Samsung C6625 s Windows Mobile - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Karm 26. 6. 2010 10:50

Ahoj, mám prosbu. Mohl by mi někdo prosím opsat nastavení MMS pro Vodafone? (Zprávy-pravá kontextová klávesa-MMS options, MMS profiles) a pak ještě Nastavení-Připojení-GPRS-a ještě tento profil (pravděpodobně pro MMS)
Provedl jsem upgrade na WM 6.5.3 a nějak to nekamarádí s nastavovacíma SMSkama od Vodafonu, a podle návodů na stránkách vodafone to nefunguje :(. Předem Díky!
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod polp 23. 7. 2010 08:09

zdravim, nema nekdo tip? mobil funguje OK, ale v MS sync mi nenabizi volbu k dynchornizaci Outlook poznamek. Vsechno ostatni tam je (kontakty, emaily, kalendar...), jen ty poznamky ne? Jak mam vyzrat na to ze potrebuju synchronizovat outlook poznamky s WM? dik
polp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter34 23. 7. 2010 09:25

WM v nedotykovej verzii bohužiaľ nesynchronizuje poznámky. Nechápem síce prečo, ale je to tak.
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AleshM 23. 7. 2010 18:37

Mam nekolik veci k tomuto telefonu:

1. Nejde stahnout java z webu. Kdyz jsem laboroval s ICQ klienty, zkusil jsem osvedceny Jimm. Neslo mi to stahnout ani pres Operu Mobile 10, ani pres Explorer s tim, ze to zahlasilo, ze na strance jsou chyby. Stahl jsem Jimm na PC (jad a jar), natvrdo jsem ho nahral na kartu a spustil v telefonu jad. Aplikace se bez vetsich obtizi nainstalovala. To ale neni ono, je postup, jak stahnout javu z webu do mobilu ?

Je sice fajn, ze se Jimm da dat na pozadi, ale virtualni stroj se uspi a Jimm je na pozadi off-line, coz je u IM docela problem. Vim,ze je barbarstvi dat do WM javu, ale nenasel jsem zatim lepsi a komfortnejsi klient na mobil a na to, jak lidi nadavaji na implementaci javy na WM strojich, na C6625 mi to funguje jinak celkem dobre.

2. ZKousel jsem Slick, ten se mi odpojoval kazdou chvili ze site. Prelude, to se mi nepodarilo nastavit a ani se mi nelibilo. QIP 2140 je fajn, akorat kdyz se prihlasim na ICQ jinde a na mobilu mi to napise, ze jsem jinde prihlaseny, znici to nejakym zpusobem navazane internetove spojeni. Spojeni zustane navazane, ale zadna aplikace ho nemuze dal pouzit, jako by nefungoval preklad na DNS. Resenim je, odpojit internet a znovu pripojit, ale je to otravne. Vite, jak na to nebo stava se tohle nekomu s QIP ?

3. Zadny ICQ klient se mi nepodarilo prinutit k vibraci, i kdyz ji mam v profilu zapnutou a v klientovi nastavenou. Vadi mi to. Nemam rad otravne cha chau, za kazdou vetou, kterou nekdo napise a otravuje to i okoli. Navic na Nokii i na SE to s Jimmem fungovalo bezchybne. Kdyz vypnu signalizaci uplne, tak samozrejme nevim, ze mi nekdo pise a ani na displeji v pohotovostnim rezimu zadna signalizace ICQ neni. Nerikejte mi: "Tak zustan u Nokie nebo si kup SE". nejaky napda jak nastavit vibraci pro aplikace ?

4 Mel jsem kontakty v Nokii, sesynchronizoval jsem je s Outlookem a Outlook s C6625. Nektere kontakty neobsahovaly vsechna cisla, nektere neobsahovaly zadne, nekde byl 1 e-mail, nekde 2. Zkratka je rozdil v polich na Nokii a na Samsungu i v Outlooku. Na Nokii jsem si dal k nekomu i 3 mobily a 3 e-mailove adresy. Ani Outlook to poradne nepobral, protoze ma 1 soukrome, 2 do prace a 2 domu a nejakou pevnou. Ale 3 soukrome mobily bohuzel nebo nevim, jak to kde nastavit. A to co se dostalo do C6625 z outlooku je jeste vetsi hruza, takze to asi budu prepisovat rucne.

5. Outlook e-mail. Sesychronizovalo se to s Outlookem na PC OK. Pomijim, ze jsem bojoval 3 dny s ActiveSyncem, ktery sice rekl, ze mobil je prpojeny, ovladac nainstalovany a kdo vi co, ale nic se nedelo. Az pak to samo nejak zaclo fungovat. Ale po synchronizaci Outlooku mi nejde nastavit ucet tak, abych mohl do Outlooku prijimat maily i z mobilu. Na to si musim vytvorit jeste dalsi ucet. Takze mam 2 vpodstate stejne. 1 Outlook na synchronizaci a pak zvlast dalsi na prijem a odesilani mailu z/na mobil. Outlook v mobilu po odpojeni kabelu mail ani neodesle. Nejde kliknout na Odeslat a prijmout. nejde tam ani nastavit servery, proste mi to nikde nenabizi. Jde mi jen vytvorit dalsi ucty. Chtel bych maily v Outlooku na mobilu odesilat i prijimat i synchronizovat bez toho, abych musel mit 2 stejne ucty se stejnymi zpravami v mobilu. Outlook na PC mam nastaveny tak, ze pop3 stahuje maily a nechava kopie na serveru, abych mohl k mailum odkudkoli. Bohuzel nemam k dispozici IMAP, ktery bych tak chtel.

Prosim zadny flame, ironii a provokace. Ptam se slusne. Kdo k tomu nema co rict, prosim nepiste. Je to muj prvni WM mbil. Nabidnete nejake rady nebo reseni ?

Dekuji.
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod peter34 24. 7. 2010 13:09

Na ICQ vyskusaj IM+ je síce platený ale veľmi dobrý. Java sa dá bez problémov inštalovať aj z webu, napr. Gmail, Google Maps a pod. Tie kontakty budeš musieť asi prerobiť ručne, Nokia a WM si moc nerozumejú. Keď sa Ti nechce ActiveSync spojiť s mobilom, tak sú väčšinou na vine dve veci: firewall alebo v nastaveniach USB pripojenia zaškrtnuté "Enable advanced network functionality". S tým Outlookom neporadím, používam Profimail.
Samsung Galaxy S23 256GB
peter34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kecup.0007 27. 7. 2010 13:42

Karm píše:Ahoj, mám prosbu. Mohl by mi někdo prosím opsat nastavení MMS pro Vodafone? (Zprávy-pravá kontextová klávesa-MMS options, MMS profiles) a pak ještě Nastavení-Připojení-GPRS-a ještě tento profil (pravděpodobně pro MMS)
Provedl jsem upgrade na WM 6.5.3 a nějak to nekamarádí s nastavovacíma SMSkama od Vodafonu, a podle návodů na stránkách vodafone to nefunguje :(. Předem Díky!


Zdar, podel se s nami o zkusenosti s Win 6.5 ... co slape/neslape, jake mas dojmy ...
Naposledy upravil Fíla dne 27. 7. 2010 14:22, celkově upraveno 1
Důvod: příspěvek upraven
kecup.0007
Junior

Odeslat příspěvekod Karm 27. 7. 2010 23:50

Zkušenosti zatím více než pozitivní. Po upgrade FW a nahrání WM 6.5 se konečně vyřešil ten problém s tím že se mi nezobrazovaly příchozí hovory a nechodily SMS (viz moje dřívější příspěvky).
V podstatě jsem nezaznamenal žádný velký funkční skok od 6.1, spíše bych řekl že systém je graficky hezčí, ale co je podstatnější-dle subjektivního dojmu je telefon svižnější, stabilnější, subjektivně se zlepšila i výdrž. Dřív jsem nabíjel co den, teď telefon vydrží 1,5-2 :-). Žádná měření ale nemám.
Nevýhodou je že systém je anglicky a přijdete o záruku, nicméně moji chybu nedokázal Britex opravit (resp. ono okřídlené-"závada se neprojevila")takže jsem měl doma stejně nefunkční křáp, čili neměl jsem co ztratit :-). zatím testuju betu 2, zítra nebo pozítří snad flashnu beta 3.
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod polp 28. 7. 2010 08:45

zdravim, jeste jeden dotaz: netusite nejakej tip, jak se zbavit situace, ze kdyz telefonuju a chci ukoncit hovor, mobilu to chvili trva? respektive to je mi fuk, ale stane se casto, ze podrzim"zavesit"tlacitko dele nez je zdravo, telefon se mi diky tomu zamkne (coz je OK), ale pokud jsem treba nekomu volal a nezvedal to a ja to chci povesit, tak v tomhle rezimu se mi telefon zamkne, a ja pritom volam dal...! Chtel bych v podstate nejak vymyslet, jak zakazat telefonu zamknuti, pokud je aktivni hovor... dik
polp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zeta_Voxx 21. 9. 2011 19:57

Dobrý den. Mám problém. Menil jsem ROM. a ted mám problém s diakritikou u SMS apod. Je to ENG ROM, ale byla v nem španělská klavesnice. A hlavne ani si ted nepamatuju zda vubec fungovala diakritika na harware klavesnici?? Pokud ano, nebyl by nejaky tip jak zmenit nastaveni klavesnice aby fungovala diakritika. nebo nejaky odkaz na oficialni cesky ROM? :) Dekuji
Zeta_Voxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter ustinov 12. 7. 2012 06:54

dobry den, mam pro nektere mozna hloupy dotaz, ale zajimalo by mne, jak velke pametove karty c6625 podporuje? mam dojem, ze jsem nekde cetl o 2GB, ale pred chvilkou jse zkousel 4GB z fotaku a prehrava jak fotky tak videa
a jeste doplnujici, ovlivnuje velikost karty rychlost prehravanych videi?
dekuji za odpoved
peter ustinov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 12. 7. 2012 11:18

Má slot na microSDHC karty, takže 16GB by měl zvládnout.

-- 12 črc 2012 12:20 --

Tady píší, že 16GB funguje bez potíží
http://forum.mobilmania.azet.sk/viewtop ... all=1&sid=
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter ustinov 13. 7. 2012 08:21

dekuji moc
filmy uz se prehravaji, sice to neni uplne nejplynulejsi ale staci
mam jiny palcivy problem
telefon je od oskara, ale mam v nem simku T-mobile a mms nejdou
mam je povolene, dostal jsem nastavovaci sms a stejne nic
mel nekdo stejny problem?
apropos, jak se pripojujete k netu?
nechci platit operatorovi, ale Wifi nema :-(
peter ustinov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 7. 2012 09:44

Pokud chceš na internet, tak bez operátorských dat to nepůjde, když nemá síti.
Na mms bych zkusil najít na netu nastavení a manuálně to nastavit.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 13. 7. 2012 11:53

Nedotykovy WM jsem nemel, ale nefunguje stejne jako u dotykovych sdileni netu pres ActiveSync/Windows Mobile Device Center? Samozrejme jen ke stazeni nejakych aktualizaci, ne k mobilnimu pouziti.

Pripadne zdileni netu z PC pres BT.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků