Samsung C6625 s Windows Mobile - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod kecup.0007 1. 2. 2010 21:25

prave kvuli tech slovniku si zkus nainstalit alternativni Javu:

http://www.mediafire.com/?o32mket02ne

;-)

objevi se ti jako novy program ve Startu, asociuje si .jady a .jary, spustis instalacku slovniku a uvidis ... (snad teda neco uvidis)
kecup.0007
Junior

Odeslat příspěvekod borsuk 2. 2. 2010 09:26

Diky, samozrejme vyzkousim...ale k cemu je potom vestaveny Java klient (emulator) v nasem Samsungu??? :hm
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr H.. 2. 2. 2010 13:02

Netuším v čem může být u borsuka problém s tou Javou, mě chodí na C6625 naprosto bez problémů, tak jako 99% uživatelům zde. Proto bych nerad aby se házela špína na C6625 všeobecně - že má Java klient na nic a tak...!
:pozor
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamilpulicar 2. 2. 2010 13:48

Potvrzuji mě java jede na C6625 jako na žádném jiném komunikátoru s WM. Jenom v opeře mini vadí používání klávesnice. Nevíte nikdo jak to napravit, aby fungovala qwerty?
Můj HW: IBM X32/HDD 320GB/32GB CF/2GB RAM - Samsung C6625/8GB - Sennheiser IE 8
Můj live blog: http://cid-2a957c895e48b127.spaces.live.com/?lc=1029
Kamilpulicar
Junior

Odeslat příspěvekod Petr H.. 2. 2. 2010 13:59

:arrow: Kamilpulicar: mě jde zadávání textů naprosto bez problémů v Opeře Mini i třeba v Oskárku. Jen je potřeba na to okno se zadávaným textem kliknout dvakrát (středem kurzoru), pak se do okna dá psát cokoli. Jestli je to vlastnost náhodná jen pro mojí verzi OM (ne uplně nejnovější), to netuším, můžu jí ale kdyžtak poskytnout - je odzkoušená a 100% funkční.

:arrow: borsuk: teď mě něco napadlo...! Možná je to jen hloupost, ale možná že ne... Měl jsem hodně Samsungů a u leckterých býval problém tam Javu dostat, jako by byla blokovaná či co... Záleželo to nejen na verzi FW, ale zřejmě i na tlaku vzduchu, fázi Měsíce... Například u U600 se Java odemykala zadáním kódu v pohotovostním režimu *#9998*4678255# (třeba tenhle kód nepomůže, nezkoušel jsem, ale možná pro C6625 existuje jiný).
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod borsuk 2. 2. 2010 16:03

No nic, myslim ze java tam blokla neni a ze to neni zavisle ani na pocasi ci fazi mesice, ted jsem na zkousku sosl Operu mini a ta fici, zakopany pes bude nekde jinde, ted se tu trapim s temi Kodi slovniky, mam tu HTC s dotykovym displejem a tam to jede bez problemu, kdyby nekdo treba mohl prubnout stahnout vodsad http://www.kodi.cz/cz/download.xhtml a instalnout na svuj Samsung, budu mu vdecny, treba nekde delam chybu nebo jsem nepostudoval neco na tech strankach, nevim, vice hlav vice vi... :hm
borsuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamilpulicar 2. 2. 2010 21:39

Pokud někdo budete na C6625 shánět náhradní díly, tak se neprodávají. :-(
Můj HW: IBM X32/HDD 320GB/32GB CF/2GB RAM - Samsung C6625/8GB - Sennheiser IE 8
Můj live blog: http://cid-2a957c895e48b127.spaces.live.com/?lc=1029
Kamilpulicar
Junior

Odeslat příspěvekod kecup.0007 2. 2. 2010 21:48

Slovniky vyzkousim ...

Holt zalezi na tom, jak si smartphone sedne s danym JRE. Na stare dobre mpx200 jsem vystridal snad 10 distribuci, nez jsem nasel Javu pod kterou mi aplikace jakztakz fungovaly. A pak je to samozrejme o tom, jak jsou psane aplikacky (jak moc prasacky jsou napsane, jestli pouzivaje generic mebo phone specific knihovny apod.).

Ale opet potvrzuji, ze defaultni predinstalovana Java od Samsunga je jedna z tech lepsich. Dost me prekvapilo, ze jsem rozjel napr. Handy Geocaching, ktery bez problemu navazuje datove prenosy a spolupracuje s integrovanou GPS.
kecup.0007
Junior

Odeslat příspěvekod Karm 3. 2. 2010 07:01

hmm, už mi s tímhle samsungem začíná docházet trpělivost. Máte někdo prosímvás vodafone a jste zaregistrování ve Vodafone Pak?Zkuste si poslat mms z mms brány,dojde vám? Mě ne, na všecky ostatní telefony co jsem zkoušel tak v pohodě. Telefon naváže datové spojení při příjmu,ale po chvíli ho ukončí a konec,nic nedorazí. Mohl by to prosím někdo testnout? Začíná mi připadat že kombinace hloupé nokie a pocketPC byla lepší :(.
edit: a teď koukám do parku že mám i několik sms které na mobil ani nedorazily....Vše dělá i po formátu. Mám pocit že tento telefon je i zadarmo drahej.
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod 111david 3. 2. 2010 14:24

Jakým programem změním dialer a pozadí při příchozím a odchozím hovoru? Zkoušel jsem třeba Inesoft Phone apod., ale to jsou vše programy spíš pro dotykové telefony.
111david
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borsuk 3. 2. 2010 15:05

Zatim jsem nerozhybal ty Java Kodi slovniky, vem cert celou Javu, uz na to nemam nervy!! ale krasne bezi tohle: http://sunnysoft.cz/software.php?idarticle=290 rychle indexovane vyhledavani, nepravidelna slovesa, v cestine, pokud se to osvedci, licence ja za hubicku a sem v klidu! :-D

Edit: dalsi prijemnejsi pocit mam z toho ze se mi bez nejakych naslednych blbych hlasek a erroru na ktere jsem si uz pri tomto systemu zvykl jako na denni chleba, podarilo aplikovat patch http://smartmania.mobilmania.cz/forum/v ... f=9&t=7584 sice po instalaci opet zahlasilo ze mohou nastat potize s rozlisenim, ale plne funkcni, pomalu a tezce se mi dari vse pretvorit k obrazu svemu. Dle meho je ale tato platforma uz mrtva a s prichodem Winmobile 6.5 ji zachranuje uz jen porizovaci cena zarizeni, u mne konkretne za Samsunga 1.770,-Kc, potreboval jsem jej jako druhy pracovni, ze to nebyla spravna volba, mi dochazi az ted, uz bych do nej nesel ani za tu cenu, nicmene je to vec nazoru.
borsuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr H.. 4. 2. 2010 00:12

:arrow: Borsuk: zdá se mi že skoro zbytečně hledáš co už najdito bylo a řešíš co je vyřešeno. Například zrušení SMS konverzace jsem tady uváděl už před několika týdny:

Petr H.. píše:
vodopadek píše:mam dotaz, podarilo se nekomu vypnout to aby to neseskupovalo smssky do threadu? standartni postup prespanim v registrech nejde.. ten klic tam totiz neni.. vyresil to nekdo?

Problém jsem vyřešil programem disablesmsthreading wm 6.1. Jen se do mobilu nainstaluje, restartuje se mobil, a je to.
77. mobil - LG G3 16 GB
Petr H..
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod borsuk 4. 2. 2010 11:27

Na Disable SMS Conversation, na ktery odkazuji vyse, jsem narazil ciste nahodou, aniz bych se zajimal o zruseni seskupeni sms zprav, evidentne se ale jedna o jiny programek, oba ktere jsou v teto diskusi jsou sice primarne urceny k tomu samemu ucelu, ale je na kazdem jaky zvoli a pro ktery se rozhodne, oba myslim stoji za vyzkouseni, proto jsem pridal link na neco co mam odzkouseno JA, jako zbytecnost mi to neprijde. ;-)
Naposledy upravil borsuk dne 4. 2. 2010 11:32, celkově upraveno 1
borsuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kecup.0007 4. 2. 2010 11:29

Souhlas s Petr H..

2 Borsuk: tato platforma urco mrtva neni, v 6.5 se samozrejme opet pocita s verzi pro smartphone bez dotykoveho displeje ;) - Windows Mobile 6.5 Standard.

Uz to tady parkrat padlo - tato platforma je spise pro lidi, kteri maji chut se v systemu vrtat a odladit si jej k obrazu svemu. System je otevreny a vicemene vse se da optimalizovat (tedy pokud najdes ten spravny navod ;) ). Na kterem dalsim mobilnim OS se da hrabat v registrech? :D To je dost podstatny rozdil napr. oproti Symbianu - pokud ti v nem neco nefunguje/nevyhovuje, tak koncis.
kecup.0007
Junior

Odeslat příspěvekod borsuk 4. 2. 2010 11:45

To nepopiram, urcite, kazdy operacni system je vice ci mene otevreny, tohle je ale muj prvni nedotykovy winmobile, mozna vice trpelivosti, obecna pravidla na ktere jsem byl zvykly pri pouzivani dotykoveho winmobile, tento Samsung zcela prevraci, at uz jde o aplikace ci Javu, ostatne vzdyt pisu ze je to vec nazoru...no ale nesrovnaval bych Symbian a windows mobile, kazdy OS ma sve zastance a odpurce. Sto lidi, sto chuti.

Edit: uz nekdo zkusil ty Kodi Java prekladove slovniky?
borsuk
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka