Jaké jste národnosti, drazí uživatelé?

Fotky členů fóra, mobilů, organizace srazů...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Jaké jste národnosti?
Jsem Čech 77 %  63%  [ 77 ]
Som Slovák 35 %  28%  [ 35 ]
Jiná 10 %  8%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 122

Odeslat příspěvekod vojtík 17. 2. 2008 19:45

jsem České národnosti
vojtík
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 18. 2. 2008 18:04

Z prispevkovkov by to malo byt jasne - pisem po slovensky teda slovak.
Davnejsie som cital clanok kde pisali ze Cesi coraz menej rozumeju slovencine. Jednoduche vysvetlenie: staci zapnut TV a na slovenskych programoch kazdy druhy film s ceskym dabingom - preto my lepsie rozumieme cestine ako cesi slovencine.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mademan 18. 2. 2008 18:20

Ja som syn Tatier a orol je moje domace zvieratko :lol: Som slovak :wink:
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 18. 2. 2008 19:13

Mademan - Na teba by malo sedieť: Zleteli orli z Tatry, o trištvrte na tri, ožratý ako sa patrí... :) Sorry za ot ale nedalo mi to.
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafa 18. 2. 2008 19:14

Já jsem čech
Mafa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 18. 2. 2008 20:22

redmond píše:Davnejsie som cital clanok kde pisali ze Cesi coraz menej rozumeju slovencine. Jednoduche vysvetlenie: staci zapnut TV a na slovenskych programoch kazdy druhy film s ceskym dabingom - preto my lepsie rozumieme cestine ako cesi slovencine.

Jo, je to pravda. Mnohdy nechápu, proč se začlo s předabováváním filmů do češtiny, když už k nim existoval i slovenský dabing. Jen v tom to ale není. Narozený jsem až po Sametové revoluci a nějakým tíhnutím ke slovenským programům netrpím, přesto nemám sebemenší problém porozumět slovenštině. (BTW kdysi jsem tuším na AR četl příspěvek od Čecha, který prý rozumí lépe chorvatštině než slovenštině. :D ) Vždyť ty naše jazyky mají kromě menšího množství opravdu jiných slov téměř totožný charakter.
ConPower
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vizitix 18. 2. 2008 20:27

Já slovenštině ještě celkem rozumim, ale mluvit slovensky, to vůbec.


btw: zdravím ConPowera :)
Unknown Pleasures
vizitix
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mademan 18. 2. 2008 21:13

Po cesky mluvit umim, ale jenom s tezkostemi. Pokud tuto vetu pisu spravne, pochvalte mne. :) Ale plno slov z cestiny nerozumiem, napriklad neviem preco tie mesiace su uplne odveci (myslim obojstranne), to sa nejako mohli dohodnut. Napriklad cesi urcite nevedia co je to karfiol :lol:

tomopk píše:Mademan - Na teba by malo sedieť: Zleteli orli z Tatry, o trištvrte na tri, ožratý ako sa patrí... :) Sorry za ot ale nedalo mi to.i/quote]


?? :lol: :tleskani a mas tam gramaticku chybu :wink:
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nighthawk 18. 2. 2008 21:23

karfiol=květák, je tak?
Nighthawk
Junior

Odeslat příspěvekod Mademan 18. 2. 2008 21:27

jo :)
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomopk 18. 2. 2008 21:27

To bude preto lebo som si to presne nepamätal a z googlu som spravil ctrl+c/ctrl+v :)
Pred chvíľkou som prepínal televíziu a Libor Bouček sa predstavil: "Dobrý den. Já jsem Libor Bouček a sledujete Neveru po slovensky!" No vyznelo to naozaj skvele, okamžite som si spomenul na túto tému a o slovenskej televízii kde je veľa češtiny. Ale myslím že je to len dobré. Človeku je to aspoň užitočné a čeština sa dobre počúva.
Čo sa týka mňa rozumiem prakticky všetko, ale hovoriť a hlavne vysloviť slová so správnym prízvukom je to ťažšie. Tak ale teraz som už fakt dosť ot. Už budem mlčať... Možno :mrgreen:
HD2
tomopk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 18. 2. 2008 21:42

jsem moravak hombre 8) a jak to je kdyz si vezmu za zenu slovenku? to bych mel mit oboji obcanstvi ne?
Anonymni

Odeslat příspěvekod kocpel 18. 2. 2008 21:47

Místo narození: Washington, D.C.
Státní příslušnot: Česká republika = jsem čech...
Nokia450 > Nokia5110 > Nokia3310 > Nokia6310i > Nokia6230i > NokiaN80 > NokiaE50 > NokiaN86 8MP> NokiaN8 > Apple iPhone 5S
kocpel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 21. 2. 2008 18:48

Národnost Česká. Doklady od toho nemám :D
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 21. 2. 2008 19:25

Mademan píše:Pokud tuto vetu pisu spravne, pochvalte mne.

Lepší tvar je „pochvalte mě“, ten tvůj „mne“ býval knižnější, vznešenější a živém jazyce se moc nepoužívá. 8-)

BTW> Zrovna karfiol zná celé bývalé Rakousko-Uhersko, běžně tak slýchám květáku nadávat dodnes. :-P
Deleted user

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků