Samsung I8510 Innov8 - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod PTmash 17. 8. 2009 12:59

Tak uz jsem na to prisel,je to presmerovani hovoru,vsechno jsem zrusil a uz tam neni
PTmash
Junior

Odeslat příspěvekod madman 17. 8. 2009 14:50

PTmash píše:Tak uz jsem na to prisel,je to presmerovani hovoru,vsechno jsem zrusil a uz tam neni

a mas v tom nejaky novy firmware? ake je to oznacenie?
we all are madmans
madman
Junior

Odeslat příspěvekod PTmash 17. 8. 2009 20:56

No mam ten co tu uplouadnul kultus,predtim jsem mel ten originalni z vyroby z 23.10.2008 ted mam ten ze 14.01.09
jinak me telkefon nenajde momentalne GPS,stahl jsem data z GPS+,GPS data se nechytaji,takze ani Sygic

tak jestli vite nekdo jak na to,tak reknete
PTmash
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 8. 2009 21:25

Mám ten stejnej FW a GPS mi funguje naprosto bez problému.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod Kalmia 18. 8. 2009 10:48

Pro PTmash:
Jsou jen dvě možnosti - buď něco děláš špatně, nebo máš vadný GPS modul. Těžko radit, ale pokud ti GPS nenaskočí ani tehdy, když jsi na volném prostoru (mimo vysoké domy a stromy), pak je zřejmě chyba v HW.

Pro ostatní:
Celý týden jsem pro mě v neznámém prostředí (na Kutnohorsku) testoval Sygic 7.1 a můžu říct, že jsem naprosto spokojen. Našel vždy nejrychlejší cestu a co jsem ocenil nejvíce - pokud byla někde objížďka a já to otočil jinam, během minuty přepočítal trasu - prostě paráda.
Jediné, co bych ještě potřeboval: Když vyjíždím např. z parkoviště a někdy nevím, jestli se mám dát vpravo nebo vlevo a vyjedu třeba špatným směrem, mohl by mi program hned v prvních metrech třeba nahlásit: "Jedeš opačně, vole..." :-D . Ale to už bych asi chtěl moc.
Kalmia
Junior

Odeslat příspěvekod apex 18. 8. 2009 16:06

Tak jsem si pořídil svůj první chytrý telefon - dopředu se omlouvám za hloupý dotazy. :-[
Tel. je CZ distribuce, verze softu I8510XXIA1, datum verze 14/1/2009.
Hned první z těch dotazů - zatím nemám datovej tarif, můžu se připojit na net přes wifi router? Co tak příp. bude fungovat? Dostanu se tak do mailu? Nebo tuším, že se aktivuje Route 66 přes net...Opera se dá stáhnout přímo atd., půjde to vše přes wifi?
A k aplikacím - jsou rozdílné verze pro Nokii a Samsung, nebo např. pro dotykový a nedotykový Symbian, nebo je instalačka stejná? Já např. hledal Operu mini a tam verze pro Innov8 nebyla, bude fungovat generic version, nebo která verze je "ta pravá"?
Dík
Naposledy upravil apex dne 18. 8. 2009 17:16, celkově upraveno 1
Support Bacteria - it´s the only culture some people have!
apex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ausi 18. 8. 2009 17:02

Zdravim.Vlastním Samsung i8510 z oficialnej slovenskej distribucie s fw xxhj4 z 23.10.2008.Mám otázku ohľadne uplatnenia reklamácie po nainštalovaní novšieho fw cez Apolo, ktorý samozrejme nie je oficialne určení pre SR.Nestráca sa týmto procesom záruka?Dá sa nejako vrátiť tento starší oficiálny fw naspäť? Reklamoval už niekto s ofic. SR dovozom takto upravený telefón?
Ďakujem
ausi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PTmash 18. 8. 2009 20:30

no tak HW to nebude,pac mi GPS modul fungoval bez problemu pred FW,jenze jsem ztratil nastaveni pri novym SW a ted nevim poradne jak to dat dokupy xD

jinak neivm proc,ale pri zapnuti GPS dat mi to zapne edge,takze neco prenasim pres internet?
PTmash
Junior

Odeslat příspěvekod PTmash 19. 8. 2009 11:37

tak problem s GPS sem vyresil,ani nevim jak

jen se chci zeptat,jaky mate tema?mam zatim original,ale chtel bych bud nejaky jako je vista nebo original n95 8gb
ale rozjel jsem zatim jen jedno a to se mizrovna nelibi,tak jestli muzete postnout okaz sem nebo pres SZ dik
PTmash
Junior

Odeslat příspěvekod 2m 20. 8. 2009 00:15

Mam zalusk na chytry telefon Samsung i8510 Innov8, ale stale se jeste rozhoduju mezi Nokia N86 8MP a starsi Nokia N95 8GB. Mate s tema telefonama zkusenosti a doporucili mi opravdu Samsung i8510 a jake maji ty zbyle dva nevyhody? Diky!
2m
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasticek 20. 8. 2009 08:35

i8510 vs N95 8GB vs N86 8MP

Mám jak i8510, tak i N95 8GB, N86 8MP sice nemám, ale její jediná výhoda je CPU na tuším 440MHz (a možná lehce sporadický displej AMOLED), nicméně i8510 bych asi doporučil, pro velký 2.8" displej (N86 8MP má tuším 2.6") a kvalitní foto, menším záporem je malá paměť v přístroji (jednotka C: jen cca 50MB, totéž má cca ale i N86 8MP), kompenzovaná 8GB interní pamětí E: (není tak potřeba mít na C: haldy místa), dále bych upozornil na jeden důležitý fakt u N95 8GB - má USB tuším 1.1, tak či tak jsou přenosy do N95 8GB (souborů) příšerně pomalé, rychlost je asi 500-800KB/s, což je opravdu skoro nesnesitelné, pro představu 1GB dat se přenese cca za 15 minut, což jsem nemohl akceptovat. N86 má již USB 2.0, s přesnosem stejným jako i8510, cca kolem 3500KB/s průměrně, pak to vychází na 1GB / cca 4 minuty, takže je to znatelně lepší než u N95 8GB. Proto bych tuto (N95 8GB) nedoporučil (nemá ani krytku fotoaparátu), z hlediska kvality fotek vede myslím také i8510, výhodou je i RAM (u i8510 a N86 cca 80MB volných), ale tam je to myslím skoro srovnatelné, nicméně pro mne je faktem i design a ten je u N86 8MP celkem hnusný, tlačitka jak starý mobil a vzhled předního panelu mobilu je také šílený, další problém jsou vrzající plasty které jsou navíc leštěné, nevím co je to dnes za módu, ale jsem striktně proti. Suma sumárum doporučuji Samsung i8510 i za cenu menší podpory ze strany dodavatele firmware (za tím ovšem stojí myslím Nokia coby autor FW) - FW nevychází tak často jako u Nokie, každopádně poslední CZ i8510 FW je poměrně stabilní (žádné restarty apod. jsem nezažil). Jak se rozhodneš je na tobě, ale i8510 je rozhodně dobrou volbou.

PS: pokud jsem při výčtu srovnání na něco zapomněl, či jsem něco opomněl zdůraznit pak se omlouvám, ale věřím že zde přítomní odborníci jistě mohou mé postřehy doplnit či směrovat správným směrem

PPS: ZDE najdeš srovnání všech tří mobilů na technické úrovni, stačí si tedy jen vybrat co ti vyhovuje a co preferuješ (foto, video, váha, rychlost, atd.)

EDIT: Ještě si neodpustím jednu poznámku- u N95 8GB se mi odloupl horní lak z klávesnice, u jedné klávesy, prostě materiál naprd, protože mobil mám necelý rok a používám ho opatrně a sporadicky, klávesnice i8510 mi přijde lepší, další věc je opakovaný budík, jde o chybu FW, protože náhodně pak rozhodí datum v mobilu, Nokia to zatím není ochotná řešit a tento problém se táhne napříč platformami- je u 5320 Xpress Music, 6120 classic, N95 8GB, N95 a dalších, nevím jak to je u nových modelů (mám sice E52, ale raději jsem nezkoušel, protože jak to rozhodí datum je mobil nejlepší zformátovat, dělá pak jen samé brikule) ale snad je to u posledních novinek jako je E52 vyřešeno, nicméně mám dojem že tato chyba se u i8510 neobjevuje, pokud se mýlím prosím o opravu mého tvrzení
PC:Q9650/8GB/HD5870/W7x64 Fotoaparát: Canon PS-SX110 IS
Vlasticek
Junior

Odeslat příspěvekod 2m 20. 8. 2009 10:55

A jaky je jeste rozdil mezi Samsung i8510 8GB a Samsung i8510 16GB? Je to jen ve vnitrni pameti?
2m
Junior

Odeslat příspěvekod madman 20. 8. 2009 11:10

2m píše:A jaky je jeste rozdil mezi Samsung i8510 8GB a Samsung i8510 16GB? Je to jen ve vnitrni pameti?

ano
we all are madmans
madman
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasticek 20. 8. 2009 11:11

Ano, je to jen v tom že jeden má 8GB a druhý 16GB jak je zde uvedeno jak koukám. Je to tu někde napsané i v předchozích příspěvcích, ale koho baví hledat že....
PC:Q9650/8GB/HD5870/W7x64 Fotoaparát: Canon PS-SX110 IS
Vlasticek
Junior

Odeslat příspěvekod 2m 20. 8. 2009 11:26

Mam moznost koupit Samsunga i8510 8Gb z druhe ruky za 7000,- s prislusenstvim a s jeste platnou zarukou na 16 mesici original od Samsungu, tak do nej asi pujdu.
2m
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka