Samsung Galaxy S10e, S10, S10+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod guiz 15. 7. 2019 17:03

Samozřejmě že to cvaká všem, už to tady zavání trochu mobilní hypochondrií...:-D
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 15. 7. 2019 17:07

Ahoj,třetí den vlastním S10e. Měl jsem LG G6, váhal jsem, zda S10e či S10. Zvolil jsem dobře. Příjemný mobil, hlavně svojí vahou a kompaktností. Nechtěl jsem pokračovat ve zvětšování modelů. Teď mám telefon s větším displejem, ale přitom menší a lehčí telefon. Zvykám si na trošku nové prostředí. Za pár dnů to už nebude vůbec problém. Je v pohodě. Opravdu velmi příjemný mobil.
Na druhou stranu, dnes už ty pokroky a vylepšení mezi navazujícími modely (podobně jako u aut, TV...) jsou velmi malé. Takže nějaký zásadní technologický posun od LG G6 nepozoruji. Kdybych nemusel kupovat nový mobil, byl bych dál spokojený s předchozím. Ten slouží v rodině dál. Dokonce musím říct, že měl opravdu lepší kvalitu displeje...rozlišení. Myslel jsem si, že to snížení na FullHD u S10e očima nepoznám, ale opravdu to poznat jde. Nevadí mi to, ale v tom horší opravdu je. A pak tady výše uváděné menší možnosti nastavení rozlišení fotoaparátu. Jinak mě zatím nic nenapadá. Jo, a u sms Samsungu chybí to odfajfknutí, že byla sms doručena. Teprve telefon poznávám.

Řeším 2 věci:
1) Překvapilo mě, že SW nemá předinstalovanou nějakou original Samsung či Google hudební aplikaci - přehrávač...doporučte mi prosím nějakou dobrou ke stažení...díky.
2) Používáte někdo tu předinstalovanou aplikaci - vyhledávač Internet od Samsungu? Jaký vyhledávač nejvíc používáte...Google, Chrome, Explorer, Firefox...? Díky.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod Capita 15. 7. 2019 17:40

U S10e je rozlišení obrazovky defaultně nastaveno na těch 2280x1080?

1) měl bys tam mít normálně aplikaci Samsung music imho...i když já si nepamatuju zda jsem to nedoinstaloval
2) používám ten od Samsungu no...má to Tmavý režim a režim utajení :-D zvykl jsem si na to...
Nokia N8, Sony Xperia z3c, Galaxy S7, Galaxy S10e, Galaxy S21 5G

Samsung UE55RU8002
Capita
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ardnij 15. 7. 2019 17:58

Ahoj všem. K bodu 1. Já používám k velké spokojenosti Poweramp a zatím nehodlám měnit. Zakoupil jsem plnou verzi a spokojenost. V případě bodu 2. Jiný prohlížeč než je Samsung Internet jsem nepoužíval. Tmavý režim je super. Jinak si myslím, že defaultně je nastaveno rozlišení FullHD. Stejně jako bylo u S10.
Ardnij
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 7. 2019 19:01

Aktualizácia Samsungu Galaxy S10 priniesla vážny problém, jediným riešením je hard reset https://www.mojandroid.sk/aktualizacia- ... ard-reset/
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misternet23 15. 7. 2019 21:35

Měl by si tam mít apku hudba play. Jinak přehrávačů je spousta, záleží jestli máš na ně nějaký konkrétní požadavky. Já používám spotify na mp3 a na audiknihy music folder player. Posledních 5 let jsem používal jako prohlížeč chrome, zřídka operu. Od ty doby co mám s10e nedám dopustit na samsung browser. Chvíli mi trvalo než jsem si na něj zvykl, ale jsem spokojenen. Potvrzení o sms ti prijde jako notifikace, nebo si info o doručení můžeš vyvolat v detailech odeslané zprávy.
misternet23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramx 16. 7. 2019 11:40

Koupil jsem pouzdro ClearView (s10e) a nedaří se mi zprovoznit AOD při zavřeném krytu. Chvilku se rozviti informace a po cca 10 vteřinách zasnou. Nemáte někdo tip co je špatně.
ramx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rakepka 16. 7. 2019 22:33

Díky za reakce. Opravdu tam aplikace Hudba Play je. Nevím, jak jsem ji přehlídnul.
Děkuji za tip na informace o doručení v detailech odeslané zprávy...to jsem nevěděl.
Vyšší rozlišení displeje u S10e než FullHD není možné (u S10 a S10+ to jde), ale vůbec mi to
nevadí. Jen jsem prostě nepředpokládal, že to snížení po přechodu z LG G6 očima vůbec poznám.
Jsem zvyklý na vyhledávač Chrome, tak nevím, zda si zvykat na nějaký nový. I když ten Samsung Internet nevypadá nejhůř. Ale Tmavý režim mi nevyhovuje. Co je ten výše zmíněný
režim utajení?
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod Marus 17. 7. 2019 02:14

ramx píše:Koupil jsem pouzdro ClearView (s10e) a nedaří se mi zprovoznit AOD při zavřeném krytu. Chvilku se rozviti informace a po cca 10 vteřinách zasnou. Nemáte někdo tip co je špatně.


Nastavení-zamknout displej-Always on display-režim zobrazení-vždy zobrazit.

To by mělo pomoct
Můj mobil je čínská dvousimková rýže...Kvalitní rýže
Marus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ramx 17. 7. 2019 13:26

To Marus: Diky za navod, nastaveno a funguje, parada.
ramx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J_FUNKY 17. 7. 2019 19:54

Ahoj, dostal jsem S10 jako dárek a nemůžu dohledat pár nastavení, pokud to vůbec jde.

První věc, co mě trápí, je, že když mám puštěnou hudbu do sluchátek a přijde mi oznámení (sms, whatsapp, messenger), tak se hudba na chvíli ztlumí. Dost mě to rozčiluje, nicméně jsem nenašel nikde v nastavení jak to vypnout. Na hudbu používám Samsung music co je defaultně v mobilu. Ve staré S4 jsem to vypnul v nastavení hudebního přehrávače. Zde v S10 nic takového není. Je nějaká možnost kde to vypnout? Nechci nějakou další zbytečnou aplikaci, která toto třeba umí.

Jako druhá věc kterou zkoumám, když telefonuji, tak se mi vypnou data. Sedím si v parku, mám sluchátka, telefonuji třeba s přítelkyní a zároveň bych si chtěl něco najít na internetu, což ale nemůžu, protože se data během hovoru vypnou. Toto mi dělalo i na S4, ale nějak jsem to neřešil, teď bych se na to rád zde zeptal. V nastavení jsem možnost nevypínat data během hovoru také nikde nenašel.

Poslední věc je opět kolem hovoru. Když mám zamčený telefon v kapse, mám sluchátka, někdo mi zavolá a když hovor ukončím tlačítkem na mikrofonu na sluchátkách, tak se mi telefon sám v kapse odemkne. Na S4 se toho dělo taky. Je to blbé, když telefon z kapsy nevyndám a nepodívám se, tak se mi vždy něco samo zmáčkne nebo přenastaví. Opět jsem prolezl nastavení a nikde nic o možnosti to změnit.

Pokud někdo máte nějaké rady a víte jak na to, budu moc rád. :)
J_FUNKY
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 17. 7. 2019 22:00

Ahoj, k bodu č.1) Jediný souborově orientovaný použitelný přehrávač jsem našel AIMP, ten toto nastavení umožnuje (Nastavení-Zvuk-Zaměření zvuku...) Defaultní aplikace mi nesedí snad žádné, takže s tím neporadím
č.2) Přerušní dat při hovoru je technologická věc sítě, protože když se podíváš na displej, změní se ikonka na 2G (s pokrytím kde je i na 3G), jmenuje se to CS Fallback.
Jedinou možnost máš u operátora si nastavit hovory přes LTE (VoLTE), pokud to tvůj operátor umožnuje a pokud to umožnuje telefon, některé telefony s cizí ROMkou (z šedého dovozu) VoLTE podporovat nemusí.
č.3) Se sluchátky nevolám, tak netuším, snad někdo jiný...
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 18. 7. 2019 06:18

Ještě doplním že každá ROM i z dovozu EU nebo telefony se Snapdragonem pro Čínu podporují Volte u našich operátorů. Je to součástí všech fw. ;-)
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 18. 7. 2019 09:45

Ja doplním, že na Samsung Browser oceňujem vstavaný blokovač reklám; na Chrome ktorý by som rád používal mi vadia reklamy (tam neviem či niečo aj na mobilnej verzii existuje niečo ako AdBlock ako PC verzii) a nemožnosť tmavého režimu.
Ja som si zvykol na Windows Mobile na čiernu všade, že mi to dosť chýba. A doslova ma irituje, že na S10e si dám nočný režim a niektoré appky na mňa vyletia s bielou....
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 18. 7. 2019 10:06

To musis na autory tech aplikaci, original UI i aplikace cernou respektive tmave tema dodrzuji. I na moblnich Windows nektere aplikace tretich stran neumely/nerespektovaly tmave tema. Jinak Edge me vyhovuje jeste vice nez Samsung broswer a ma blokovani reklam jeste lepsi.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků