Pozor na uctovanie WEB n WALK

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod duky 14. 6. 2007 11:34

aktivoval som si tuto sluzbu za 199, teda tam ma byt predplatenych 20 MB na internet + neobmedzene data na emaily.

zo stranky T-mobile:

"So službou Surf&Mail môžete okrem kvalitného surfovania prostredníctvom mobilu aj neombedzene prijímať a odosielať e-maily, takže môžete byť v kontakte so svojimi blízkymi stále. V mesačnom poplatku len 199 Sk (bez DPH) máte k dispozícii 20 MB voľných dát, čo stačí na stiahnutie približne 1000 webových stránok cez web’n’walk prehliadač. Navyše máte k dispozícii e-mailové konto MobilMail s bezplatnou SMS notifikáciou."

"užívajte si neobmedzený prístup do svojej e-mailovej schránky. So službou Surf&Mail máte bezplatný prístup k svojim e-mailom. Môžete si kontrolovať a sťahovať nové e-maily do svojho mobilu kedykoľvek a to bez obavy, že vás to bude niečo stáť!"

a v com je problem?
nokia N95, spravne nastaveny pop a smtp server v mailovom kliente nokie (schranka nie je od T-mobilu). v nokii som nastavil, aby kazdu hodinu kontrolovala a stahovala maily.

dosla mi faktura, kde mam na vypise kazdu hodinu uctovanu polozku INTERNET 0,28 kB 0,02 Sk a hned za tym INTERNET - EMAIL xx.xx kB 0,00 Sk = kazde stahovanie a kontrolovanie emailov je uctovane ako internet a tym padom sa to ukrajuje aj z tych 20 MB, co je v rozpore s horeuvedenymi podmienkami.

bol som s tym v T-mobile na reklamacii a povedali mi, ze to uctovanie je v poriadku a predsa ked idem stahovat maily, tak sa to musi zaregistrovat do siete internet a to je prave tych 0,28 kB ...
duky
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 14. 6. 2007 12:35

Ja mam schranku od t-mobile a kontrola mi nefunguje. Po kazdom prichadzajucom maile mi pride bezplatna sms o novom maile a schranka je tiez zadarmo:-)
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 14. 6. 2007 17:47

neobmedzene data na email patria iba na emailovu schranku t-mobilu.tu trapnu 10mb co je zadarmo.....za tu 50mb sa mi zda treba platit 50sk...aj ja som sa na tom obtiahol!
Andrew-DC
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaro:) 14. 6. 2007 19:07

z hlavnej stranky nefunguje /wap verzia/dajte si to dokopi dost to vytaca ked date odkaz na hoci co a nejde to
Jaro:)
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 14. 6. 2007 19:28

Mne ide aj wap aj www z tej hlavnej co je napis google ak mas na mysli tu. A na vstavanom prehliadaci tiez. Vsetky nadstavenia mi poslal oper.Ale cez wnw mi nejdu obrazky ukladat na pamku:-(
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ioio 14. 6. 2007 20:08

no neviem ja mam wnw surf and mail. pouzivam mail od googla.stiahol som zo 2 mega ale mail mi z uctovali free
ioio
Junior

Odeslat příspěvekod Spizy 14. 6. 2007 22:17

Pocuj jojo,a co si nastavil v e-mailovej schranke aby ti to slo?Povolil si pop3?To je cele?Dik za odpoved
S.
Spizy
Junior

Odeslat příspěvekod ioio 15. 6. 2007 06:17

jj pop3. pop adresa pop.gmail.com
ioio
Junior

Odeslat příspěvekod brabus 15. 6. 2007 08:50

to Andrew-DC: neobmedzene data su na akykolvek mail, nielen na ten ich
to Kniter: kua, ani mne tie obrazke nejde ulozit, ani do phonu, ani na pamku
to all: ja mam uctovanie korektne, plno stiahnutych mailov a par mega na www
brabus
Junior

Odeslat příspěvekod duky 15. 6. 2007 11:36

brabus a co mas za telefon? mozno je to nokiou. asi nokiu nemas, kedze nokia a gmail spolu moc nejdu. gmail som tam dal povodne, lebo poskytuje smtp, ale musel som zmenit schranku, lebo nokia ma problem s certifikatom :(

mas k fakture aj podrobny vypis hovorov?
duky
Junior

Odeslat příspěvekod ioio 15. 6. 2007 12:49

jap ouzivam gmail na nokii akurat smtp mam: smtp.t-zones.sk
ioio
Junior

Odeslat příspěvekod duky 15. 6. 2007 13:12

a ake pouzivas meno a heslo k smtp serveru t-zones? predpokladam ze bez mena hesla si to cez ten smtp neposlem ze?

nokia nezvlada to sifrovanie TSL potrebne pre smtp gmail, stahovat maily islo v pohode....
duky
Junior

Odeslat příspěvekod brabus 15. 6. 2007 13:24

to duky: mam SE K610i, s gmailom to ma problem, to je fakt, aj ked nemam s tym osobnu skusenost, ale viem, ze ked som bol v t-m informovat sa na tu sluzbu, vrazili mi do ruky nejaky specialny letak na nastavenie gmailu - nepamatam, ci to bolo vyslovene na nokie tj oni sami vedia ze s gmailom to nejako nefunguje.
podrobny vypis hovorov nemam, ale fakt je ten, ze tam nemam uctovane ani 1 sk naviac, a to ja na maile ficim stale, dokonca mam zapnutu automaticku kontrolu a stahovanie e-mailov raz za 30 min :-), vratane noci :-)
brabus
Junior

Odeslat příspěvekod Jaro:) 15. 6. 2007 13:43

to ste kde zobrali ze nokia nepodporuje to sifrovanie z gmailu mne to ide v pohode
Jaro:)
Junior

Odeslat příspěvekod duky 15. 6. 2007 13:49

jaro - aj mne to islo v pohode asi den, ale potom mi zacali chodit moje odoslane maily ako nedorucitelne na plno adries, preslo to asi na 5. pokus odoslania akokedy. technik v tmobile tvrdil, ze nokia si nevie prevziat nejaky certifikat a blbne sifrovanie TSL. na tej nokii to fungovalo iba pri nastaveni startTSL, ked som zadal iba TSL sifrovanie, tak to hodilo chybu hned pri poslani mailu.

brabus - tak ratajme spolu ked sa to prihlasuje kazdych 30 minut, jedno prihlasenie ti zozere 1 kB.
2x24x31= 1488 kB
cize ak si presurfoval cca 10 MB, este si sa zmestil do "pausalu". skus presurfovat 11,5 MB a uvidis...
duky
Junior

Další stránka