Samsung i8910 HD - problém s WiFi

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod Kevlar 12. 8. 2009 19:32

WiFi funguje velmi dobře vč. WPA2, ale jakmile na access pointu nastavím skrytí sítě (síť nevysílá své síťové jméno - SSID), tak telefon není schopen navázat spojení. Neustále tvrdohlavě hlásí, že "připojení není k dispozici". Přitom v nastavení přístupových bodů (menu -> nastavení -> Připojení -> Cíle -> Přístupový bod....) mám název sítě zadán korektně a stav sítě označený jako "skrytá síť". Přesto, jakmile na AP síť skyju, tak ji mobil nenajde, jakmile povolím aby AP vyřvával své SSID, tak spojení probíhá OK.

Kde je chyba? Nemáte nějakou ideu? Někde mezi židlí a touchscreenem dotyčného mobilu, nebo je to prostě taková roztomilá fíčura a mobil se se současným firmware není schopen připojit ke skryté síti? 8-P

Předem díky všem za odpovědi.
Kevlar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KevlarN 13. 8. 2009 18:56

Koukám, že můj dotaz nikoho nezaujal, což mě docela mrzí, protože řešení jsem zatím nikde nenašel.
Ještě poznámka - s telefonem Nokia N80 se s zcela identicky nastaveným přístupovým bodem k dotyčnému AP naprosto bez problému připojím bez ohledu, že je nastaveno Hide Wireless Network. Ten telefon se přesto připojí naprosto bez problému. Naproti tomu Samsung stále tvrdošíně hlásí, že síť nenašel.
Tak kde je chyba? Nenastavuji něco na tom Samsungu špatně? Jak jste na tom vy? Můžete se připojit ke skryté síti, když znáte SSID, nebo jen k síti otevřené?
KevlarN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KevlarN 13. 8. 2009 22:59

Koukám, že tady fakt komunikuju jenom sám se sebou. :lol:

No, ale třeba to přece někoho zaujme. Tak tedy, vyzkoušel jsem několik wifi routerů a pokaždé se stejným výsledkem. Pokud síť deklaruji jako skrytou (hide SSID), Nokia N80 se dokáže připojit bez problémů, ale i8910 se zmůže pouze na vyhození hlášky "připojení není k dispozici" a tím to hasne. Přístupový bod mám na obou telefonech definovaný naprosto identicky. Podle mého názoru je závěr jediný - pokud nedělám nějakou fatální chybu v nastavení Samsungu, tak je na 99% chyba ve firmware, což mě docela se.re, protože nehodlám kvůli tomu "odkrývat" síť.

Jinak i další feeling z toho telefonu je pro mě docela těžké zklamání. Jedině snad kontrast a barvičky displaye jsou skutečně kvalitní, ale ovládání, zákl. sw. vybavení, spolehlivost....no, zatím z toho mám do nadšení hodně daleko. :hm
KevlarN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod javak810i 14. 8. 2009 19:41

A nemáš náhodou na routeru nastavený povolení podle MAC adresy?
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior

Odeslat příspěvekod KevlarN 14. 8. 2009 21:17

javak810i píše:A nemáš náhodou na routeru nastavený povolení podle MAC adresy?

To sice mám, ale na pokusy s tím mobilem jsem to samozřejmě vypnul, takže se mohlo přihlásit jakékoliv zařízení, které znalo název sítě a sdílený klíč (v případě zapnutého WPA2).
Taky jsem i zkoušel vypnout šifrování a nechat síť úplně otevřenou.
Nic problém neřeší - i8910 se připojuje bez problému s jakkoliv nastavenou úrovní šifrování (otevřená/WEP/WPA/WPA2) - v tom problém není, ale jakmile zadám skrytí SSID, tak síť prostě neumí nenajít i přesto, že zná její SSID a a ví, že síť je skrytá. Naproti tomu Nokia N80 si se skrytou sítí poradí naprosto bez problému.

Pokud ten mobil někdo vlastníte - zkuste se prosím připojit ke skryté wifi a napsat mě jestli jste uspěli. Předem díky.
KevlarN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod javak810i 15. 8. 2009 13:05

já ho mám, ale skrytou SSID nemám, mě stačí blokace cizích MAC adres, takže to možná ten telefon fakt neumí.

http://www.8910.cz/component/content/ar ... ochu-jinak

tu je recenze, resi se tam i ektere problemy
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Junior