Samsung S5230 Star - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod S@dlo 21. 10. 2009 08:33

petr.satka píše:Tak jsem se na ty konfiguráky podíval a potřeboval bych aby mi nějaký odvážlivec, kterému funguje instalace Javy z karty, vytáhl pomocí TkFileExploreru ze svého telefonu soubor Settings/Default/NV/nv_default.ini.

Není to nic složitého. Stačí si stáhnout TkFileExplorer http://www.4shared.com/file/142070484/aad6915d/TkFileExplorer_22.html, připojit telefon, zvolit na telefonu PCstudio (PCstudio by mělo být nainstalované, ale nemělo by běžet). Pak spustit TkFileExplorer, v nastavení vybrat port, a kliknout na připojit. Pak se proklikat k nv_default.ini a pravým tlačítkem kliknout na soubor, pak kliknout na upload a stáhnout soubor do PC.

Tuším, že v tom souboru by mohlo být nastavení Javy. Váš soubor porovnám se svým (mně java jede jenom z netu) a pokud něco zjistím, tak si to určitě nenechám pro sebe.

nv_default.ini můžete zveřejnit buď tady na fóru, nebo mi jej můžete poslat mailem (petr.satka@volny.cz). Díky.

Mas to na emailu :!:
Chcete mě?Berte jsem poslední.
S@dlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_78 21. 10. 2009 10:16

budo píše:Kup si Sony Ericson C510, s funkčností budeš spokojenější

No to je opravdu "užitečná" rada tady. :roll:
Pak se nediv, že tady tvoje "plodné" příspěvky promazávají. ;-)
budo píše:stačí do okýnka "hledání v tomto tématu..." napsat výraz "jack" a dostaneš celkem slušný seznam výsledků.

A nebylo by rychlejší napsat prostě "ANO" ?
Naposledy upravil myšpulín dne 21. 10. 2009 10:48, celkově upraveno 1
Důvod: a nebylo by lepší napsat jeden příspěvek místo dvou za sebou? příspěvky sloučeny
Petr_78
Junior

Odeslat příspěvekod petr.satka 21. 10. 2009 11:58

S@dlo
Díky. Moc nadějně to ale nevypadá. Liší se to v pár věcech, ale nic co by nějak extra vypadalo na Javu. Jen dvě položky jsou tam mírně podezřelé.

Pokud ještě někdo chcete, tak mi můžete nv_default.ini stále posílat. Pokud uvidím, že se ty podezřelé položky vyskytují i v ostatních souborech, tak vyzkouším co to udělá, když je změním. Takhle mám zatím docela málo informací a nerad bych riskoval "zcihlovatění" telefonu.
petr.satka
Junior

Odeslat příspěvekod tomsoyer 21. 10. 2009 13:01

Dnes mi přišla folie od screenprotector - http://www.screenprotector.cz/samsung-s5230.html
A jsem velice překvapen její kvalitou, přesností výseku a snadností aplikace, hned po nalepení nikde neni ani bublinka :tleskani
Postupoval jsem při lepení nějak takto http://www.youtube.com/watch?v=AZTFd-9xWbE a jako stěrku jsem používal kreditku.
Po nalepení je folie téměř neznatelná a nepozoruji rozdíl mezi teď a před aplikací jediné mi přijde že se snad ještě zlepšilo ovládání telefonu např. při skrolování kdy prst tolik neklouže po folii a díky tomu se přesnějc skroluje. A opravdu je display lépe čitelnější za přímého denního světla.
Takže mohu jen doporučit za tu cenu je to hodně dobrý kup a přiznám se že jsem mile překvapen ;-)

ps: nemám nic společného se screenprotector, ale prostě jsem spokojen s jejich výrobkem
CMD-X1000->N3110->N5110->AOT301->N5510->SET100->SMT50->N8310->AOT535->SET610->SEZ600->Si.SX1->N3230->N6630->Sh.GX29->SSGH-E370->S.SGH-P310->NE61->LG-KU990->IP3G->S.U800->MV6->S5230
tomsoyer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koky76 21. 10. 2009 13:17

Caute
chcem sa spytat da sa nieako odstranit logo orange cez TkFileExplorer nikde som zatial nic nenasiel .Nema to niekto odskusane dik za kazdu radu ale preinstalovat to urcite nebudem
O:-)
Zatial s ami podarilo zmenit len usporiadanie v menu daju sa pridat ubrat a presunut na ine miesto 8-D viem ze to nieje nic moc ale aj malo potesi
koky76
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 21. 10. 2009 16:40

Ahoj - potřeboval bych pomoci, jelikož se mi s telefonem děje zvláštní věc a nevím, zda to je chyba či nikoli. O co jde - nastavím budík - např. na každý všední den na šestou ráno. Pak nastavím druhý budík např na každou středu v 8 ráno. No a když zkusím pak ty budíky vypnout a zase zapnout opakovaně, tak jakoby zblbnou a vždycky jeden ovlivní ten druhý - čas zůstane stejný, ale změní se ty dny. Buď se ten první budík sám aniž bych to ukládal, přepne na každou středu, nebo se ten druhý budík přepne na každý všední den. Zjistil jsem to tak, že mi prostě budík nezvonil podle toho, jak jsem ho natavil a uložil. Mohl byste to prosím také někdo vyzkoušet, jak to máte? Přijde mi to jako chyba softu. (jestli to popisuji moc nesrozumitelně, tak to případně zkusím popsat lépe). Díky moc za pomoc.
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod icyification 21. 10. 2009 17:08

Spasman píše:Nikdo jste neodepsal tak píšu já! :D

CZ verze mnou psaného návodu "Jak na přeinstalování firmwareu" zde: http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/410 ... .08KB.html

Je to přeložené z anglického překladu takže doufám že přehlédnete možné nesouvislé věty či spojení.

Doporučuji přečíst celý návod OD ZAČÁTKU DO KONCE a ne pouze že začnu 1, 2,3!!

Da sa to pouzit aj pokial som zabudol zamok telefenou? aby sa my zmazali nastavenia a ja by som sa dostal do mobilu ;D
icyification
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod budo 21. 10. 2009 18:23

Petr_78:

Petr_78 píše:
budo píše:Kup si Sony Ericson C510, s funkčností budeš spokojenější

No to je opravdu "užitečná" rada tady. :roll:
Pak se nediv, že tady tvoje "plodné" příspěvky promazávají. ;-)
budo píše:stačí do okýnka "hledání v tomto tématu..." napsat výraz "jack" a dostaneš celkem slušný seznam výsledků.

A nebylo by rychlejší napsat prostě "ANO" ?


ANO by bylo rychlejsi, nicmene by mu to bylo prd platny, hleda odpoved a ne ujisteni

co se tyce promazavani, zaprve si nestezuju, poznamenal jsem to proto, aby se iniciator sam prasknul a mohl jsem si tim potvrdit, ze me podezreni na nagana je spravny (bylo!) a zadruhe to bylo jediny, co mi tu bylo smazano

co se tyce srovnavani SE a SAmsungu, pokud nekdo povazuje za dulezity kriteria, ktery cituje Bigg.I, tak je samozrejme pro nej jasnou volbou Samsung Star. Pokud ale nekdo (ja) od mobilu ocekava detailne propracovany maximalne funkcni menu, hladkou praci se souborama a bohatou vybavu, tak vede SE. Tot vse. Jedovatej podton tvy poznamky vuci mne hodnotim jako naprosto marginalni prvek na urovni dulezitosti vlastni podstaty tvyho postu, plynouci z tvy neznalosti situace s promazavanim, kterou se tu pokousis komentovat, pricemz jsi pri tom absolutne mimo misu 8-)
budo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod budo 21. 10. 2009 18:30

tomsoyer: ke tvemu PS - tva chvala je tak dokonala, ze se to uplne nabizi :-)
asi to tam objednam taky, original folii jsem zatim nesundal, ale stejne bude muset dolu, je nalepena nakrivo a na okraji se odlepuje
budo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepino_honda 21. 10. 2009 19:07

já pořídil tuhle folii, ale nic moc :-(

http://www.aukro.cz/item748053303_748053303.html

je velmi přesná, to jako joo, ale je to velmi slabounká folie, nepodařilo se mi ji nalepit tak, aby tam nebylo hodně bublinek....
předtím jsem lepil na SE G700, tu jsem kupoval v nějakým krámku v LBC a ta byla super. Byla silnější, na poprvé perfektně nalepená absolutně bez bublin a dotykovka chodila taky absolutně v pohodě...
pepino_honda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod syberius 21. 10. 2009 20:09

Martin Bednář píše:Ahoj - potřeboval bych pomoci, jelikož se mi s telefonem děje zvláštní věc a nevím, zda to je chyba či nikoli. O co jde - nastavím budík - např. na každý všední den na šestou ráno. Pak nastavím druhý budík např na každou středu v 8 ráno......


Jo mě se taky celej budík předělal a to včetně melodie, když jsem ho vypnul a po několika dnech zase zapnul, ale jelikož jsem s tím počítal, bo jsem měl před tím taky tel. Samsung, tak jsem si to pohlídal.Obávám se že to bude chyba ve firmware.
syberius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 21. 10. 2009 20:14

tomsoyer píše:Dnes mi přišla folie od screenprotector - http://www.screenprotector.cz/samsung-s5230.html
A jsem velice překvapen její kvalitou, přesností výseku a snadností aplikace, hned po nalepení nikde neni ani bublinka :tleskani


Můžu se zeptat, jestli je tato folie nějaká silnější, nebo je to stejně tenké jako byla ta klasická folie při vybalení z krabice?
sirius1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syberius 21. 10. 2009 20:20

sirius1983:
Osobně mám taky na displayi Screenprotector a je relativně silná.Naštěstí tam byly dvě protože tu první jsem nalepil blbě, byla samá bublina a jak se to jednou nalepí, tak už se s tím nedá hnout.Ale podruhý se to povedlo a asi dvě bublinky do 24 hodin zmizely.Ale myslím, že se prodávají pod názvem Screenprotector různý druhy a nevím jestli jsou všechny stejný.
syberius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod syberius 21. 10. 2009 20:27

budo píše:tomsoyer: ke tvemu PS - tva chvala je tak dokonala, ze se to uplne nabizi :-)
asi to tam objednam taky, original folii jsem zatim nesundal, ale stejne bude muset dolu, je nalepena nakrivo a na okraji se odlepuje


To tam asi Samsung lepí různý ochr.folie, protože ta moje origoš přesahovala přes okraje telefonu a musela by se sundat a ostříhnout, což by moc dobře nevypadalo.
syberius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wgskilla 21. 10. 2009 20:52

chcle by som sa spytat,aj ked predpokladam ze uz to t ubolo niekolkokrat spomenute,kde mozem stiahnut java aplikacie ce zmobil,poprosil by som nejaky link ,samozrejme bezplatne
wgskilla
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků