Orange: Prechod z OW klasik na OW mini a poplatok 199 SK

O slovenských operátoroch a ich službách (Orange, T-Mobile SK, O2 a ďalší)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod StanoDV 9. 3. 2007 13:46

Odpoved z Orange:

Vazeny zakaznik,

Vasu reklamaciu povazujeme za neopodstatnenú a to z dovodu plynuleho prechodu so sluzby Orange World klasik na sluzbu Orange World mini.
Vami iniciovana deaktivacia sluzby Orange World klasik a nasledna aktivacia sluzby OW mini bola vzhladom k Vasemu fakturacnemu obdobiu klasifikovana ako prechod so sluzby na sluzbu.
Uvedeny poplatok v sume 199 :Prechod na Orange World mini je opravneny podla platneho cenníka spolocnosti Orange Slovensko,a.s.


S pozdravom

Kosac, Miroslav
Orange Slovensko, a. s.s/quote]


O plynuly prechod sa nejednalo nakolko som si OW mini aktivoval az ked som mal deaktivovanu a aj SMS-kou potvrdenu deaktivaciu OW klasik. Mini som si aktivoval tusim az na druhy den a mesiac som bol bez akejkolvek datovej sluzby. V pondelok pojdem do predajne Orange sa tam s nimi trosku porozpravat. :D

//matho83: prispevky spojene
StanoDV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubosss 9. 3. 2007 16:09

Tak ked si to mesiac nemal aktivne tak ti to potom nauctovali neopravnene, by ti to mali vratit.
Lubosss
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 10. 3. 2007 01:48

StanoDV: Tie zamerne chyby v texte si nemusel dorobit :)
Kazdopadne celkom nerozumiem suvetiu "som si OW mini aktivoval az ked som mal deaktivovanu a aj SMS-kou potvrdenu deaktivaciu OW klasik. Mini som si aktivoval tusim az na druhy den a mesiac som bol bez akejkolvek datovej sluzby". Na druhy den po com? Po poslednom dni v mesiaci, kedy bol OW klasik aktivovany? SMSka Ti predsa nedojde o mesiac neskor (sudiac podla Tvojho prveho prispevku). Potom je to plynuly prechod, najma, ak si si OW aktivoval od zaciatku FO, co je pri zmene tohoto balika samozrejmostou. Rovnako plynuly prechod by to bol aj v pripade, ze si deaktivujes OW klasik a v polke mesiaca si aktivujes OW mini.
A druha vec - pokial nemas aktivny ziaden balik OW a chces si ho aktivovat, tak sa aktivuje este v ten den s alikvotnou ciastkou dat a mesacneho poplatku. Preco si si ho vlastne aktivoval az na zaciatku dalsieho fakturacneho obdobia? Lebo si mal predtym OW klasik a nemohol si si ho aktivovat? :)
Pripada mi to tak, ako keby si poziadal o deaktivaciu OW klasik v case, ked uz prebiehalo obdobie od 27.12.2006 do 26.1.2007...
Potom sa mozes na predajni s nimi pozhovarat kolkolen chces, k nicomu to viest nebude, len sa zbytocne nas...ies a budes zdrzovat inych ludi. Aj tak Ta odporucia na reklamacne :)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod StanoDV 10. 3. 2007 08:13

Priblizne v strede fakturacneho obdobia som si deaktivoval OW klasik. Prisla mi SMS s tym, ze sluzba OW klasik mi bude deaktivovana na konci fakturacneho obdobia. Pockal som do posledneho dna fakturacneho obdobia az kym mi niekedy o tretej rano prisla SMS s tym, ze sluzba OW klasik mi bola deaktivovana. Takze som nemal uz aktivnu ziadnu datovu sluzbu. OW mini som si aktivoval nasledujuci den. Tiez som si myslel, ze sa mi OW mini aktivuje do 24 hodin s tym, ze potom budem musiet zaplatit alikvotnu ciastku za aktualne fakturacne obdobie a aj za mesiac dopredu. Nanestastie to tak nebolo a dosla mi SMS s tym, ze mi OW mini bude aktivovane zaciatkom dalsieho fakturacneho obdobia. Takze som bol realne cely mesiac bez akejkolvek datovej sluzby. Je toto plynuly prechod?
StanoDV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matus222 10. 3. 2007 09:46

jasny pokus o znizenie programu bez zaplatenia, oni seno nezeru
matus222
Junior

Odeslat příspěvekod Lubosss 10. 3. 2007 17:24

V orange sa kazda sluzka aktivuje az od noveho zuctovacieho obdobia. Ziadne alikvotne ciasty ako u t-mobilu. Takze ked jeden mesiac nemal ziadnu datovu sluzbu aktivnu, tak mu to nauctovali neopravnene.
Lubosss
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 11. 3. 2007 15:53

Lubosss: Nemas pravdu s tou aktivaciou - ow si mozes aktivovat aj uprostred mesiaca s alikvotnou ciastkou. Nemozes si ho aktivovat len vtedy, ked je v kolizii s nejakym inym predplatenym programom, ktory vyuziva rovnaku sluzbu (napriklad preplatene mms) - vtedy je to od dalsieho FO, kedze si niektore sluzby preplacas na mesiac dopredu.

StanoDV: Podla toho co pises, si si aktivoval OW mini den potom, ako Ti bol deaktivovany OW klasik a to je samozrejme plynuly prechod (FO-FO). Aj ked si OW nemal aktivne mesiac - suvisi to s tym, co som pisal vyssie. V tomto pripade bolo nutne aktivovat sluzbu az po zaciatku FO nasledujuceho po FO, v ktorom si si OW aktivny nemal - vtedy by to bolo bez poplatku. Takto je poplatok opravneny. Ide tu totiz o cas deaktivacie a aktivacie.
Dufam, ze som to napisal zrozumitelne, takto som tu zmenu po konzultacii pochopil ja ;)
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod milan.sd 13. 3. 2007 21:54

ja by som skor skusil spisat reklamáciu na reklamacne oddelenie, lebo v tomto pripade to nebol plynuly prechod - to by bolo len v pripade ak by poziadal priamo o prechod na sluzbu OW mini, ale nie o zrusenie sluzby klasik; Ak prisla SMS o deaktivacii sluzby,znamena to ze bola zrusena a v danom momente nie je na SIM aktivny ziadny datovy program a tak si moze aktivovat napriklad balik MINI a ten bude mat platny od datumu aktivacie do konca FO + cele dalsie FO; takze reklamacie alebo fakturant.
milan.sd
Junior

Odeslat příspěvekod StanoDV 13. 3. 2007 22:58

Vazeny zakaznik,

Vasu reklamaciu opätovne povazujeme za neopodstatnenu.
22.12.2006 bola Vami iniciovana deaktivacia sluzby Orange World klasik , nasledne bola Vami 27.12.2007 iniciovana aktivacia sluzby Orange World mini.
Sluzba bola vzhladom k Vasemu fakturacnemu obdobiu klasifikovana ako prechod so sluzby na sluzbu.



S pozdravom

Kosac, Miroslav

Orange Slovensko, a. s.

Takze podla tohto tupca mi asi fakturacne obdobie konci niekedy inokedy ako 26. dna v mesiaci a dalsie mi zacina niekedy inokedy ako 27. dna v mesiaci. Dnes mi to nevyslo, ale zajtra do Orange nabehnem...
StanoDV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhett 14. 3. 2007 07:21

StanoDV: Preco mas pocit, ze ten clovek nevie, kedy je tvoje FO? Podla toho, co si pisal to sedi :) (22. deakt k 26., aktivacia k 27.). Inak som presvedceny, ze ani navstevou Orange nic nevyriesis. Urcite to nebolo v tvojom zaujme, ale oni to naozaj mozu pokladat za snahu o prechod na nizsi pausal bez poplatku. Toto sa neda posudzovat individualne - kvoli spekulativnym zakaznikom.
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod milan.sd 14. 3. 2007 22:17

neposielaj to mailom ale spis pisomnu reklamaciu - je to riadna deaktivacia a potom aktivacia nie prechod, to by si musel poziadat ze to chces zmenit a nie ze to chces zrusit a aktivacia OW mini je bezplatna
milan.sd
Junior

Odeslat příspěvekod rhett 15. 3. 2007 07:46

Ide o cas aktivacie a deaktivacie, reklamaciu zasielal. Nepomohla a nepomoze ani dalsia...
Be Wise, Be fair
rhett
Junior

Odeslat příspěvekod milan.sd 15. 3. 2007 22:41

no ved on to zrusil a potom aktivoval,tzn.ze system to nemal v ziadnom pripade zobrat ako prechod ale ako deaktivaciu aj som to tak aktivoval a nebolo to brane ako prechod !
milan.sd
Junior

Odeslat příspěvekod psyoh 16. 3. 2007 13:38

Podla mna je to tiez prechod, pretoze si to deaktivoval-aktivoval pocas dvoch mesiacov. Ked menis World na iny balik, tiez sa meni az v dalsom mesiaci. Ale nech to este raz skusi, mozno to vyhada :)
psyoh
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků