažu ty "neviditelné" smsky? Díky :)
jananas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daktari 1 21. 6. 2010 23:14

jananas, bucatko: "neviditelné" SMS lze smazat celkem jednoduše: nastavení - paměť - vymazat paměť telefonu - zprávy - (heslo asi bude 0000) - a je to!
Ale trvalo mi to, než jsem na to přišel! :-))
Daktari 1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bucatko 22. 6. 2010 12:09

Daktari 1: A nesmažu tím náhodou úplně všechny SMSky z telefonu? Já si některé občas potřebuju nechat a mažu je později. V případě, že je bych je zamkla, zůstaly by? Díky
jananas :Pokud MobilEdit připojí mobil (já to dělám pomocí BT),tak dám Zobrazit a zaškrtnu strom (teď už nemusím, pamatuje si to). V tom stromu rozbalím postupně - připojená zařízení/mobil (tam se mi automaticky zobrailo Samsung C6112)/ a pak poslat SMS. Klikni na Přijaté a už jen čekej, než se natáhnou z mobilu (zobrazují se tam rovnou i procenta). Až jsou všechny stažené, stačí v pravé části je označit a smazat. A poslední krok je kliknout na ikonu v horní části >mobil = okamžitě zapsat data do zařízení. A hotovo ;-)
bucatko
Junior

Odeslat příspěvekod traveller 22. 6. 2010 12:27

bucatko: Díky za tipy - s tím budíkem jsem si už poradil - prostě mě nanapadlo, že to tam schovají... V jiných modelech to mají jako opakovat denně kromě víkendu.
traveller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matt_e 22. 6. 2010 14:46

Fíla píše:matt_e: Novější FW si můžeš nahrát sám doma, a to dle tohoto návodu. Potřebuješ k tomu pouze flashovací kabel, který lze koupit zde.


To Fíla: Díky za připomenutí, příspěvek o flashování jsem si přečetl předtím než jsem psal dotaz. Trochu se toho bojím, kdysi jsem si tak umrtvil siemense a od té doby aktualizuji jen Nokie, kde je to opravdu hračka. Nicméně kabel už mám objednaný, dorazilo mě, když mi v servisu MP ve Spálené řekli cenu za aktualizaci 600,-. Ještě se zeptám, je pro flashování potřeba PC na XP? Resp. zkoušel to někdo na W7? Bohužel momentálně W XP nedisponuji.
matt_e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daktari 1 22. 6. 2010 21:46

bucatko: SMS které si chceš nechat ulož do Moje složky, tam zůstanou.
Daktari 1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bucatko 28. 6. 2010 12:49

Daktari 1 : Díky, ale můj problém s neviditelnými SMS to nevyřeší. Protože ty se ukládají právě do těch Mých složek!Paměť je eviduje, ale když je otevřu, tak je prostě nevidím.Zatím jedinný způsob jak je vymažu je přes MobilEdit (a ten mi ten skončí, protože mám jen zkušební verzi :eh )
bucatko
Junior

Odeslat příspěvekod jananas 28. 6. 2010 14:17

Jsem jakási zmatená s tím mobileditem. Napoprvé se mi podařilo phone s pc spárovat přes bluetooth a od té doby mi to při spojení s telefonem píše: detekce se nezdařila. Takže neviditelné sms se stále ukrývají v mobilu, chjo :(
jananas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bucatko 28. 6. 2010 14:31

jananas: Tak s tímhle neporadím 8-S Navíc mně už MobilEdit nefunguje, protože to byla verze jen k ozkoušení. A vzhledem k tomu, že to plně nefunguje, kupovat to nebudu. Takže jsem zase tam, kde jsem byla. Přes NPS je sice zobrazím, vymažu, ale neumím to sesynchronizovat s mobilem. :-(

Mám prosbu, existuje pro tento mobil datový kabel, co i nabíjí? Vím, že pro jiné typy Samsungů existují, ale pro tenhle jsem zatím neobjevila. Díky za info.
bucatko
Junior

Odeslat příspěvekod matt_e 29. 6. 2010 21:36

Fíla píše:matt_e: C6112 jsem flashoval 2x, jednou ve Windows XP, podruhé v sedmičkách a vždy naprosto bez problému. Pokud se budeš řídit mým návodem, nemusíš se umrtvení telefonu obávat. Jinak v MP si účtují za každou prkotinu stokorunové částky.

Jinak počítej, že kabel Ti dojde tak do cca 14 dní od objednání.


Fíla: Zdravím. Tak kabel dnes došel, vše v pořádku. Mám ale problém, že W7-64bit si s kabelem při použití ovladačů z Tvého balíku, ani ze stránek IPmartu, po několika marných pokusech nerozumí. Asi budu shánět na půjčení nějaký starší notebook na WXP.
matt_e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jananas 6. 7. 2010 10:19

Tak a mám svůj dualek na reklamaci, jelikož mi potvůrka nechtěl spolupracovat s mobileditem, takže čekám, že mi přehrajou software a neviditelné sms mě už nebudou štvát!!! Otrava zas nosit všude s sebou 2 mobily :(
jananas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mjtwister 6. 7. 2010 17:46

Zdravím příznivce duálu
Už mě taky nebavilo nosit dva mobily, tak jsem se konečně odhodlal a před třemi týdny si koupil C6112. Díky recenzím a této diskuzi už jsem trochu věděl, do čeho jdu a jaké případné mouchy tento mobil má. Takže hned jak jsem do něho hodil starší simku od oskara s tarifem odepiš a nešly mi nulovat odchozí hovory, už jsem věděl, že si ji mám nechat vyměnit za novou. Sice se do toho vodafoňákovi nechtělo a řikal, že to je problém mobilu a že si mám vznést dotaz na výrobce, ale po chvíli přesvědčování mi simku vyměnil a nulování už funguje. Dále mi v mobilu také zůstávají neviditelné smsky.
Ale můj mobil má i jiné mouchy, o kterých jsem tu ještě nečetl, proto bych se tu na ně rád zeptal.
1) Jak se zjiš'tuje, jakou verzi softwaru DIL mám v mobilu? Hledal jsem to všude v menu a nikde jsem nic nenašel.
2) T9 - vzhledem k tomu, že jsem předtím používal motorolu razr V8, kde byla T9 naprosto otřesná, tak jsem se těšil, že snad zase přijdu psaní sms na chuť. Ale se samsungem je to taky tak trochu boj. Problém je v tom, že pokud slovo nemá ve slovníku, vybídne mě k vydatlování slova, tak ho vydatluji a když dám přidat, tak mi slovo vloží do zprávy, ale ještě k tomu zkopíruje půlku věty, která tomu neznáměmu slovu předcházela. Takže tam mám pak hromadu slov dvakrát a musím je odmazat. Setkali jste se s tímto problémem?
3) Snažil jsem se překonvertovat videa přesně podle návodu, který tu byl napsán, ale v mobilu mi to píše neznámý formát. Fungovalo mi pouze jedno video ze šesti. Nevíte, v čem by mohl být problém?
mjtwister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matt_e 7. 7. 2010 11:44

mjtwister: Verzi SW zjistíš napsáním *#1234# do pohotovostní obrazovky.

-- 7. 7. 2010 13:39 --

Co se týče SW mám několik postřehů ze kterých jsem v důsledku lehce zmatený.
V mém případě SW z prosince 2009 - C6112XXIK9/...DIL1 nevykazoval po dvou týdnech používání pozorovatelné chyby, včetně toho že fungovalo zde diskutované ukládání hlasitosti pro vyzvánění na SIM2 a T9 zvládala vkládat "například" jako "napriklad". Od přeflashování na novější verzi jsem si sliboval zrychlení odezvy a možná i Javy. Nicméně nic z toho se pocitově nekonalo. Po prvím přeflashování na verzi C6112XXJA1/...DIL3, tedy novější, nešlo uložit hlasitost vyzvánění na SIM2 (což podle ohlasů měl být problém starší verze) a "například" T9 psala jako "nap iklad". Po druhém přeflashování stejným SW (jen jsem to prostě pustil znovu) zmizel problém s nastavením hlasitosti, ale zůstal problém s T9 a všemi slovy obsahujícími "ř".
Ve výsledku sháním ke stažení původní verzi C6112XXIK9/...DIL1 a přemýšlým jak je možné že mi starší verze fungovala lépe než novější a netrpěla problémy které byly jinde popisovány.
matt_e
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mjtwister 7. 7. 2010 23:13

hmmm... tak já mám C6112XXIL5... DIL1, což by teda měla být původní verze... a to se ten obchod, kde jsem ho koupil, chlubil tím, že prodávají mobily s nejnovějším softem a že mobil odebírají přímo od výrobce...
Každopádne já teda na téhle verzi nemám problémy s ukládáním hlasitosti na SIM 2. Jinak spíše řeším problémy, které jsem popsal výše. Nejradši bych ho reklamoval a aby mi tam při té příležitosti nahráli nový SW, ale jak to tak čtu, tak abych to nakonec nebylo ještě horší...
mjtwister
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků