co koupit Samsung Omnia 2 nebo Samsung i8910HD

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bruder75 16. 8. 2009 21:49

Nemůžu se rozhodnout mezi těmato dvěma samsungy Omnia 2 a I8910HD každý ma jiný systém. Nemám žádné zkušenosti s WM 6.1 a co čtu tak se (musí ladit aby šlapaly jak mají). Symbiant používám na N95 ale taky mě moc nepřesvědčil .Poůžívám hodně navigaci,internet,e-maily a rás se kouknu na nějaky filmeček.
bruder75
Junior

Odeslat příspěvekod Nakupko 17. 8. 2009 14:46

Mel jsem telefon s Win mobile i se Symianem, osobne ti reknu, ze jsem rad ze jsem se zbavil Win. Mobile. Ano neustale se ladi a prizpusobuje, system se mi moc nelibi, ale treba slo vypnout nabijeni z PC pomoci kabelu, u symbianu jsem na to nenarazil. S navigacemi jsem nemel na Win Mobile zadne problemy, u Symbianu nekdy. Take aplikace na win mobile slapaly skvele. Ale shrnu to, Symbian je mnohem privetivejsi a hezci nez Win Mobile (ale zase se citis s timto telefonem jako s pocitacem, rozdily jsou minimalni)-samozrejme mluvim za sebe. Windowsy se daji ale pomoci nejakych programku docela pekne prizpusobit, ale stejne neni to ono :-(...
Nakupko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel8 17. 8. 2009 15:55

Řeším stejný problém a pořád se nemohu rozhodnout. HD má v tuto chvíli nějaké mouchy, které se časem určitě dořeší nějakým updatem, ale kdy se ho dočkáme? Taky ta hmotnost mi přijde poměrně vysoká. S WM nemám takřka žádné zkušenosti, symbián jsem jednu chvíli vlastnil, ale moc mě neoslnil.
Dá se nějak v kostce shrnout rozdíly mezi sybiánem a WM?
Pavel8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nakupko 17. 8. 2009 19:59

Tak ony vsechny nove zarizeni byvaji plne hrubych nedostatku, konkretne ted Nokia E52 :-((! Jinak se to casem vzdy srovna. Ja jsem mel HP 614c a opravdu mi to stahovalo gate dule, musel jsem si tam dat pasek :-(. Doporucuji win mobile vyzkouset, me tedy absolutne nesedly, to prostredi hlavne pro telefon je silene strohe. Spousty veci hlavne Windows media player nedokaze krome WMV, MP3 a WMA prehrat nic. Musel jsem si tam nainstalovat jiny prehravac. U symbianu mi vcelku vse jelo, musel jsem si do toho HP instalovat i jiny prohlizec, protoze IE co tam je byl naprosto nepouzitelny, jako Win mobile system pro telefon je pro me sileny, samozrejme plno lidi si ho vychvaluje, ale ja jsem byl rad ze jsem ho prodal. To jsou me postrehy a rozdily, je toho dost, na oba je mnoho programu, ale je fakt ze symbian ve svete prevlada nad Win mobile...
Nakupko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eprd 18. 8. 2009 16:05

Pánové pletete si mobil s pda a to je podstatný rozdíl.!
Hlavní je vědět co chceš a co čekáš od přístroje.Pokud jen telefonuješ a pouštíš rádio nebo nějakou hudbu neřešte Symbian nebo Windows ale kupte si obyč telefon který je určen na telefonování a přehrátí hudby (třeba SonyEricsson).A nemachrovat s něčím co nevyužiji ani nepotřebuji.
Pokud využíváte přístroj i k jiným věcem hlavně kancelář a jiné pořiďte si něco s Windows je na to plno programů a víc než na Symbian a kvalitnějších.
A to že Windows - jak někdo píše že je programově strohý ? a co váš stolní počítač ? proč tam rvete plno jiných programů ? Protože to je platforma základ a POTOM SI HO UPRAVÍM PODLE SVÉHO.A to je to nejlepší nemusím jen používat co mi nabídne výrobce.
Rozdíl windows proti symbianu je podstatný programově a hlavně v přístrojích.Samozřejmě že každý má něco do sebe .Já vyzkoušel obě platformy ale vždy se vracím k Windows.
Ale stále jde o to 100 lidí 100 názorů. :hm
eprd
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruder75 18. 8. 2009 18:45

No ja hlavně používám navigaci a celkem často jsem na netu a E-mailu. A když cestuji a jsem někde mimo a nemám Laptop tak se rád kouknu na nějaký film at zabiji čas. Sym. mán na N95 ale už ji reklamuji po 3 a budu chtít peníze. tolik chyb v tel. nechci (pomalý,sekáse,pořád hlasí málo paměti i když ji má víc než dost a Tmobil neni schopen to dát dohromady, jo a po zmáčknutí tlačítka Hodiny mi tel až za 6-8 sekund ukáže vysněnou obrazovku, no hrůza ). Snažím se dostat do ruky system s WM at si jej můžu osahat. Co se týka PDA nechci mít 100 přístrojů. ( ale možná to tak dopadne).
A nebo jaká je možnost práce s dokumenty na WM ?
bruder75
Junior

Odeslat příspěvekod eprd 18. 8. 2009 19:03

Právě že dokumenty OKI je tam vlastně Word Exel jak v pc.
Navigace iGO8 v pohodě.
Sám jsem vlastnil HTC a poslední rok jsem měl Samsung Omnii .
Prodal jsem a čekám na Omnii II.
Spokojenost !!!
eprd
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruder75 18. 8. 2009 20:46

Prosím jaké je to dotykové ovládání. Nemam s ním žádné zkušenosti.
bruder75
Junior

Odeslat příspěvekod Nakupko 19. 8. 2009 06:19

Ja bych dotykove ovladani uz nechtel, klavesnice je holt klavesnice.
Nakupko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eprd 19. 8. 2009 07:43

Klávesnice je na psaní - pokud hodně píšeš sms jasně že je lepší klávesnice ale i to mají některé přístroje třeba Samsung B7610.Ale potom na veškeré funkce je rychlejší dotykáč.
A velice rychle si zvykneš.Mám teď než bude Omnie II na používání N6300 mohu porovnávat obsluhu - zvyk je železná košile kolikrát chci něco zapnout na displeji ale musím do tlačítek.Něco je rychlejší něco není prostě jde o zvyk a jak jsem psal víše každý jsme nějaký a každému sedne něco jiného. :lol:
eprd
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reborn 19. 8. 2009 07:48

Přesně tak, je to hlavně o zvyku. Například na HTC HD je pro mě ovládání dosti dobré, ale třeba Omnie 1 mi moc nesedla. Taky čekam na Omnii 2 a doufam, že se mnohé vylepšilo, tak snad.. :-)
Nokia 5110 - Panasonic GD35 - Nokia 5500 - Nokia 5610 - HTC Desire
reborn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Niffki 19. 8. 2009 08:05

A co byste si raději pořídili? Omnii 2 a nebo B7610?

Jaké jsou mezi nima rozdíli (mimo klávesnice a velikost displeje)? A nebo jinak jsou stejné?
Niffki
Junior

Odeslat příspěvekod reborn 19. 8. 2009 08:20

Rozhodně Omnii 2. Ale pokud se rozhodujete mezi těmito, tak se spíš zamyslete nad tím, zda chcete hardware klávesnici, či ne. Ono tolik rozdílů tam moc nebude. A pokud už tam jsou, tak nejsou zásadní.
Nokia 5110 - Panasonic GD35 - Nokia 5500 - Nokia 5610 - HTC Desire
reborn
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nakupko 19. 8. 2009 11:51

Hlavni rozlil je asi operacni system, jeden ma 6,1 a druhy 6,5 widle. I kdyz, to neni zase tak podstatne. Radeji bych bral monoblok konstrukci a lehci nez tezsi telefon :-(.
Naposledy upravil Nakupko dne 19. 8. 2009 11:54, celkově upraveno 1
Nakupko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruder75 19. 8. 2009 11:53

Tak jsem asi rozhodnut koupit Omnii 2 a nebo B7610 . Jen kdybych si tak na den mohl půjčit Omnii at vyzkouším ten dotyk.
Děkuji všem za připomínky a rady .
bruder75
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků