Samsung B7330 Omnia Pro - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod peter34 17. 5. 2010 07:41

Za denneho svetla su fotky velmi dobre, takisto makro je bez problemov, kedze vsak nema blesk tak v tme je nepouzitelny. Video je QVGA s 20 fps a takisto potrebuje denne svetlo, prip.dobre osvetlenie.
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fps 20. 5. 2010 10:32

tak mi včera přišel ale bohužel nemá českou lokalizaci, i když mi všichni u prodejce tvrdili že jí má, takže ho vracím i když se mi jeví dost dobře, hold si budu muset počkat na HTC Trophy na ten si asi ještě počkáme, i když už měl být v prodeji
fps
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tony1912 21. 5. 2010 18:46

Viete mi odporucit, ako by som vedel prehravat youtube videa na tomto telefone?
A je mozne odinstalovat tie app Yahoo Search, Yahoo Finance atd.?
Dik
tony1912
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Plotinus 21. 5. 2010 19:59

Od včera mám tento telefón. Krátko niektoré postrehy:
rýchlosť je naozaj v poriadku, porovnateľná s htc s740, displej je super, klávesnica tiež. Vadia mi ale, dve veci:
-nenašiel som možnosť automatického uzamknutia klávesnice telefónu, to sa dá vyriešiť cez free program "automatic keylock", i keď neviem prečo by to nemalo byť už priamo v systéme telefónu
-telefón nemá hlasové vytáčanie, čo je podľa mňa fatálne. Ako som pochopil z iných fór je to problém wm 6.5, ten istý problém majú aj iné zariadenia s týmto systémom /aj z dotykovým displejom/. Dá sa to riešiť cez externú aplikáciu od microsoftu, za ktorú ale chcú 39,- EUR. Nerozumiem tomu, veď v predchádzajúcich verziách, napr. wm 6.1, to bolo integrované priamo v systéme.
Odhliadnuc od týchto pre mňa podstatných chýb, je telefón super. Ak ho porovnám s htc s740, ktorý som vlastnil pred tým, prišiel som o hlasové vytáčanie, ale samsung má väčší displej, je ľahší a kompaktnejší, fotoaparát má autofocus, a inak je to ten istý wm telefón. Neľutujem tej zmeny, je to samozrejme o prioritách, ale telefónov s wm systémom bez dotykového displeja nie je na trhu veľa. Tak je to vždy nejaký kompromis.
Plotinus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter34 22. 5. 2010 08:50

To Tony 1912: na m.google.com je aplikácia na Youtube na stiahnutie. Aplikácie Yahoo sú integrované do Samsung WizPro a nedajú sa odstrániť. Medzi nainštalovanými aplikáciami nie sú.
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tony1912 22. 5. 2010 13:57

Skusal som tu aplikaciu z m.google.com/youtube (aj na m.youtube.com/app) ale napisalo mi, ze nie je podporovana tymto telefonom. Skusal som stiahnut aplikaciu YouTubePlay, ktora zevraj funguje na klasickej omnii, ani ta nie je podporovana, taktiez som skusal nainstalovat adobe flash mobile, ale nepomohlo. Je este nejaky sposob?
Niekto tu spominal ze nefunguje market place pre CR, mne funguje bez problemov pre SR, len som si musel vytvorit windows live ucet, (registroval som sa cez PC, bo cez telefon mi to nechcelo povolit, ale teraz sa uz mozem bezproblemov prihlasit). Z market place sa da zadarmo stiahnut aplikacia Google Maps, funguje velmi slusne, aj ked nenahradi GPS ale ak sa stratite v centre mesta, tak vas lokalizuje a zobrazi na mape (aj satelitnej) cestu na zadanu adresu. V menu Google Maps je polozka "Use GPS", viete niekto na co sluzi? ... Co sa tyka GPS navigacie, su dostupne aj nejake free verzie? Zda sa mi, za na OMNIU 1 sa zo stranky samsungu dala stiahnut neplatena verzia.
Inak telefon hodnotim velmi pozitivne, zatial som nenasiel vyraznejsie chyby (az na slabu customizaciu - pouzivam WizPro). A este sa mi nepodarilo prist na to, ako v sound settings nastavit hlasitost zvonenia.
Dik za rady.
tony1912
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter34 22. 5. 2010 15:53

Napríklad tu je na stiahnutie: http://handheld.softpedia.com/get/Video ... 8576.shtml Hlasitosť zvonenia sa nastavuje v nastavení profilu, "Use GPS" v Google Maps zapne GPS, free navigácia je Trekbuddy ale je to java aplikácia, takže neviem či pôjde.
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pixy74 24. 5. 2010 10:42

Plotinus píše:-nenašiel som možnosť automatického uzamknutia klávesnice telefónu, to sa dá vyriešiť cez free program "automatic keylock", i keď neviem prečo by to nemalo byť už priamo v systéme telefónu


Pokud použiješ uzamknutí s heslem ("Settings" > "Security" > "Device Lock"), máš možnost nastavit si automatické uzamčení po 1; 5; 15; 30min; 1; 1.5; 2; 12; 24h. Potom telefon neotevíráš tlačítkem "Lock Quick", ale tlačítkem nad "home" + heslo.
pixy74
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jareka 9. 11. 2010 09:13

Uvažuji už nahradit svůj SE 990i tímto MT.Vyskytly se u Vás,jenž tento samsung vlastníte,problémy tech. nebo soft. charakteru po delším používání?Problémy které jsou uvedeny v předcházející diskuzi se dají vyřešit,takže volba tohoto mobilu se mi zdá vhodná.
jareka
Junior

Odeslat příspěvekod hejkalcz 25. 11. 2010 17:18

Zkousel jste nekdo, zda neni k dispozici novejsi fw do B7330? Mam na mysli oficialni. Neoficialnich je nekolik
hejkalcz
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků